Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fa vagy gáz éri meg jobban?

Fa vagy gáz éri meg jobban?

Figyelt kérdés
A fát megbízható tüzépről szerezném be.

2018. aug. 4. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gáz olcsóbban jött ki nekünk.
2018. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Ja, gáz olcsóbb, viszont fával komfortosabb. Kinek mi számít. Ötvözni kell, nappal fa-éjjel gáz.
2018. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A fahasogatásban, hamuzásban, kormolásban ugyan mi olyan komfortos?
2018. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Komfortot arra érti gondolom hogy a fa melege más. Ez ilyen legenda. A 22 fok az 22 fok gázzal és fával is. Ha tüzépről tervezel fát venni már eleve drágábban tudsz csak fűteni mint gázzal. 4000 az akác mázsája ami vizesen is ég. Holéri meg? Az olcsóbb fák meg nem nagyon égnek vizesen. Nem tudom melyik nagyobb ráfizetés. Ha erdészettől veszel olcsóbb puhafát rönkben köbméterre akkor esetleg még lehet árelőny a gázzal szemben. De kemény munka feldolgozni.
2018. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Le van szigetelve a ház 120nm fával füttők ugy evi 140000ft a fa konyha készen veszem mikor futtok 24-26fok van reggelre a hazba 20fok van
2018. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Lepontozós h.gyereknek. Ha nem tudod mi a különbség, inkább kussolj.
2018. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Kedves pufajkás. Lehet kapni vastagabb ágat, 1900 méterben. Olyat veszek én is, igaz dolgozni kell vele, de ezt csak összevágom, nem kell hasogatni. 2000/q, a 22 fok meg nem mindig 22. Amíg megy a kazán, meleg a radiátor folyamatosan, sokkalásabb érzés. Mozog a levegő, ennyi. Gáznál ahogy kikapcsol 22-nél, 5 perc alatt kihül a radiátor, hiába mutat a hőmérő ugyan annyit, elkezd rögtön az ember lába fázni.
2018. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3-nak. Lehet hasogatott fát is venni, 2400 vegyesben. Hamuzni 3-4 naponta kell, kormolást meg a kéményseprő intézi. Aki ennyire nem képes, az fagyjon meg, vagy fizesse a gázszámlát. Egyébként meg sok hulladék ami összejön egy év alatt, vegyesben elég, gázkazánba meg nem lehet betuszkolni.
2018. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7# Az jó ár. Egyébként én is fával fűtök. Én pl nyárfát veszek erdőről. Fűrészelem hasítom. Olcsóbb mint a gáz. De szerintem tüzépről nem igen éri meg már fát venni.
2018. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Tök mindegy mivel fűtöd a vizet a radiátorokban, ott így is úgy is a melegvíz fűt. Nincs közte különbsèg. Ha kihűl a víz, így is úgy is hűl a lakás. A gáz meg egyszerűbben ès pontosabban ès gazdaságosabban szabályozható. Egy tanulós termosztát egy sima vegyesnèl használhatatlan. A komfort meg ott kezdődik, hogy adott hőfokon tartod minèl jobban, ès rugalmasan szabályzod.
2018. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!