Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel kezdjek, hogy kevesebb...

Mivel kezdjek, hogy kevesebb legyen a rezsi?

Figyelt kérdés

Vettünk egy családi házat, és a nyáron költöztünk be. A ház 110m2-es. 30 éve épült téglából, régi fajta fa ablakok vannak, igaz dupla. Az ajtók is fából vannak, és a házon sajna még nincs szigetelés. Jelenleg van 6db konvektor, amiből 4 megy (2 olyan helységbe van amit egyenlőre nem használunk) ezen kívül van 2db cserépkályha amikbe estére gyújtunk be, így éjszaka csak takarékon mennek a konvektorok, így is 25 fok van. Nappal a párom, és a kislányom van otthon ők pedig azt a konvektor húzzák feljebb ahol éppen vannak. Így a gáz 35000ft-ba kerül plusz ugye a fa 2500-3000 mázsája. A közeljövőben szeretnénk nyílászárókat és ajtókat cserélni, de külső szigetelést is. Egyszerre sajnos nem megy minden, így egyik évbe csináljuk az egyiket rá 1-2 évre a másikat. Kérdéseim:

Melyikkel kezdjek? Melyik lesz szemmel láthatóan hatással a gáz fogyasztásra? Illetve használ e valaki villany fűtést? Sokat olvasgattam, hogy olcsóbban lehet fűteni a mai modern villanyos panelekkel. Ez azért jutott eszembe, mert a villanyunk nem sok havi 6-7000ft. Bocsi a sok kérdésért, de első saját lakásunk, így tapasztalatlan vagyok ilyen téren.


Tudom egy szakembert kellene erről megkérdezni, és ez meg is fog történni, de tavasz előtt már úgyse fogunk bele, így ráérek kérdezősködni, hátha kapok jó tanácsot olyantól akinek volt hasonló helyzete. Előre is köszi mindenkinek.



2016. dec. 12. 07:52
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
7-ik köszi, így, hogy ennyien a padlást javasoljátok, tényleg átgondolom a dolgot. A fám idén ingyen van, de az ár amit írtam a jelenleg nálunk vehető fák ára. Felénk jelenleg az akác gurigázva 2800-3000ft mázsája, a bükk, meg éger és hasonlók 2500-tól indul. Említettem, hogy idén nyáron vettük a házat, és a hátsó udvaron van egy hatalmas ,,csűr,, tároló amibe minden szerszámom, lomom befér, és mellette még volt egy akácfából készült góré, kas illetve egy 4 fiókos disznóól. Mivel földem nincs, így terményem se lesz amire kellene a tároló, illetve disznót sem szándékozok tartani, így az a két ,,épületet,, elbontottam, és úgy néz ki hogy az azokból származó fa anyag ami kb 20 éves, (elég száraz :) ) elég lesz ezen a télen. De vagy modernizálok a házon, ahogy a kérdéseimbe is írtam, vagy veszek fát jövőre, de akkor a havi 10-20 mázsa fa plusz a gáz.... havi 80-100000ft lenne. Ezért is gondolkozunk a fenti megoldásokon. Sajna szerintem, és több ismerősöm szerint is, mostmár nem éri meg fával tüzelni, ilyen árak mellett. 3 éve felénk még 1800ft volt az akác :D
2016. dec. 12. 10:37
 12/36 anonim ***** válasza:

Na végre, újabb ember, aki belátja, hogy nem éri meg.

Ha rönkben, vagy méterben veszed a fát, úgy körülbelül 20 ezer köbmétere. Ha saját magad fűrészeled, és hasítod, 2 évig szárad, akkor spórolhatsz gázhoz képest pár 10 ezer forintot. Mázsára, konyhakészen semmiképpen nem éri meg venni.

Szóval szerintem először padlásszigetelés, utána ablakcsere (mert az ablakaid eléggé elavultak), s jöhet a homlokzati-, lábazati szigetelés.

