Ti hogyan osszátok be a pénzérméket, hogy mindenre jusson, és még maradjon is?
Nem elég, hogy követelőző az anyósával szemben, de ennek még gyereke is van...
Elég felelősségteljes lehet, ha még a pénz beosztásához se ért gyerekkel a háta mögött, és bele mert vágni, hogy szétkaszáljon még egy életet...
http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..
Nagyon sok függ attól,mennyiből kell gazdálkodnotok...Első az albérlet és a rezsi,azt félrerakni egy borítékban akár.A kajára is legyen egy boríték,ill.egy olyan amibe gyűjtötök,akár havi 5 ezret,mert bármilyen kiadás lehet.A többit pedig elkölthetitek,én ketté osztanám,mert azért nem árt,ha mindenkinél van pénz,és van sajátja is,de te ismered a férjed.
Azért azt el kell mondani,hogy minden családban máshogy működik,meg kell beszélni,hogy a másik félnek ,hogy lenne jó és közösen eldönteni.
Komolyan úgy vállaltatok gyereket anyósodék nyakára, hogy ő tartott el és fogalmatok sem volt, hogy meg tudnátok-e élni magatoktól? :( Hát ez igazán elkeserítő.
A lényeg az, hogy beszéljétek meg ki mennyit ad a közösbe.
Az elsődleges az albérlet díja, rezsi. A rezsin persze lehet spórolni pl. energiatakarékos lámpákkal, mosogatógéppel, 2-3 napra való főzéssel (kisebb energiaigény), zuhanyzással fürdés helyett, stb.
Ezután az autó/közlekedés költségeit számoljátok ki és gondoljátok végig lehet-e rajta valahogy spórolni.
Ezután jön az étel, amin szintén tudtok spórolni, ha írtok egy heti menütervet, és tartjátok magatokat ahhoz. Írjátok fel azt is, hogy mennyit szántok egyebekre (tisztítószerek, háztartási dolgok, nassolnivalók, stb.) hetente, és tartsátok magatokat ahhoz. Ne spontán menjetek bevásárolni, hanem listával, hetente.
Ami fennmarad, annak egy része menjen megtakarításba (beszéljétek meg előre a férjeddel, hogy mennyi), a maradék pedig mindenkinek a saját keresetéből az, amit magára költhet.
Nekünk személy szerint van egy közös háztartási számlánk, amire az előre felírt, közös költségeket utaljuk (hitel, rezsi, étel) és egy megtakarítási, amire közösen félreteszünk.
A saját autóját mindenki maga fizeti, a maradék pedig a költőpénzünk - ez a saját számlánkon marad.
Készpénzt nem nagyon tartunk magunknál, így nem is adunk ki apró hülyeségekre pénzt, amit hirtelen felindulásból megvenne az ember. A számlán mindig követhető, hogy mire mennyit költöttünk és rögtön látjuk, ha valami több a kelleténél.
MINDEN bevételt és kiadást vezessetek egy táblázatban (google sheets megosztva praktikus, akár telefonról is beírhatja bármelyikőtök.
A különköltözés első hónapjaiban baromi sok pénz kell, mert sok mindent meg kell venni, ami a szülői házban adott volt.
Mindent írni, hónap végén az előző havi és az aktuális egyenlegből kiesik, ha valamit elfelejtettetek felírni :)
Aztán lehet nézni mire mennyi ment el, és miből lehet faragni.
Úgy osztanám be, hogy addig nyújtózkodnék, amíg a takaróm ér. Ha nincs rá pénzem, akkor semmilyen felesleges, vagy értéktelen dolgot nem vennék nagyon is meggondolnám, hogy mire költsem el a pénzt.
Ha még kezdő lennék, akkor vezetnék egy nyilvántartást.
Lenne egy bevétel és egy kiadás oldal.
Csak olyan dolgokat vállalnék, amit fizetni is tudok.
Tehát: nem mennék el albérletbe, ha nem tudnám azt előre, hogy biztonságosan ki tudom fizetni minden hónapban, és van kaució, egyéb.
Ami a legfontosabb, hogy a számlák legyenek mindenek előtt. Egyetlen egyszer sem lehet azt megcsinálni, hogy a számlák tolódjanak más kiadások miatt.
Ha számlára félre van téve a pénz, akkor utána jön a havi kosztpénz. Annyiból kell gazdálkodni, ami marad. Ha ez csak a zsíros kenyérre futja, akkor abból. De a számlákat rendezni kell, adósság nem lehet.
Az, hogy milyen igényetek van kajaügyileg, az is rajtatok múlik. Vannak olcsóbb ételek amik még egészségesek is, ezen is sokat lehet spórolgatni, főleg, ha nagyobb a család, vagy több tagú.
Víz számlán is lehet spórolni, ha nem kádban fürdést választjátok, hanem a zuhanyozást. Ugyanígy a mosásnál árammal és vízzel, mosószerrel is. Meg kell várni, hogy összegyűljenek az azonos ruhák, és nem fél dobbal mosni. Persze csurig megpakolni se érdemes, mert attól tönkremehet a mosógép és nem is mos rendesen.
Ha a számlák és étel után marad még esetleg, akkor vagy az összes részét, vagy valamennyi tartalékot lehet képezni, ez rajtatok múlik, hogy mennyit. Váratlan kiadások mindig lesznek, erre gondolj. Vagy lehet spórolni egy nagyobb kiadásra is amit meg akartok majd venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!