Hol olcsóbb lakni falu vagy város?
Falun olcsóbb. Veszel egy kertes házat, ha rá fordítasz időt, akkor nem kell sok gyümölcsöt és zöldséget venned egész évben. Azonban, te fogsz tudni eladni belőle. Akár cukrászoknak is, ha el adsz 10 kiló szedret az nem kis pénz. Almából, ha csináltatsz alma levet, azt is jól lehet eladni. Sok mindent pénzzé tudsz tenni, amiből kijön a ráköltött pénz és pluszban is leszel.
Vásárolni néha jobban megéri városon, van amit olcsóbban adnak ott, de sok minden jobban megéri falun.
Falun csak akkor olcsóbb viszonylag az élet, ha valaki ért a baromfihoz, disznóhoz és a takarmányozásukat is megtermeli, a konyhakerti családi szükségletek mellett.
Közben nem árt egy ezermester sem a családban, mert mindig van javítanivaló és arra aztán nincs ember. Senki nem fog jönni aki 3 cserepet megigazít és ezért fillérekért kimászik a tetőre, vagy 15 méteres létrával kipucolja az ereszt.
A fűtés mindig drágább egy önálló 120 m2-es házban, mint egy 60 m2-es panelben, ahol minden oldalról védve van a lakás.
Mi házban élünk falun, tapasztalatból beszélek. Életem nagy részét Budapesten éltem, panelbe nem mennék, de ahogy öregszünk és gond a környezetünk szinten tartása, azon vagyunk, hogy visszamegyünk valami társasházba. Olcsóbb és kényelmesebb.
Lakni falun.
Ha viszont utazni kell olyan szolgáltatásokhoz, ami városban sétatávolságban van ingyen, akkor abban olcsóbb a város. Csak ugye az ingatlant azt meg kell fizetni ehhez.
Ingatlanár: épület+utazási ktg 50 évre előre.
Jellemzően agglomerációban lakó gyerekek negyedannyi különórára járnak, mint belvárosi osztálytársaik, mert a távolság miatt kivitelezhetetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!