A fával való fűtés kb milyen arányban olcsóbb a gázfűtéstől?
#2 Teljesen igaza van.
Egy modern időjáráskövető kondenzációs kazánnal olcsóbb fűteni mint fával.
Nincs túlfűtés.
Nincs fafűrészelés, és baltázás.
Nincs nedves fa vásárlás.
Korrekt a fa elszámolása.
Nem kell előre százezres tételben fát venni.
Nincs fa tárolás
Nem kell minden este begyújtani.
Nincs kormolás, hamuzás.
Nincs átverés a favásárláskor.
Nem kell hajnalban pakolni még a tűzre, és nem kell délután rohanni haza, hogy estére meleg legyen.
Fafűtésnél jól esik még két csülköt rádobni +2 fokot oda vágni. Gáznál megfontoltabb az ember, és jobban tud szabályozni.
A gázfűtés árában általában benne van a használati melegvíz. Ami kb 5-10 e ft villanyszámlától szabadít meg. Ezt sokan elfelejtik kivonni a gázszámlából.
Gáznál lehet álltalányt fizetni, vagy havi elszámolást. A diktálással lehet játszani.
Fánál meg kell venni, két nyarat szárítani, és ha elfogyott, akkor lehet bekapcsolni a gázkazánt. A télvégén pedig meglepődni, hogy elment 240 e ft fa + 80 e ft gáz.
Ugyanez csak gázzal 300 e Ft Ami havonta csak 25000
De sokan nem gondolkodnak, mert ugye milyen jó érzés amikor 120 mázsa fa bevan pakolva...(aminek 50% a víztartalma)
"#2 Teljesen igaza van.
"Egy modern időjáráskövető kondenzációs kazánnal olcsóbb fűteni mint fával. "
Ez az egyetlen érved van a gázfűtés ÁRA mellett, de ha nem egy ezeréves ruszki KCSM-mel vagy Vinyiszto-val hasonlítod össze a modern gázkazánt, hanem egy modern fafűtéses kandallóval vagy vegyestüzelésű kazánnal, akkor semmivel sem jössz ki jobban, sőt.
"Nincs túlfűtés.
Nincs fafűrészelés, és baltázás.
Nincs nedves fa vásárlás.
Korrekt a fa elszámolása.
Nem kell előre százezres tételben fát venni.
Nincs fa tárolás
Nem kell minden este begyújtani.
Nincs kormolás, hamuzás.
Nincs átverés a favásárláskor.
Nem kell hajnalban pakolni még a tűzre, és nem kell délután rohanni haza, hogy estére meleg legyen. "
Ezek mióta vonatkoznak a gázárra? Legfeljebb a fafűtés hátranyaihoz sorolhatóak, de semmiképpen sem a gázár alacsonyságának érvei közé. Egyébként pedig túlragoztad, se nem kell hajnalban pakolni a tűzre (az már régen volt), se nem kell órákkal előbb hazarohanni hogy meleg legyen fafűtéssel (egy normálisan kiépített, szivattyús rendszer mellett a begyújtástól számítva 5-10 perc után már melegszenek a radiátorok), se nem kell kétnaponta kormolni mint ahogyan sugallod (valójában egy jól kiépített rendszert kb. 5 évente egyszer kell kikormolni, vagy még annyiszor sem). Fát pedig jó helyről és jókor kell venni, akkor nem lesz gond se a kétnyaras szárítással (minek is két nyáron át szárítani?), se az átveréssel.
"A gázfűtés árában általában benne van a használati melegvíz. Ami kb 5-10 e ft villanyszámlától szabadít meg. Ezt sokan elfelejtik kivonni a gázszámlából. "
Ez csak akkor igaz, ha felszereltetsz egy külön melegvíz-előállító gázkazánt is, vagy olyan gázkazánt veszel, ami a használati melegvizet is előállítja. Mindkét esetben legalább 100.000-rel többet kell fizetned magáért a kazánért, és akkor még a melegvíz csőrendszerének kiépítését nem is számoltuk (ami még 100-200 ezer körül van). Igaz, utána valóban spórol neked, mert a gáz olcsóbb mint a villany. De drágább mint a fatüzelés (még mindig), tehát amit nyersz a vámon, kábé el is veszted a réven.
"Gáznál lehet álltalányt fizetni, vagy havi elszámolást. A diktálással lehet játszani. "
Akárhogy játszol vele, előbb vagy utóbb így is úgy is ki kell fizetned. Ha nem a diktáláskor, akkor a féléves-éves leolvasáskor. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a fával is lehet játszani, megveszek előre 120 mázsát és utána három évig nem is kell fűtést fizetnem. De jól hangzik, mi? :D
"Fánál meg kell venni, két nyarat szárítani,"
Tökfelesleges két nyárig szárítani, semmi értelme és senki se csinálja. Nem tudom, miért kell szándékosan démonizálni a fafűtést. Miért nem öt évig vagy tíz évig? Mondd inkább azt, az még elrettentőbben hangzik.
Egy nyarat bőven elég száradni hagyni, annyi idő alatt a legtöbb fafajta elveszíti a víztartalmának kb. 80%-át.
"és ha elfogyott, akkor lehet bekapcsolni a gázkazánt. A télvégén pedig meglepődni, hogy elment 240 e ft fa + 80 e ft gáz. "
240K Ft-ért kb. 6-8 kaloda fát lehet vásárolni, amivel másfél-két telet simán kifűtesz. Már persze korszerű kandalló vagy kazán használata mellett. De ugye te is egy korszerű kondenzációs gázkazánt vettél alapul, így dukál a korszerű fafűtés alapul vétele is.
"Ugyanez csak gázzal 300 e Ft"
Remek. Akkor miről is beszélünk?
#7 Arról, hogy buta vagy és sarkítasz. :)
Ja 6-8 kaloda fa. Az hány kg fa, mennyi a költsége kgra levetítve? Milyen fa fajta? Vezesd le szépen, hogy mennyi pénzért, mennyi hőenergiát vettél. Aztán azt is, hogy hány százalékos hasznosulással tudod elhasználni.
Ha készen vagy mellérakom ugyanezt gáznál és kondenzációs gázkazánnál....
Addig menj máshova hisztizni... Kalodás fát árulsz? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!