Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A barátom anyja nem akar fűteni?

A barátom anyja nem akar fűteni?

Figyelt kérdés
Nagyon spórol a "mama", kb. 16-20fok között van bent a lakásban, nekem ez nagyon hideg. Ha ott vagyok, max 20 fokra húzza fel a szabályzót. Remegek olyan hideg van bent, folyton mondja, hogy feljebb húzza, nehogy megfázzak. Nekik ez a normális, nekem meg nem. + mindig még ki is nyitja az ablakokat, hogy szellőzzön a lakás. (Órákra!) az egész lakás jégverem lesz, ő egy szál pólóban van, én meg két harisnya három pulcsi.
2018. márc. 2. 07:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

#9-es! Én sem írtam, hogy neki jó lenne, sőt!

Lehet, hogy félreérthető voltam, de sztem érthetővé tettem, hogy az ő problémája sem kisebb, mint a miénk. Istencsapása mindkét helyzet, és én is ki lennék kelve magamból, ha pl. azért fázna (meg) a gyerekem, mert jégverem a lakás.

Csak megemlítettem, hogy a másik véglet is egy létező állapot és van sok, aki még megelőzheti -- ha egyéb egészségügyi probléma nem áll fenn-- hogy ők maguk tegyék az utódaikat szerencsétlenné...agy ne adja isten! --akár beteggé is.

Szegény kérdező, lehet, ennyi hozzászólás után egészen árván érzi magát, annyi ellenvéleményt találhat, de én átérzem a problémáját. Tökmindegy, milyen előjellel éljük meg a helyzeteket, a végeredmény mindkettőnknek ugyanaz.

Ha plusz, ha mínusz, két lehetőség közül választhatunk:

1.) Vagy megszenvedjük a magunk nyomorát,

2.) vagy megszenvedjük a magunk nyomorát.

Az egyik várja a nyarat és féli a telet, a másik fordítva teszi...de ugyanazt! Remélem, nem bántottam meg senkit: (nagyon) nem állt szándékomban. :)

2018. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Huú! Akkor jól bírja! Mint azok, akik minden évben (azt hiszem, Oroszországban, de a skandinávoknál is sok helyen) a jégtáblákat odébblöködve mennek be a jeges vízbe. Brrr!

Brahiból, "fogadásból" tesz így az illető? Mi oka a vetkőzésnek?


[link]

Ezek esetében azon filóztam el, hogy a fenébe nem fáznak meg, míg megszárad a bundájuk!? +50-ből a mínusz 15re...

Ezt még ember sem bírná ki, de biztosan kevesebb is közöttük az ízületi beteg, meg a reumás! :)

2018. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Melegje van. Allitolag igy erzi jol magat.
2018. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
59%

"Télen nyitva éjjel-nappal és nem fűtök. Nincs hideg! így van kb 16, reggelre 18-19 fok. "


Mínuszban?



Fatüzeléssel a szobámban 22 fokra fölmegy a hőmérséklet, de reggelre így is 9-10 fokokra ébredtem a héten.


Csak egy szobát fűtöttem az egész házban, de most begyújtottam a gázcirkóba is, mert jeges volt a fal és féltem, hogy elfagy a radiátor, fürdőszoba...

2018. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

Mínuszban! Jobbról-balról-alulról, fölülről és a folyosó oldaláról tökéletesen védett vagyok: 19-20fokos fűtött falak vesznek körbe. Északi fekvésű lakás, az uralkodó szélirány a sej, Dunáról fúj... Abból pedig szinte fuvallatnyi sem jut el a ház másik oldalán lévő ablakokig. A szomszédnál akár szaggathat a huzat, vízszintesen röpülhet a függöny, míg nálam libben egyet, mert a maradék, ellenirányú szellőcskét a jobbról-balról mellettem lévő 2 lakás erkélyének kiugró fala még inkább elszigeteli. Este 11-kor --áramtakarékossági okokkal magyarázva-- leállítják az elszívót, negyed 6-ig. Tehát a viszonylag "hűvösebb" órák idején, hajnalban, amikor legalább a levegő frissítésére esély lenne, akkor az elszívó nem jelent a pluszok csökkentéséhez kicsi segítséget sem. Ezutóbbinak nyáron lenne nagyobb jelentősége, de télen sem ott szökik éjjel a meleg.Úgyhogy, itt minden plusz erőfeszítés nélkül olyan hőmérsékletű a lakás, ami pár hónap múlva csak távoli vágyálom.

