Hol olcsóbb lakni falu vagy város?
#17
Szerintem te életedben nem laktál falun, csak valami hamis romantikus elképzelésed van a vidéki életről és azt nyomatod!
Nos akkor menjünk tételesen!
Pest megyei faluban éltem egy évvel ezelőttig, utána visszajöttünk Pestre, mert sokakkal ellentétben nem kótyavetyéltük el a belvárosi lakásunkat.
A falu Bp közigazgatási határától 35 km-re van, tehát nem az Isten háta mögött, egy 2500 fős falu, ahol újabban a Takarékot is bezárták és a kp. felvevő automatát is leszerelték. Pedig nem egy putris falu, a legutolsó kis mellékutca is aszfaltozott, normális emberek által lakott település.
2 kisboltot leszámítva van egy hervatag COOP, - rendszerint üres polcokkal, nulla készlettel.Hentes nincs.
Nincsenek túlzott elvárásaim, de nem szeretnék 200Ft-os olajjal főzni, vagy összeállt cukrot vásárolni.
Ezért bizony el kellett vándorolni a 15 km-re levő Nagykátára, ahol van Penny, Spar (utóbbi szintén üres polcokkal) és Lidl.
Ez már oda-vissza 30 km kocsival. Ha busszal mentem, akkor reggel 7-kor ment a faluból és hiába vásároltam be 1 óra alatt, vissza csak 11.40-kor jött a busz, tehát délre a faluban is volt, ahonnan aztán lehetett 1,5 km-t gyalogolni cuccokkal dombnak fel.
Tehát nem én írok marhaságokat, hanem te!
A természeti csapások?
Lehet, hogy valakinek soha nem viszi el a szél a tetőt, vagy dönti rá a házra a 15 méteres fenyőt (ahogy a szomszédomnak) vagy lehet, hogy soha nem vág bele a villám a sarki elosztóba és ezzel leégeti a lakásodban levő tévét, számítógépet és hasonlókat, de lehet, hogy igen.
Normális ember ezeknek a lehetőségét sem zárja ki, megpróbál ellene tenni, de ez mind pénzbe kerül.
Az egész település Kerepestarcsára van beutalva, ahova úgy jutsz el, hogy először beutazol az Örsre (50 km) majd onnan Kerepesre (25 km) vissza ugyanez, tehát oda-vissza 150 km.
" Nem mintha Budapesten nem kellene fizetni a metróért, villamosért, buszért, amivel elmégy ezekre a helyekre" idézet tőled
Ez meg milyen marhaság?
Természetes, hogy ezekért fizetni kell, de vidékről a feljutásért is fizetni kell, hogy ezeket használhasd és fizethess értük, tehát amit írtál az egy hülyeség!
Tehát amint írtam, nem Isten háta mögötti hely!
Nem tudom szerinted milyen katasztrófákat soroltam fel, bárkivel előfordulhat, hogy szombat este begyullad a foga, ennek a városban a megoldása félóra, falun várhat hétfőig.
Egy szó mint száz, falun lakni kényelmetlenebb és költségesebb, de felőlem te nyugodtan gondolhatod másképp! Viszont nekem meg jogomban áll, hogy én így gondoljam!
"A házon mindent fizetsz, ami pl. egy viharosabb idő után milliós nagyságrend is lehet, ha van biztosításod, ha nincs, mert a biztosító nem nagyon kapkodja magát a fizetéssel. A rendszeres karbantartás (kerítésfestés, mázolások, kúttisztítás, kerti munkák) sincsenek ingyen, még ha nem is ért semmi természeti csapás."
Nem Amerikában vagyunk ahol tornádó bontja a házat. Egy normális helyen lévő szakszerűen épített házzal nincs költség több évtizeden keresztül.Kerítés nem kötelező ahogy a kút sem. A kert vagy udvar gondozás sem nagy költség nekem 5 liter benzin se fogy el a fűnyíróba erre.
"Orvoshoz (szakorvosi rendelőbe) munkába, középiskolákba, állatorvoshoz, hivatalos ügyeket intézni jó eséllyel ingázol, ez sincs ingyen és az idődet nem is számoltam. Nekem egy vérvétel 50 km-t jelentett (2x25 km.)"
Nem mordorban kell házat venni de amugy a városba se biztos hogy helyben kapsz munkát.
"A fűtésről már nem beszélek, azt fentebb már ki lett vesézve."
Ez csak szigetelésen múlik.
"A társasházaknak van egy állandó költségük, ami mindent fedez (sok helyen még mindig korlátlan a vízfogyasztás) ha ezzel a kiadással számolsz, akkor további gondod nincs!"
Meg ha a lakótársaid nem fizetnek akkor fizethetsz helyettük mert társasház..
" nincs költség több évtizeden keresztül"
Csak aztán egyszerre 22 év után minden.:)
Azt bontsd le havi költségre, pont ugyanannyi fog kijönni, mint ugyanakkora nm-re a közös költségben a felújítási alap. Csak a felújítási ktg. a tető esetében az emeletek számával oszlik.:)
#23
Akkor ha ez ennyire egyértelmű és mindenki hülye, aki szerint a városi lét olcsóbb és kényelmesebb, akkor miért tetted fel egyáltalán a kérdést?
Vagy csak igényed volt egy kis kioktatásra, a "szegény városi népek" felé?
Mi sem itt vàsàrolunk, hanem 20 km-re lévő vàrosban, mert se buszozni, se cipekedni nem fogunk, màsrészt egyszerre nem 1 kg kenyeret akarok venni plusz 1 liter tejet, hanem mindent, amire hàrmunknak szüksége van 1,5-2 hétre, vagyis 2x elmegyünk bevàsàrolni, màr csak nem vàg földhöz annyi benzin.
Itt is van húsbolt, zöldséges, de ritkàn sétàlok itt le a boltba.
De pl itt a Coopba van minden, lehet Bp környékén ez nem így van.
Mindenki ott él ahol akar, de engem egy panellakàs nagyszerűségéről senki nem tud meggyőzni, egy udvar mindennel felér.
19: Magyarországon kb. 3 millió ingatlantulajdonosnak.
Nagy részüknek a többszörösét is, akik lakáshitelt fizetnek, és nem KP vásárolnak.
A többi országot nem tudom.
"engem egy panellakàs nagyszerűségéről senki nem tud meggyőzn"
Senki nem akart meggyőzni senkit egy panellakás nagyszerűségéről, szélmalomharcot folytatsz.
"Csak aztán egyszerre 22 év után minden.:)"
Ha szarul csinálják meg akkor lehet.
Amúgy ha valaki autót akar tartani városba jóval drágább problémásabb tárolni meg persze a biztosítás is magasabb mert városi vagy.
#23
"Ez csak szigetelésen múlik."
Saját magadat, illetve a kérdésed "Hol olcsóbb lakni falu vagy város?" cáfolod!
Mi most akartunk szigeteltetni, de aztán lemondtunk róla, mert a 80 m2-es ház komplett szigetelése, korszerű fűtéssel 6 millióba került volna.
Nekünk és nem a társasháznak Barátom!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!