Ti hogyan osszátok be a fizetést?
Most elsősorban nem a jómóduak válaszaira lennék kiváncsi.
CSináltuk már ugy hogy felirtuk az összes költséget hogy kiderüljön honnan lehet lecsipni(vásárlás, benzin stb). Kiderült hogy nem volt haszontalan dolog benne
Azutáűn próbáltuk a hitelek rezsi befizetése után a megmaradt pénzt hetekre beosztani. minden hétre x összeg. pont hétvégére fogyott el amikor a legtöbbet költ az ember.
Vannak bevát praktikáitok?
Mi sosem osztottuk be, hanem költöttünk, amire kellett s a maradékot elraktuk. Persze költéskor tudtuk, hogy mennyi van, így sejtettük, mennyire ugrálhatuk, illetve nem gond néha kicsit túlmenni a fizun, ha van tartalék.
Amióta extrém szegények vagyunk, egyszerű, kifizetjük a kötelező dolgokat, eszünk árérzékenyen, de azért hedonistán és egészségtudatosan és elfogy.
Az ilyen egy hétre X forint iszonyúan irritálna, remekül működött mindig a fenti laza módszer, ha 400 ezer volt, ha 80. Amikor 40-et kaptam meg a fizumból (rosszkor voltam budapesti programozó), akkor volt gond csak, de azt hiába is próbáltam volna beosztani.
Plusz nekünk nem is működne a heti X, még ételre sem, mivel pár apróságot kivéve nagyon ritkán veszünk ételt, de akkor sokat. De ami kell, az kell, minek elemezgetni? S meg tudjuk vitatni magunkkal, hogy most takarékoskodni akarunk nagyon vagy lazázni s venni, ami jön... Vagy mindkettőt, ha elég a pénz.
100 ezer körül vagyunk ketten és KELL autó. Itt kell. Előbb kezdenék böjtbe, pedig annak sem örülnék, szeretek jókat enni, bár nem érdemlem meg.
De legalább keveset használjuk az autót s jó körülmények között 4 litert fogyaszt. 8 km-re munkába járni biciklivel és gyalog is lehet, főleg, ha az adott személy elszánt és hajnali 5-kor képes futni. A bicikli km költsége amúgy übereli az autóét, nálunk legalábbis, a mindennapos futás pedig nem opció.
#12: Én elhiszem, hogy vannak élethelyzetek, amikor az autó szükséges, de azért ezt fejtsd már ki kérlek:
"A bicikli km költsége amúgy übereli az autóét".
Akárhogy is gondolkozom, ezt nem tudom elképzelni.
12-es "szeretek jókat enni, bár nem érdemlem meg.
" Hogy érted azt, hogy nem érdemled meg?
"Kiderült hogy nem volt haszontalan dolog benne"
És olyan, amit máskor, máshol olcsóbban megvehettetek volna?
"Ha busszal/vonattal akar valaki menni akárcsak 20-30 km-re is, a menetrend miatt legalább 2-3 órát elveszíthet"
Hát valamit valamiért: ha a pénzzel kell takarékoskodni, akkor megérheti erre időt szánni. Egyébként meg okosan ki is lehet használni azt a 2-3 órát.
"Hát valamit valamiért: ha a pénzzel kell takarékoskodni, akkor megérheti erre időt szánni. Egyébként meg okosan ki is lehet használni azt a 2-3 órát."
Elöször is NEM takarékoskodsz, mert általában az átszállásokkal az út is hosszabb KM-ben, mint autóval lenne, és több Km = magasabb ár. Ez tapasztalati tény, hogy - legalább is errefelé - a vonat semmi esetre sem sem olcsóbb, csak jóval lassabb.
Emellett ha a munkahelyeden ledolgozol 8 órát, akkor nem igazán hiszem, hogy neked az valami pozitív lenne, elötte meg utána még 2-3 órát, azaz összesen 4-6 órát még utazgatni fölöslegesen a max egy-másfé óra autózással szemben - mivel akkor a 8 óra helyett 12-14 órát vagy el otthonról, ami azért igen nagy különbség. Persze, lehet közben valami értelmeset csinálni, csak egyrészt a legtöbbször túl fáradt lennél hozzá, másrészt meg otthon minden elmarad és még pihenni sem nagyon marad idöd.
KOnkrétan: ha reggel 8-ra kell ott lennem, akkor 4-5 közt kell elindulni otthonról, délután meg 17-órakor végzek (kötelezö ebédidö), és 20-21 óra, mire hazaérek. Marad összesen 7 órád egyebekre.
#17
Mivel nem tudjuk hol lakik a Kérdező, no meg a menetrendet sem ismerjük arrafelé, teljesen felesleges vitázni.
Én pl. ellenpéldával tudok élni:
Ahol lakom, onnan 40 perc alatt bent vagyok vonattal a Keletiben, ami Budapest szívében van, ugyanez kocsival másfél óra, a forgalom miatt.
Az is meggondolandó, hogy érdemes-e az adott munkahelyen maradni (ahol csak annyi a fizetés, hogy alig sikerül beosztani, és ami helyileg se jó), vagy érdemesebb-e váltani,
- hogy tömegközlekedve olcsóbb lehessen a munkába járás anélkül, hogy horror időbe teljen
- és/vagy hogy esetleg a fizetés is magasabb lehessen (és akkor talán mégiscsak beleférne az autó fenntartása).
Én is excel táblát vezettem, de nem a bevásárlásokról, hanem a kötelező költségekről, amiket lakhatásra költöttünk minden áldott hónapban. Rezsi elemeire bontva, hiteltörlesztők, lakástakarékok. Ebből kerekítettem következő hónapra mindig egy fix összeget, ami tuti kelleni fog. A maradékot elosztottam hetekre és itt jön a legfontosabb! Előre terveztem!
Heti egyszer mentem bevásárolni és a heti tervezett keretet nem lépem át. A bevásárlás előtt pontosan megtervezem mikor mit fogunk enni. Nem volt boltba ugrálás ilyen-olyan indokkal.
Autóm nem volt, de azzal is lehet tervezni, hogy max heti x ezerért tankolsz bele, azzal gazdálkodsz, ahova lehet gyalog mész, vagy biciklivel.
Ez volt a taktikám, amíg munkahelyet nem váltottam és jobb körülmények közé nem kerültem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!