Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel kezdjek, hogy kevesebb...

Mivel kezdjek, hogy kevesebb legyen a rezsi?

Figyelt kérdés

Vettünk egy családi házat, és a nyáron költöztünk be. A ház 110m2-es. 30 éve épült téglából, régi fajta fa ablakok vannak, igaz dupla. Az ajtók is fából vannak, és a házon sajna még nincs szigetelés. Jelenleg van 6db konvektor, amiből 4 megy (2 olyan helységbe van amit egyenlőre nem használunk) ezen kívül van 2db cserépkályha amikbe estére gyújtunk be, így éjszaka csak takarékon mennek a konvektorok, így is 25 fok van. Nappal a párom, és a kislányom van otthon ők pedig azt a konvektor húzzák feljebb ahol éppen vannak. Így a gáz 35000ft-ba kerül plusz ugye a fa 2500-3000 mázsája. A közeljövőben szeretnénk nyílászárókat és ajtókat cserélni, de külső szigetelést is. Egyszerre sajnos nem megy minden, így egyik évbe csináljuk az egyiket rá 1-2 évre a másikat. Kérdéseim:

Melyikkel kezdjek? Melyik lesz szemmel láthatóan hatással a gáz fogyasztásra? Illetve használ e valaki villany fűtést? Sokat olvasgattam, hogy olcsóbban lehet fűteni a mai modern villanyos panelekkel. Ez azért jutott eszembe, mert a villanyunk nem sok havi 6-7000ft. Bocsi a sok kérdésért, de első saját lakásunk, így tapasztalatlan vagyok ilyen téren.


Tudom egy szakembert kellene erről megkérdezni, és ez meg is fog történni, de tavasz előtt már úgyse fogunk bele, így ráérek kérdezősködni, hátha kapok jó tanácsot olyantól akinek volt hasonló helyzete. Előre is köszi mindenkinek.



2016. dec. 12. 07:52
1 2 3 4
 31/36 xswerdy ***** válasza:

Ez egy két rétegű ablak, manapság újonnan már 3 rétegűt szokás beszerelni, bár a mostanihoz képest a 2 rétegű is fényévekkel jobb.


Aztán hogy az anyag, a vasalat milyen minőségű, azt nehéz így megmondani, de nagy különbségek vannak minőségben és árban egyaránt.

2016. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Átlagos használatra teljesen jó a kétrétegű, amit mutattál, annak az U értéke 1,0, ami átlagosan jó és megfelel a követelményeknek. A 3 rétegűvel jóval drágábban 0,7 U érték érhető el (ez kb. olyan dolog, ha nem a legdrágább iPhone-t veszed, egyesek lesajnálnak).

Hőszigetelésben a 10-12 cm javasolt, érdemes grafitosat venni. Itt majd fognak ajánlgatni 15-20 cm-t is, de arra már egy lámpa, vagy bármi felszerelése nagyon zűrös és eleve a rögzítése is drága. Annyival pedig nem tud többet szigetelésben.

2016. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi a válaszokat. Hát Iphone-om most sincs, és nem is igen lesz, így valószínű 5 rétegű ablakom se :D Persze értem én a hozzászóló logikáját, és érveit is, csak azért azt vegyük figyelembe, hogy valahol sejthető, hogy ha 5,5M-ért vettem egy nem szigetelt, de nagyon jó állapotú házat, akkor nagy valószínűséggel azért ilyet vettünk, mert erre futotta. Ha lenne annyi pénzem, hogy megvalósítsam mindazt amit egy pár hozzászólással feljebb írt válaszoló írt, (napelem, padlófűtés....) akkor valószínű alapból olyan házat néztem volna amibe ez mind megvan kb 20-25M-ért. Mi úgy fogjuk fel családon belül, hogy dolgozunk életünk végéig, és ha Isten megsegít akkor nyugdíjas éveimre (persze addigra nem lesz nyugdíj) sikerül összeraknom annyit, hogy vegyek egy lakókocsit és az asszonnyal addig járjuk a világot míg ki nem nyiffanok. Persze ez még kicsit arrébb van (29 vagyok) így jelenleg a legfontosabb, hogy a családomnak mindene meglegyen, ez után jön a ház korszerűsítése, majd az utolsó helyen marad az évi 5500 ft-os horgászengedélyem :D

Szóval a lényeg, tudom, hogy rengeteg olyan korszerű megoldás van jelenleg is a piacon amivel megvalósítható a majdnem ,,ingyenes,, fűtés és villany is, de ezek sok sok milliókba fájnak, akár csak egy napelem rendszer kiépítése. Igaz nem értek hozzá, de ismerősöm csinált 5 éve egy kisebb szélmalmot az udvarára (szakember, így csak az anyag került pénzbe) ő mesélte, hogy a villany előtte volt nekik 12-14000ft, most 6-7000ft között van, DE a lényeg csak az anyag hozzá 750000ft volt. Hány év is kell a megtérüléséhez? Szóval tudom, hogy az igazi az lenne, hogy padlófűtés, 99 rétegű vasember jelmezből készült vázszerkezetű ablakok, ajtók, de nekem bőven elég ha nem fog hullámozni a függöny mikor nagy szél van kint. De azért köszönöm szépen mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, és ötleteket/tanácsokat. Már sokkal többet tudok, mint pár napja.

2016. dec. 14. 15:11
 34/36 anonim ***** válasza:
A profil nagyon nem mindegy, és a beszerelés minősége sem. A gyártó megbízhatóságáról nem is beszélve... Azt is vedd figyelembe, hogy az új ablak keskenyebb, mint a régi, úgy kell beszerelni, hogy az ablaknyílás közepén legyen, nálatok viszont rájön még a falra majd a szigetelés. Nyilván az ablaknyílásba "befordulva" is, ehhez viszont szélesített tokba kell tenni az ablakszárnyakat. Ha amúgy is jó a ház, és még le is lesz szigetelve, akkor tegyetek be minőségi ablakot, amit belinkeltél, annak pl. elég gagyi vasalata van.
2016. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Mi most szigeteltük a házunkat 10 cm-es grafitos szigetelés lett feltéve, ablak-csere is volt, sima kétrétegű műanyag ablakok, ég és föld a különbség a régi állapothoz képest!
2016. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, a szigetelés hány m2-er volt és milyen árban volt az anyagköltség?
2016. dec. 15. 07:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!