Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A barátom anyja nem akar fűteni?

A barátom anyja nem akar fűteni?

Figyelt kérdés
Nagyon spórol a "mama", kb. 16-20fok között van bent a lakásban, nekem ez nagyon hideg. Ha ott vagyok, max 20 fokra húzza fel a szabályzót. Remegek olyan hideg van bent, folyton mondja, hogy feljebb húzza, nehogy megfázzak. Nekik ez a normális, nekem meg nem. + mindig még ki is nyitja az ablakokat, hogy szellőzzön a lakás. (Órákra!) az egész lakás jégverem lesz, ő egy szál pólóban van, én meg két harisnya három pulcsi.
2018. márc. 2. 07:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

egy szál pólóban van,

Ez nem sporlas, te is irod hogy neki ez a normalis. Ha ő a 20 fokhoz van szokva, akkor nem is fog jobban futteni hisz akkor csak pazarolna.

2018. márc. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Ez van, ehhez vannak hozzászokva.
2018. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Mi nem spórolunk a fűtésen...napközbe 19,5 fokra este 19 fokra van állítva a termosztát, mert mi így érezzük jól magunkat! Vannak akiknek meg a 25 fok is kevés...

Nem kötelező oda menni,ha fázol! A barátoddal hozzátok menjetek ahol jó meleg van (habár ha a párod is a 20 fok alatt érzi jól magát akkor neki meg azzal lesz a baja,hogy nálatok dög meleg van és nem tud ott megmaradni..ez van)

2018. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Ezen MI a spórolás, ez a NORMÁLIS höfok egy lakásban!!!!


Ha NEKED eu kevés, akkor VELED van baj, és nem ártana, ha kicsit edzettebb lennél, mert így folyamatosan beteg leszel, mert így nem tud az immunrendszered müködni!

2018. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a nagyon maximum az 22 fok és az is csak akkor ha nagyon hidegből jövünk be. 19-20 fokra szoktuk állítani és simán szaladgálunk pólóban esetleg rövid gatyában. Itt veled van a baj.
2018. márc. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a 20 fok éjszakára már túl sok.

Nappal a 18-20 az normális az egészséges felnőtt embereknek.

2018. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
4%

Nem vagyunk egyformák,mindenkinek más a hőérzete.

Ti akiknek megfelel a 20 fok is bőven,nyáron meg kapcsolgatjátok a klímát,mert már a 23 foktól is elájultok .Ő meg a 30 at is könnyedén elviseli .

A szellőztetés meg nem arról szól ,órákig nyitott ablak.Napi többször ,de csak 10 percekre.Az egész lakásnak azért nem kell áthűlni .

2018. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Totál rendben van, amit anyósjelölt tesz. Vérkeringésed rendben?

Te vagy valamilyen okból túlérzékeny, fázós.


Jómagam meg a másik véglet, nálam kékre, szilánkosra fagynál.

Az én lakásomban már valóságos válóokra találnál indokot. :)


"Gyárilag" 18-20fokra hitelesítettek, mint a magyarok legtöbbjét,

de 22C' felett már hulla vagyok és minden tél végén kerülget a frász, vajon túlélem-e a következő nyarat.

Magyarországon a klasszikus értelemben vett négy évszak (4X3hónap) már réges régen megszűnt, a tőlem sokkal fázósabbak véleménye szerint is. A Föld klímáját tönkrevágták, ahogy bírták, és rég túl vagyunk a 24.órán.

Hiába minden egyezmény, meg klímakonferencia.

A tavasz és az ősz (hőérzetem szerint) átlag kb. 6-6 hét, a tél max 8 hét, így kb átlag 8 hónapig csesztetnek, hogy öltözzek fel, mert ők már attól is fáznak, ha rámnéznek! Ebben az évben eddig 3 napig "fűtöttem", azt is azért, mert megkérték a lakókat, hagyják nyitva a fűtőtestek csapjait, mert másképpen nem tudják a rendszer légtelenítését megoldani.

Kabát kb. 12éve volt rajtam utoljára: másfél órás temetésen voltam, kb -12 fokban.

Ez van: de nehogy azt hidd, hogy ennek nincs hátulütője!

Ne gondold, hogy a durvább fűtésszámlát nem cserélném el némi ízületi fájdalomért! Ráadásul --mielőtt félreértenéd-- alig kevesebb a fűtésszámlám, mint azoknak, akik fullra tekerik és mellette valóban majd megfagynak. Szigetelés híján a beton kifűthetetlen, szinte hűthetetlen és iszonyatosan gazdaságtalan.


A szomszédok fala is "fűt". És ezért eszméletlenül irigyelnek.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__7338130-radiat..