Nyáron, a 7.-en reggel 5-kor már ezerrel süt a nap, 13.30-ig az ablakokra, telibe. Sárga az összes növény, mert fényt bizony télen többet látnak, mint nyáron, a tökig leereszett redőnyök miatt.A hajnali "hűvösség" a 25-27 fokot jelenti és élhető környezetet csak akkor tapasztalhatunk, ha minimum(!) 3 napra valami rettenetesen durva hidegfront érkezik, azaz "csak" 30-32 fokos kánikula van, nem 43-45.

Gondold el: amikor a meteorológia "bevall" mondjuk 42 Celsius-fokot, amit ugyi, 2 méter magasan, árnyékban mérnek...természetesen nem beton-és aszfalt-közelben... Akkor mennyi van egy beton-és aszfaltrengetegben, ahol a zöldterület egy emberre kb.14-15 négyzetcenti?! Mint pl. Budapest belvárosában.

A fene megette: tudom én, hogy aki ezeket a gettóházakat tervezte, az soha nem lakott ilyenbe.

Ide vendégként jönni is bünti, nemhogy lakni.... Jó is lenne Pest megye határától Székelyföldig meg sem állni!

De én már a kerületből sem jutok ki soha

2018. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
41%

Ja, úgy könnyű.

Már októbertől pár nap kihagyással fűtök, pedig én se gyújtok be 15 fok felett.

2018. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
38%

"Jobbról-balról-alulról, fölülről és a folyosó oldaláról tökéletesen védett vagyok: 19-20fokos fűtött falak vesznek körbe."


Magyarul a szomszédok fütik a te lakásodat is - gondolom, nagy örömükre szolgál!

2018. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

Írva vagyon, te nagyon egyszerű! :)

A mellékelt link 14. hozzászólásából kitűnhet, mi a helyzet mifelénk. A 4 lépcsőházban a fűtésdíjjal elmaradt lakók tartozásait a szorzószámokkal és egyéb hókuszpókuszokkal magyarázva épp azokra osztják, akik fizetnek, akármennyi is van a csekkre nyomtatva. Jómagam pedig egyetlen piculával sem voltam/vagyok elmaradva. Rettentő csalódást okoztam, ugyi?

És, ha eljössz ide szomszédomnak, nem fogom kérni, hogy fűts, ha mínuszok lesznek a falodon, akkor sem. Ellenben nem fogom a szemedre vetni, ha elmaradásod van és részarányosan rámosztják a tartozásod egy részét...

De még egy-egy tányér meleg ételt is jut számodra, ha megszorulnál: váljék egészségedre! Napsugaras jóccakát, puszi a homlokodra, kedves! :)

2018. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
61%
Azért 22 fokot biztosíthatna a mama. 16 fok szerintem is nagyon kevés. Bár rendes, hogy felmelegíti 20 fokra, ebből látszik, hogy szeret Téged. :D 16-18 fokos fősulis előadóteremben én is fázok, le sem szoktam vetni a kabátot sem.
2018. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

Az szép, nekünk kicsit kevés elektromos fűtőegységünk van ebben a hidegben, az alsó szinten már nincs 16 fok, a szobámban nincs 17... Ezzel nem akarok semmit mondani, mert ezt még én is keveslem (fáztam eleget életemben), holnaptól már jobb lesz, sok finom hétvégi vezérelt áram :D


Nos, én nem vagyok fázós. 20 fok sosincs a házban télen. De van, aki az. Ezt totál megértem. Nem úgy működik ez, hogy 20 fok a jó, mindenki viselje el. Van, aki szenved benne, az nyilván fűtsön akár 26-ra, legalábbis ha megteheti mások zavarása nélkül.


Nálatok az a gond, hogy valószínűleg a mama nem fázós. Nem tudom, spórol-e, én nem(csak) spórolásból nem fűtök jobban (már nem most, normálisan azért 18 fok körül van a házban, ami nekünk ideális), gondot okozna a nagy meleg. Inkább laknék 8 fokban, mint 25-ben, van tapasztalatom mindkettőben (na jó, mindkettő pokoli lenne, egyes népek a hideg pokolban hisznek, ha jól tudom).


Csak most olvasom. ÓRÁKIG szellőztet? Miért? Én tegnasp véletlenül félórát szellőztettem fent. 6.5 fok lett és nehezen heverte ki a ház. Ez pazarlás, de nem kicsit.


Szerencsétlen dolog, hogy nem passzoltok, de ha pólóban van, tuti meghalna egy forró, számodra már jó lakásban, ezt pedig nem várhatod, ő van otthon...

2018. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!