Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti hogyan osszátok be a fizetést?

Ti hogyan osszátok be a fizetést?

Figyelt kérdés

Most elsősorban nem a jómóduak válaszaira lennék kiváncsi.

CSináltuk már ugy hogy felirtuk az összes költséget hogy kiderüljön honnan lehet lecsipni(vásárlás, benzin stb). Kiderült hogy nem volt haszontalan dolog benne

Azutáűn próbáltuk a hitelek rezsi befizetése után a megmaradt pénzt hetekre beosztani. minden hétre x összeg. pont hétvégére fogyott el amikor a legtöbbet költ az ember.

Vannak bevát praktikáitok?


2017. nov. 13. 18:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Hat nekem nem sikerul. Meg nagyon meg kell tanulni beosztani a penzt.

100,000 folott kapok kicsivel.

5-en volt fizu, es mar 0 ft van belole. -1000-be vagyok raadasul.

Az a baj, hogy megcsak nem is kajara koltom. (de nem is ruhakra meg cipokre mielott valaki ezt gondolna)

Szerencsere meg a csaladdal elek, igy ok kisegitenek kajaval.

2017. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 kovpet ***** válasza:
100%

"Kiderült hogy nem volt haszontalan dolog benne"


És nélkülözhető?

2017. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden egyes bevásárlást felírok (egy excel táblázatba) már évek óta, így pontosan tudom, mennyi kell kajára, tankolásra, rezsire, tisztítószerekre, kozmetikára, stb, emellett a rendszeres kiadásokat (rezsi, biztosítások, stb) ugyanígy vezetem.

Szintén beírom az összes jövedelmet is.


Így megvan minden hónapban elöre, hogy mi az, amit feltétlen ki kell fizetni, a megélhetésre való összeget elosztom hetekre, a maradékot meg félreteszem, váratlan kiadásokra, különféle ünnepekre, illetve ha abban a hónapban megmarad, akkor külön teszem és az a megspórolt pénzünk.


Ami nagyon sokat segít a kaja-tisztítószerek-kozmetika terén, ha hetente egyszer megyek csak bevásárolni, és csak azt veszem, amit elöre felírtam. A heti étrendet elöre megtervezzük - figyelembe véve az akciós dolgokat meg az idényzöldségeket -, így itt sem költünk fölösleges dolgokra. Ugyanis rengeteget elszór az ember, ha csak úgy vásárol, hoyg ami éppen megtetszik vagy eszébe jut.


Ha nektek hét végére fogy el a pénz, akkor éppen a megtervezett vásárlás sokat segíthet.

2017. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Hát amikor 100 ezret kerestem, azt úgy osztottam be, hogy fizetés után 1 héttel már elfogyott, aztán jöttek a kölcsönkéregetések meg a zaci.
2017. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbet a kajával tudsz spórolni persze csak akkor ha vezetsz háztartást. Írok példát : Lisztet olajat krumplit stb tehát alapvető élelmiszert akkor veszek ha akciós de akkor többet hogy ne keljen naponta vagy hetente venni. A főzésnél mindig úgy kalkulálok hogy legalább 2 napra legyen kaja Pl: főzök egy pörköltet nokival akkor másnap egy főzeléket a megmaradt pörihez nem baj ha csak két három kanállal jut a tetejére az már elég.Írod hogy hétvégén többet költesz nos erről is le lehet szokni ha van mit kivenni akár a fagyasztóból akár a spejzból.Húst is mindig ott veszek ahol akciós megveszek egy 2- 2 és fél kilós S combot és szépen szét szortírozom szeletre , kockára ,vagy amire szánom ! 4 -5 alkalomra megvan a húsi. Én 14 éves korom óta önmagamról gondoskodtam úgy hogy nagyon megtanultam beosztani a kis pénzemet. Egyet tanulj meg ne legyen különbség a fizetésnap és a többi nap között és csak akkor költs ha megéri megvenni.
2017. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú életem során megtanultam (még millió más praktika mellett), hogy éhesen soha nem szabad menni kajacélú bevásárlásra, mert akkor egy csomó felesleges dolgot is megveszel.

A legjobb, ha nézed az akciókat, listát készítesz és attól nem térsz el.

Az üzemanyag is sokba kerül, ami nem cipekedős, arra ott tömegközlekedés.

Amikor kezdő háziasszony voltam és nagyon csóró, akkor a kötelező csekkek befizetése után egy picike összeget félretettem (később már a számláról ki se vettem), ez volt az előre nem látható dolgok tartaléka.