2016. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
8.-ik az lesz szóról szóra amit leírtál. :D A fát eddig is tudtam, csak egyrészt sajnáltam a két nagyon szép, és nagyon jó állapotú kályhánkat, illetve ahogy említettem a két elbontott épületből lett vagy 60-70 mázsa fám, ráadásul akác, csont száraz. Kb 5 liter benzin a fűrészbe meg jó pár délutáni munka, és így a télre lett annyi fánk, hogy 2 kályhába, úgy, hogy csak éjszakára fűtünk, elég lesz. A két épület meg amúgy is útba lett volna, szóval kellemest a hasznossal. Még azon is gondolkoztam, hogy áttérek a gáznál az álltalányra, és inkább fizetek nyáron is de akkor elviselhetőbb lesz az összeg. Októberbe volt 206 m3 gázfogyasztásunk, az 24670ft volt, illetve most diktáltam 10.-én most meg 320 m3 gáz fogyott :( ez lesz kb 35-40000ft között. És ezeket úgy kell nézni, hogy éjszaka kályha megy, magyarul ezek szerint ha csak gázzal fűtenénk akkor minimum 5-600 m3 gáz menne havonta ami 60-65000ft. Azért ez elég sok. De mielőtt valaki írná, hogy szivárog gáz, vagy valami nincs rendben, már ősszel járt nálunk gázszerelő és mindent átnézettem vele. Tehát ha a jövő évet nézem, akkor a gázom ugye maradna 35000 körül és ehhez még jönne a fa ami kb 20 mázsa havonta, két kályhába éjszakára. bárhogy számolom közel vagyok a 100-hoz, ellenben csak gázzal 60-70.
2016. dec. 12. 10:54
 14/36 anonim ***** válasza:
49%

Ahogy írták, legelőször a padlást szigeteljétek, ezzel legalább 25% spórolás lesz. Ezt akár még a héten megtehetitek, nem nagy összeg. És 15-20 cm bőven elég, a 30 cm túlzás, pénzkidobás.

A nyílászárókat első körben át kell nézni, esetleg asztalossal passzíttatni. Lehet kapni öntapadós szilikon tömítést, azzal tömítve a szigetelése közelíti az új nyílászáróét. De ekkor a konvektorok miatt légbevezetésről gondoskodni kell, erről konzultáljatok szakemberrel.

Homlokzat szigetelést csak akkor érdemes csináltatni, ha egyébként is felújítanátok, az térül meg a legnehezebben.

25 C pedig nagyon sok, napközben 22 C javasolt, aludni 18 C ideális. Fával csak nagyon hideg napokon fűtenék, amikor a konvektorok már nem bírják.

2016. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Nem értem miért tanácsolták hogy előbb szigetelj majd később cserélj ablakot? Gondolom hátha sikerül majd az ablakcserénél szétbarmolni a meglévő szigetelést. Ez teljesen logokátlan. Cseréld ki az ablakokat és terítsd le gyapottal a padlást nálunk ez nagyon sokat segített. A háromszárnyas fa ablakainknál már mozgott a függöny ha megmozdult a szél. A fa tüzelés lehet olcsó ha ügyesen csinálod és hanyagolod az agyonsztárolt keményfákat. Ami persze jó ha minimum egy de inkább két évig szárítod és erdészettől rönkbe veszed. De még így is nagyon drága. Vegyél nyárfát 4 éve csak ezzel fűtök. Olcsó és a keményfa nem annyival jobb mint amennyivel drágább. Nem mellesleg ha meghozatod kora tavasszal az erdőről , feldolgozod télig meg is szárad. 10000 körül van erdei köbmétere.
2016. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de a gázkonvektor is megégeti a gyerek kezét, ha rátenyerel, ráadásul a legkevésbé gazdaságos gázfűtési módszer. Amikor a sajátomat újítottam fel, az első lépés a nyílászárócsere volt, a második a teljes fűtési rendszer kicserélése konvektorról melegvíztárolós kondenzációs kazán+radiátorokra. Nálam a fatüzeléses nem jött szóba, de a következő házba építtetek cserépkályhát, mert szezon elején és végén tökéletes megoldás, a feelingről nem is beszélve.:-)
2016. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Utolsó. Azért a konvektor külső burkolatának a hőmérséklete nem éppen olyan mint egy majdnem izzásba lévő acél ajtóé.


