Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a fizikai munka...

Szerintetek a fizikai munka lenézendő? Mit gondoltok azokról akik lenézik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 17:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
37%

Látszik, hogy sosem járkál szakmunkás suliba.


Ott az alapoktól tanítják az építés és az anyagmegmunkálás először elméleti majd gyakorlati részét, pl. hogyan kell rakni a falat, hogy stabil legyen, mi a tökéletesen vízálló tető, a jó padló, ilyesmi, olyan dolgokat ami univerzálisan igaz mindenféle anyagból épült épületre, miközben az ügyvéd ezzel párhuzamosan éppen Shakespeare-ről tanul a gimiben...

2010. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
52%

"Csak fizikai munkából:


-van tető a fejed felett

-eszel

-nem kell rettegned a vadállatoktól

-nem kell rettegned a rablóktól"


Nos, vegyük sorra:

- A tetőt, ami a fejem felett van, MÉRNÖK tervezte meg. Ha nem tette volna, könnyen a fejemre szakadna. Egy melós (bármennyire is ő építette fel) nem tudná megtervezni.

- Amit megeszem, az nagyrészt valamilyen FELDOLGOZOTT táplálék. (Ja és késsel-villával eszem.) Ezeket is SZELLEMI MUNKA árán alkották meg, találták ki, foglalták leírásokba, és ezen leírások alapján készítik el. Receptnek hívják, ha nem ismertél volna rá.

- A vadállatoktól sem rettegek, mert nem a fogaimmal és a húsz körmömmel kell megvédenem magam, hanem pl. lőfegyverrel - aminek a megalkotásához azt hiszem szintén szükség volt egy picike szellemi munkára is.

- A rablóktól sem kell rettegnem, egyrészt a z előző pontnál taglaltak miatt, másrészt, mert jogállamban élünk (tehát a rablásért büntetés jár) - és a jog is szellemi vívmány, még ha nem is mindig értünk egyet vele.


De hadd kérdezzem meg, szerinted a számítógép amin írsz, az csak úgy kialakult, vagy netán "a lélek luxusa" kellett ahhoz, hogy létrejöjjön?


A konkrét terméket valóban a fizikai munka állítja elő. De azért egyezzünk meg annyiban, hogy a szellemi munka nélkül önmagában a fizikai sem érne túl sokat.


Egyik oldalt sem kell lenézni. A fejlődésben, a javak előállításában, a gazdaság működésében mindkettőnek megvan a maga szerepe, s mindkettőre ELENGEDHETETLENÜL szükség van.


Pedro

2010. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
96%

Én kutatok... Nagyon tisztelem a fizikai munkát végző embereket, mert én nem tudom/tudnám azt elvégezni amit ők, és sokszor esőben, hóban, 50 fokban güriznek (a szüleim is fizikai munkát végeznek). Én örülök, hogy nekem ez adatott, de élnem is kellett a lehetőséggel, én sem úgy cseppentem a diplomám mellé...


Én úgy érzem, hogy ez a lenézés a tájékozatlanság teljes hiányából ered...

2010. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
51%

"Látszik, hogy sosem járkál szakmunkás suliba."


WOW!!!


Amit ott tanítanak - azt szintén SZELLEMI munkával hozták össze - sőt, maga a tanítás is szellemi munka.


Pedro

2010. júl. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
58%
A tájékozatlanságot úgy értem, hogy a fizmunkások nem ismerik a másik oldalt (előbb tanulás. majd az állandó verseny, alkotási kényszer), de a legtöbb szellemi munkát végző ember sem ismeri, milyen csoffadni a melegben, mert még életében nem karaszolt, vagy kaccsolt szőlőt... Ennyi.
2010. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
59%

kedves "szakmunkás":


szakmunkás iskola nem létezik, ugyanúgy ahogy nem létezik informatikus iskola vagy orvosi iskola sem. mivel ezek gyűjtőnevek.


de amúgy te szerencsétlen, áruld el nekem, hogy ha nem lenne szellemi munka, akkor hol tanulnának a fizikai munkásaid elméletet és gyakorlatot? hm? mivel a tanári pálya szellemi munkának számít.


ezenkívül az internetet is programozók hozták létre, vagy a windowsodat amin most is gépelsz annyira nagy szeretettel, sőt ezt a weboldalt is kockák készítik és üzemeltetik.


miért itt osztod az észt egy szellemi találmányt használva? miért nem a kocsmában kommunikálsz akkor inkább? hm?

2010. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
49%

Kamumail! Értelek. Viszont legalább próbálj meg a két dolgozó között egy egyenlőségjelet tenni.

Nemcsak az ügyvéd lehet fizikai dolgokra képes, hanem az építőmunkásnak is van agya szellemi dolgokhoz. Remélem érted, mire gondolok, mert a válaszaid alapján neked kb. ez van a fejedben:

szellemi munkás > fizikai munkás


És sok szellemi munkás is ahhoz van szokva, hogy megmondják neki, mit kell csinálni. Lásd közszolgálat.

2010. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
44%
a fizikai munkának legalább feketén-fehéren ott az eredménye(vagy nincs ott), nem pusztán bűvészkedés a szavakkal, mint a "menő" szellemi munkák többsége manapság
2010. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
30%

"a fizikai munkának legalább feketén-fehéren ott az eredménye(vagy nincs ott), nem pusztán bűvészkedés a szavakkal, mint a "menő" szellemi munkák többsége manapság"


Egyet értek. És fizikai munkában, nincs más választás, becsületes munkásnak kell lenni, mert különben silány lesz az eredmény, amit aztán a munkaadó megbosszul.


Fizikai munkás meg egy nagy adag sunyisággal, semmittevéssel is kaszálni lehet a meg-nem-érdemlett pénzt.

2010. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
36%
Szellemi munkás meg egy nagy adag sunyisággal, semmittevéssel is kaszálni lehet a meg-nem-érdemlett pénzt.*
2010. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!