A maradékra volt 31 borítékom, amibe egyenletesen elosztottam és beletettem az aznapi kosztpénzt.

Ha 2-3-5 napra kellett vásárolni, akkor annyi borítékot bontottam ki, de a többihez nem nyúltam azalatt az idő alatt, míg a kibontottak le nem teltek.

Így még a hónap utolsó napján is volt az utolsó borítékban annyi pénz, mint a fizetést követőben.

Tudom, hogy ez nagyon gyerekes (18 éves voltam) de hasznos volt és lassan boríték nélkül is természetessé vált, hogy nem költjük túl magunkat.

2017. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a költségek következetes és részletes felírását javaslom.

Nagyon jó kérdést tett fel valaki: ha haszontalan dolog nem volt benne, nélkülözhető dolog volt-e?

Mi az, hogy a benzinben nem volt haszontalan dolog? Minden kilométert CSAK ÉS KIZÁRÓLAG autóval lehetett volna megtenni? Egyáltalán: nem nélkülözhető maga az autó? Amelyik, mint tudjuk, akkor is rengeteg pénzt nyel el, ha csak üzemkészen áll a garázsban.

Az élelmiszeren is rengeteg múlik: a kenőmájas, a párizsi töredéke a Pick-szaláminak. Igaz, nem is olyan finom.

A főzés általában olcsóbb, de érdemes a kifőzdék árával is összevetni. És természetesen a főzés akkor olcsó, ha kevés húst vagy olcsó húst használsz benne.

2017. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azzal kell kezdeni, hogy az autóról elgondolkoztok. Az egy kényelmi dolog és nagy pénztemető. Vagy, ha mindenképp kell, akkor csak módjával használjátok. Gondoljátok át, lehet-e előtörleszteni, kiváltani a hiteleket. Tehát az első, pénzt felszabadítani.

A másik jó ötlet a listaírás. A bevásárláshoz és a kiadásokról is. A vásárlásnál érdemes figyelni az akciókat. A wc papírt, mosószert, stb. nagyobb tételben érdemes venni, úgy olcsóbb. Nézd meg a mosószeres flakonon, hány mosásra elég van benne, és számold ki, mennyibe kerül vele egy mosás. Meg fogsz lepődni az árkülönbségen. A wc papír ugyanez: van olyan tekercs, amin 100-120 lap van, de alig olcsóbb annál, mint amin 200 lap. Nagy különbség! Meg úgy általában, az emberek hajlamosak tisztítószerre, illatszerre túl sokat költeni. Ezeket racionalizálni kell. A kajáról sokat írtak, otthon fűzés, akciók figyelése sokat segít.


Amúgy én is voltam csóró fiatal, szerencsére sikerült egy viszonylagos jómódot teremteni magamnak, de én is megtanultam, hogy nem szórom a pénzt. Nem kívánom senkinek, hogy egész életében garasoskodjon, szóval résen kell lenni: jó munkahelyválasztás, esetleg egy kis pluszmunka, stb. A több bevételre kell törekedni. És a hitelekről mindenkit lebeszélek, az nagy rabszolgaság.

2017. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Ketten össz 210et keresünk, volt már sok kísérletem beosztani, de asszonypajtásom mellett nem lehet...

Am mindketten tanulunk és szüleim támogatnak minket adfig, utána majd lesz jobb fizetésünk.

2017. nov. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Az autó elég megosztó dolog, Pesten vagy egyéb nagyvárosban tényleg nem szükséges, mert van tömegközlekedés.


Vidéken - akár közepes méretü városban is, nemcsak falun - nincs tömegközlekedés, ezért már a bevásárlásnál is szükséges lehet az autó, de munkába járáshoz is igen sokszor. Ha busszal/vonattal akar valaki menni akárcsak 20-30 km-re is, a menetrend miatt legalább 2-3 órát elveszíthet, emellett sok esetben nincs direkt vonal, hanem (akár többször is) át kell szállni, ami idöveszteség, emellett sokszor egyéb nehézséget is okoz.

Emellett a busz/vonat-közlekedés a legtöbb esetben nem olcsóbb, ellenkezöleg, drágább, mint az autó, a kényelmi szempontoktól függetlenül is.


Ilyen esetben az autó igen fontos lehet, de természetesen ez sem indokolja, ha a szomszéd utcába is autóval megy valaki

2017. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!