A Tuskegee-kísérlet következtében miért nem bomlott meg az emberek bizalma a kormányokban, nagyvállalatokban?
Még mindenki bekajál mindent amit hivatalosan közölnek. Nem kételkednek a szándékukat illetően.
Ráadásul aki kételkedik azt konteósnak, összeesküvés elméletesnek bélyegzik.
Az embereknek miért fontos, hogy ennyire bízzanak a politikusok, üzletemberek mondandóiban, miszerint a legetikusabb célok vezénylik őket?
ne keverjük az egyértelműen kevés ember által tartott titkok állítólagos kiszivárogtatásait tartalmazó konteókat és a mindenki által elérhető adatokkal cáfolhatóakat.
Az 51-es körzet vagy Dreamland esete pont olyan, hogy az állambiztonságnak az a legjobb, ha ezernyi egymásnak ellentmondó "kiszivárogtatás" van róla, így az esetleges valódi infó elvész a dezinformáció zuhatagában.
A valódi bizonyítékok beszerzése lehetetlen, cáfolatié is, így az egész megmarad sima fantáziálás értéken.
"Pld egy non profit szervezet nyomásának köszönhetően az amerikai haditengerészet beismerte, hogy fogalmuk nincs, hogy a felvételen látott UFO-k micsodák, ergo akár földönkívüliek is lehetnek."
Valaminek a nem kizárása nem bizonyíték a létére.
"De ha nem hallanak az emberek hivatalos állásfoglalást addig úgy sem fognak hinni semmiben."
De. Láthatóan éppen akkor hisznek mindenfélében.
"A több ezer ilyen katonai felvételt sem vették komolyan, mert addig ugye hivatalosan azon meterorológiai léggömbbök voltak bizonyítottan."
Ne keverjük ide a Roswell-incidenst, teljesen más a téma.
Ott bejelentett ufót kellett visszavonni hiteles cáfolattal vagy fedősztorival.
Az aktuális katonai ufo videó meg simán nem volt hivatalosan kiadva, cáfolva sosem volt sem meteorológiai ballonnal, sem mással, legfeljebb a videó származása volt tagadva.
"Aztán kiderült, hogy nem is voltak annyira bizonyítva."
Bizonyítva sosem volt.
A hadsereg ÁLLÍTOTTA, hogy meteorológia ballon volt a Roswell lelet. Aztán meg pironkodva ÁLLÍTOTTA, hogy füllentettünk, szupertitkos kémballon volt.
És ott tartunk amit feljebb írtam, nincs hiteles cáfolat és bizonyíték sem, marad a fantázia vagy reálisabb tipp.
Ez most privát vélemény, de megkockáztatom, hogy az 51-es körzettel kapcsolatos kiszivárgó infókat is a kormány generálja vagy legalábbis segíti. Sőt, szerintem annak idején, amikor valahogy felröppent ez az UFO téma, az kapóra jött a hadseregnek, és csak rátett egy lapáttal. Ehhez elég volt faarccal tagadni, mindjárt ráharaptak. Inkább higgyék az emberek, hogy ET-t és a járművét vizsgálják, mint hogy az szivárogjon ki, milyen katonai fejlesztések folynak ott. Sőt, valószínűleg nem is ott, az 51-es körzet inkább csak egy kirakat lehet a konteó boltban: "Ide gyertek kíváncsiskodni, ne a ... támaszpontra." Tuképpen csontot dobtak az elméletgyártóknak, és azóta is működik. :)
..Aztán lehet, ez is csak egy konteó a sok közül. :))
22
Tehát a konteók gyártásáért is a kormányokat kell okolni és nem az átlagembert aki esetleg felül az ilyeneknek? Hiszen ha ez a szándéka a kormányoknak, hogy mi ezekben higgyünk, akkor miért bélyegeznénk meg egymást, ha végül ezekben hiszünk is?
Vagy azok az igazán okosak akik kívülállóként, bizonyítékok nélkül ezeket a játszmákat átlátják? És ezen az alapon tényleg hülyének nézhetik azokat akik hisznek a konteókban?
Vagy pedig pont az a cél, hogy akkor ellentmondásosságot generáljanak, hogy végül az ember ne is higgyen semmiben?
Bármelyik is áll fenn, a cél el van érve, mert sem a pro-konteósok sem az anti-konteósok nem tudnak többet a másiknál, csak egymást gyepálják :D Egyik okosabbnak gondolva magát a másiknál.
Kérdező, remélem így megérted:
Te kb mindent elhiszel, ami izgalmas, misztikus és összeesküvéses. Függetlenül a bizonyítás szintjétől. Ebbe beletartoznak az interneten tengődő ellenőrizetlen források: pl egy interjú valahonnan. Vagy egy weboldal állítólag kiszivárogtatott képekkel. Nulla kontroll... egy dologban kételkedsz csak, az a kormányok szavahihetősége.
...
Én viszont SEMMIT sem hiszek el. Sem a kormányoknak, sem a konteósoknak sem weboldalakbak, se interjúknak. Mert nem hiteles forrás egyik sem.
Mi hiteles akkor? Csak és kizárólag az ellenőrzött, tudományos folyóiratok, ahová beküldhetsz egy cikket a bizonyítékaiddal és ellenőrzik, nagyon sok szempontot figyelembe véve. Ilyen a Nature vagy Science. Ezekben nyugodtan megbízhatunk, mert brutálisan magas a bizonyítékok követelménye. Illetve ez a legfontosabb:
Az adatok lekérésével és a pontos procedúra leírásávak MEGISMÉTELHETED a kísérletet és akár vissza is vonathatod az eredményt, vagy korrekciót kérhetsz rá. Tehát átlátható a folyamat.
...
Minden más lehet hatalmas kamu, vagy akár igaz is... ezért nem hiszem el. Csak és kizárólag akkor, ha nagyon komoly több forrásból alátámasztott részletes tárgyi bizonyítékok támasztják alá... persze még akkor is lehet tévedés, vagy hamis bizonyíték egy jól megszervezett átveréssel. A lényeg, hogy még itt sem ellenőrizhető 100%-osan semmi. Mert magánszemélyként nem kérheted ki az adatokat pl egy aktuális, feltételezett emberkísérletről, amit fotók és beszámolók muatatnak be, de a kormány tagadja.
25
A tudomány nincs hatalomra emelve és alá van rendelve a hatalomnak. Addig amíg ez így van, nincs értelme a tudományokat legmagasabb tekintélyként kezelni akié a végső szó.
A hatalomnál kell megkezdeni a kutakodást, hiszen a hatalomnak rengeteg eszköze van érdekeit érvényesíteni, köztük a tudomány is, mint magának a tudománynak.
Majd ha a tudomány lesz a világot vezető hatalom akkor nyilván elővehetjük ezt a kérdéskört újra.
27
Ezt a helikopterest minden kérdéshez kiírod?
Látom nem fogtad fel amit írtam...
Szerintem át lehetne tenni Ezotériába a kérdést, akkor kukipacsizhatsz az ezós konteós haverjaiddal 😃
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!