De elolvastam a te ötletedet is, és nem hülyeség. Kicsit tudnál nekem mesélni erről a gázkazánról? Milyen árban van egy ilyen komplett csere? Lehet állítani a hőmérsékletet rajta? Menyi a havi gázszámlád? Előre is köszi.

2016. dec. 12. 12:15
 18/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem olcsó.:-) Az én kombi kazánom rokonon keresztül van, baráti áron (új), 300 ezer körül volt víztartályostul, plusz a radiátorok, kéménybélés, csövek, szerelékek, munkadíj a csapatnak. Természetesen lehet a hőmérsékletet szabályozni, nekem minden radiátoron van külön, és egy központi, programozható, távirányítós termosztáttal szabályozom magát a kazánt. A fotelemben ülve egyszer beállítottam a hét minden napjára, melyik napszakban hány fok legyen, további teendőm nincs vele. Mindenhol egyenletes a hőmérséklet, ha a radiátorok nincsenek letekerve. Az átalakítás előtt 60 ezer körül volt a gázszámlám fűtési idényben, most a fele, fűtés, melegvíz és főzőlap is gázzal megy.
2016. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs szigetelés, akkor a falakon is rengeteg hő megy ki... A padlásszigetelés egyszerű és valóban az a legfontosabb, de a falakat is kell majd.

A nyílászárókat cserélném először, mert szigetelés után macerásnak tűnik, bár lehet, hogy megoldják hőhídmentesen, meg kell kérdezni a szakembereket, de akkor is, kibontani a szigetelést s újracsinálni az ablakok körül, ezt kihagynám, ha lehet.

Ha igazán jól szigetelt házat akarsz, akkor az ablakok gyengék. Nekünk is dupla thermo ablak volt, most tripla és passzívház szintű (s fa, nagyon szép)...


De a teljes külső szigetelés fog rajta igazán sokat dobni. Mi nyolcadannyit fűtünk és SOKKAL melegebb van az immár kicsit nagyobb házban.


A villanyfűtés nem olcsó, akkor semmiképp, ha belső eszközöket használsz, mindössze 100%-os hatékonysággal. A hőszivattyúk más lapra tartoznak. Legegyszerűbb venni egy jó klímát. Nekünk még sajna nincs s nem tudom, hogyan viszonyul a gázhoz normál télen, amikor nincs túl hideg (kemény fagyban leesik a hatékonysága, de hazánkban ritkán van kemény fagy).


Az miért számít, hogy a villanyotok nem sok? Ha fűtenétek, az lenne, ráadásul bírnia is kell a rendszernek. Először legyen nagyon-nagyon jól szigetelt a ház.

2016. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
70%

A konvektor, ami a legjobban eszi a gázt, kvázi az utcát fűtöd.

Nyílászárók cseréje, majd a padlás szigetelése, s ha lesz rá pénzetek, akkor a falak szigetelése.

Nem éri már meg fával fűteni, ad egy, nem sokkal olcsóbb, ad kettő, macera.


120 nm-es házban lakunk, gázkazán van, radiátorok, műanyag nyílászárók az ég tudja hanyas üvegekkel.(bocs, nő vagyok)

Átalányt fizetünk, havi 17 körül.Ahogy számolom, dettó 30-35 körül lesz havi lebontásra, ami nem sok.

22-23-24 fok van a házban, mikor mennyire vagyunk fagyosak.

2016. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!