Nyáron pusztulat meleg, 32-34 fokos a reluxás, árnyékos , "hűvösebb"lakásokban ( a fekete kátrányos, védtelen tető alatt, a 10.-en 36-37 +fok)

Meló után lazításra, nyugira, pihentető alvásra halvány esély sincs. Szellőztetni pedig lehetetlen annak, aki nem akarja az aszfaltról és a betonfalból áradó minimum 45 fokot beengedni.)

És nincs menekvés! Se kint, se bent, se éjjel, se nappal.


Csak fertőző betegség terít le, ú.m. "megfázni" nem szoktam. Viszont ha úgy fűtenék, olyan melegen öltöznék, mint itt a legtöbben, az állandó megfázás miatt a telet a kórházban tölthetném. pl. "télen"is képes vagyok úgy leizzadni, hogy vizes a hátam. Akkor pedig mínuszokban, vagy nagyobb szél esetén megfáznék. No, ha ez vékonyabb, lazább cuccal kivédhető, akkor gondolod, hogy azok kívánsága szerint öltözöm, akik egy hókristály láttán galambok helyett pingvineket vizionálnak?

Kérdezték, nincsenek-e a Himalájából, vagy az északi sarkról ősök, de alföldi származékok a felmenőim is.

Sapka, kesztyű, esernyő nincs a lakásban, csak rakosgatnám évszámra, szükség nincs rá. Szerintem egyszerűen felborult a belső hőközpontom: hidd el: brutális, iszonyatos bünti a sorstól!

Télen nyitva éjjel-nappal és nem fűtök. Nincs hideg! így van kb 16, reggelre 18-19 fok.

Én pedig nem vagyok benne biztos, hogy megélem a következő nyár közepét-végét! Kérdezték már, mi a francnak nekem lakás. Hogy legalább a napsütés elől el tudjak menekülni, ha már a meleg elöl nem lehet.


Amit itt néhány elpuhult lakó viszont csinál, az a végletek másik oldala:+20 fok alatt, vagy 3 pirinyó esőcsepp láttán már viharokról vizionál, a hideg rázza, felveszi a bélelt csizmát, usankát, gyapjúgarbóra a kardigánt, arra meg a téli kabátot, kesztyűvel, fülvédővel, sállal...

És baromira meg van lepődve, hogy egész évben meg van fázva, marékszámra eszi a megfázás elleni gyógyszereket, antibiotikumokat, az immunrendszere minden tekintetben nulla, a közértben egy hűtőpult láttán is kirázza a hideg. Hidd el, őket sem irigylem! De a gyerekeiket főleg nem: sokat az ilyen szülők tesznek tönkre! Amíg három éves kis totyogósok pólóban, napsütés elöl kis fehér sapkával védve 30 fokos árnyékban játszanak, addig némelyikkel veszekszenek a szülők és ráerőltetik a kiskabátot, mert 2km/órás szellő lengedezik és jajjmilesz, megfázik szegényke! Naná, hogy előbb-utóbb megszokja a szervezete az indokolatlan trópust és szerencsétlen gyerek

akkor is megbetegszik majd, ha egyébként semmi ok rá, csak éppen hűvösebb környezetbe kerül, mint amilyen egy kórházi csecsemőosztály !

És, ha később olyan irodában kapna helyet, ahol pl. a munkatársak hőérzetéhez és 1-2 légkondihoz is igazodni kéne? Sokkal nagyobb az esély, hogy már képtelen lesz a szervezete akklimatizálódni.

Biztosan nem azért nyit ablakot órákra, illetve azért nem fűt jobban az anyósjelölt, mert veled akar kibabrálni, vagy el akar utálni a fia mellöl! :))) És lehet, hogy még csak nem is klimaxol!

Képzelj bele: ha akkor sem "húzná feljebb a szabályzót",

míg ottvagy! : Brrrr, ugye, még belegondolni is rossz!

Ne búsulj! Igyál egy forró teát vagy forralt vörösbort...

2018. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

8-as. Elolvastam, amit írtál. Őszintén bele tudtam élni magam, mert nekem is folyton melegem van, a nyár maga a pokol 4-5 hónap szobafogsággal. Tuti fel van borulva a hőháztartásom, de hát ez van. Ráadásul alföldi lévén itt a nyár dupla kínlódás, már fontolgatom, hogy elköltözöm Alaszkába.:)

Ennek ellenére a kérdezőt is megértem, mert ő ugyanazt érezheti, mint mi, csak ő folyton fázik. Szóval neki sem jobb, hidd el.

2018. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Na akkor probaljatok elkepzelni a mai kepet: Csiki medence, alapbol hideg.

Betonfalu raktar, minusz 11 fok, egy télikabátban 3an, a masik kollegank meg derekig meztelen 2 oran át.

2018. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!