Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek hol olcsóbb élni...

Szerintetek hol olcsóbb élni kertesházban, vagy panel lakásban?

Figyelt kérdés
Nem csak a rezsit tekintve, szóval ugye míg pl kertesházban termelhet az ember gyümölcsöt, tarhat állatot, addig panelban nehezen, viszont ugye kertes házban több a költséges teendő, kerítés, házfestés stb ami a panelban nem. Szóval szerintetek hol olcsóbb az élet?
2015. jan. 10. 21:44
1 2
 11/13 anonim válasza:

Igen a panel olcsóbb.

De a kertes házba TE élsz, szabad vagy.

Minden perc meditáció.

2016. okt. 21. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
18%

# 1/11 "Panelban sokkal olcsóbb."


# 2/11 "Panelban olcsóbb, "



# 3/11 "Az utazásra is gondolj (nekem egy tízessel többe kerül a bérlet, mintha nem ingáznék, csak a városban járkálnék)."



# 4/11 "Panelban sokkal olcsóbb",


# 6/11 "Panelben élni sokkal olcsóbb"


# 7/11 "Panel olcsóbb"


# 8/11 "Panelban olcsóbb."


# 10/11 "Panelben olcsóbb az élet."


# 11/11 "Igen a panel olcsóbb"

----------------------------------------------------------


Ha már ennyi okosember van itt aki csak arra képesek hogy levegőbe beszéljenek meg mindehféle hjseget összehordjanak, halvány lila gőzük sincs a dolgokról,és lényegi segitséget nem tudnak adni,akkor majd én megpróbálom felvázolni neked picit részletesebben a szitut.

Akkor nézzük a (panel)"Lakás" kontra(vs) ház -zal kapcsolatos érveket, ellenérveket:



-Panellakás esetén a havi lakásrezsid nagyrészét (talán a villanyszámla kivételével) ún; átalánydijba fizeted.Ez kb dióhéjban azt jelenti hogy minden hónapban egy bizonyos átlagot fizetsz annyit amennyit a lakásszövetkezet és szolgáltató számodra kitalál,De ha szerencséd van akkor nekedis ugyanannyi az átalányod mint a többi lakónak.


-Panellakásban az"Átalány"-ért "átlagban" többet fizetsz mint amennyit elfogyasztasz,fűtésből, gázból a főzéshez,vizből stb ,ami meglehetősen igazságtalan mivel olyasmiért fizetsz többletet amiből lehet hogy csak egy kicsit vagyegyáltalán nem is használsz.Nem árt ha ezzel is tisztába vagy.(fűtési átalánydíj, gáz átalánydíj, víz átalány díj közös költség stb).Egy panelakésban a fütésért akkor is súlyos tizezreket kell fizetned havonta ha nem is fűtöttél

-Kertesházban csakazért fizetsz(viz villany gáz fűtés ) amit elfogyasztasz ,ami szerintem elég lényeges különbség.

Tüzelőt a ház körül vagy a környéken is összelehet szedegetni.

-Panel Társaházban töbnyire 8-10-12ezer forint az ún; "közös költség" Közös költségben amiért fizetsz fizetd a lépcsőháztakaritását,fizeted a szemétszállitást a házfelújitást javitásokat állagmegóvást lift üzemeltetést lift használatot. Ha pl; egy lftet komplettbe cserélni kell aklkor a közös költség akár duplájára is felugorhat.

Az is érzékenyen érinthet ha pl; foldszinti lakó vagy és soha nem is használod a liftet mégisfizetned kell a javitásért feljitásért vagy a cseréért.

A panelprogram is épp elég jelentősen megdobta már ezeken a lakásoknak az amúgy is magas rezsikötlségeit.

Egy nagyobb váratlan az épület állapotát érintő kiadás javitás felujitás jelentősen megtudja dobni a közös költség számládat.

A közös költséget minden hónapban fizetned kell .Ha nem fizeted a közös költséget akkor úgy tudom háromszázezer ft tartozás után elárverezhetik a lakásod

A villanyt vizet gázt fütést nem kell fizetni de ha nem fizetsz akkor a szolgáltató néhányhónapon belül kikapcsolja a villanyod, elzárja a gázod, elveszi a melegvized és leállitja fűtésedet, korlátozza hidegvihasználatodat stb Ezt sem árt tudni.

Fűtési átalány : Alakóközösség között vanelosztva egy bizonyos összeg egyenlő részre .

Mivel átalalnyról vanszó így pl ha nem fűtesz egésztélen akkor is ugyanannyit fizetsz. Igyhát lehet h épp a szomszédod fűtését fizeted ki.

Csatorna dij/Szennyviztisztitási dij. Erről nem tudok nyilatkozni. Úgy tudom h erre a vizművek és a szennyvizkezelő talál ki egy átalány árat

Egy átlagos panellakás rezsi költsége havonta kb 35-40ezer ft vagy még több


Kertes házban csak az általlad elfogyasztott energia után fizetsz sokat meg is lehet igy spórólni.

Nem kell feltételn tömegközlekedni vehetszmagadnak egy kismotort azal egyszerűen tudszközlekedni munkába járni vásárolni stb igy ez is olcsóbb mint bérlet.

Kis négyzetméteres házaka viszonylag könnyen ki lehet füteni akár fával is de mamár vannak jó hősugárzók is ami szintén energiatakarékosak .

60m alatti Fúrt kútak vize iható főzésre alkalmas.

RÁadásul vidéken nincsene egymás hegyire hátára összezárva az emebrek egy betontömbben.

Ha a környék nincs kicsatornázva csak pottyantós wc van akkor 1-2 évente kell a szipantásárt fizetni de sztem nem olyan vészes.

Mindent összevetve én ha választhanék és lennyi pénzem(amennyi sajnos nincs) hogy tudjak venni saját részre egy 25-30négyzetméters kis házat kerttel, telekkel vagy tanyával (végülis számomra mindegy milyen földterület tőlem lehet ugar is nem fogom művelni), akkor a költségcsökkentési okok miatt biztos hogy kiköltöznék vidékre mivel egy kertésház rezsije /fenntartási kötlsége feleannyi (vagy még kevesebb) mint egy panellakásé.

2017. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólónak tökéletesen igaza van, panelben lakom 9 éve mikor ideköltöztem minden új volt, akkor maga volt az álom, de most olyan költségek is felmerülnek egyre sűrűbben amik régen nem , elrothadt , repedt csapok, vízvezetékek javítása, dugulás elhárítás havonta többször, festések a lépcsőházban és kívűl, műszaki javítások, kezd tele lenni a hócipőm ezekkel a + költségekkel,ami a legrosszabb a panelben hogy a szomszédaidat se válogathatod meg, ha peched van mint nekem akkor hallgathatod a lármát egész nap, 2 éve alánk költözött egy "kissebségi" dilis bagázs állandóan veszekednek, hangoskodnak, 6 hónapja meg egy kisgyerekes család a gyerekszobájuk a mi hálószobánk mellett van mikor a kicsi felordít éjszaka arra mi is felébredünk, nekem is az álmom egy kertes jó állapotban lévő kis ház egy csendes környéken, messze a forgalomtól, saját fúrt kúttal és hidroforral, befüvesíteném(nem marihuánával) a szabad területet és gyümölcsfákat ültetnék a kertbe, idővel csinálhatnék saját villanyhálózatot is napelemekkel, akkumulátorokkal, nyáron el tudnám hívni a barátaimat grillezni , bulizni , nem zavarvánk senkit ,télen meg behúzódnánk ketten egy kis szobába és sokkal olcsóbban kitelelnénk mint itt a közösben.
2019. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!