Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek hol olcsóbb élni...

Szerintetek hol olcsóbb élni kertesházban, vagy panel lakásban?

Figyelt kérdés
Nem csak a rezsit tekintve, szóval ugye míg pl kertesházban termelhet az ember gyümölcsöt, tarhat állatot, addig panelban nehezen, viszont ugye kertes házban több a költséges teendő, kerítés, házfestés stb ami a panelban nem. Szóval szerintetek hol olcsóbb az élet?
2015. jan. 10. 21:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
Panelban sokkal olcsóbb. Lehet hogy a kertesben tarthatsz állatot, de azt etetni is kell. A fát locsolni. :)
2015. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Állattartás, növénytermesztés nagy költséggel jár. Olcsóbb, ha megveszed az üzletben, igaz azt ne tudod mivel etették és mikor permetezték.

Panelban olcsóbb, de nem egyedül van a családod, mint a családi házban!

2015. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az utazásra is gondolj (nekem egy tízessel többe kerül a bérlet, mintha nem ingáznék, csak a városban járkálnék).

Az jó, ha gyümölcsöt tudsz termeszti, meg zöldséget (mi nem locsoljuk és a barack meg a meggy szépen terem), ezeket megéri. Állatot tartani mi kezdetben tartottunk, de nagyobbat, mint pl sertés nem éri meg, tyúkok vannak a tojás miatt (ez megéri).

Társasházakban általában melegebb van.

Én nagyon társasház párti vagyok (vidéken élek).

2015. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Panelban sokkal olcsóbb, viszont kertesben sokkal komfortosabb. A panelházaknak ennyi az értelme: olcsón, sok embernek lakást biztosítani.
2015. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Kertesben is változó, ott magad döntöd el hogy hány évente fested újra a kerítést, panelnál meg mindig fizeted a közös költséget, meg az esetleges nagyobb károk, felújítások is a lakók pénzéből mennek, persze kisebb összegre leosztva.


A kertben változó mit éri meg tartani, de pl krumpli, zöldségek pl uborka, paprika, stb, kisebb gyümölcsfák simán elvannak. Csak locsolni kell, ami megoldható esővízzel, vagy fúrt kúttal, ami ugye megint pénz elsőre. Meg permetezni is muszáj, akárki akármit mond arról hogy bio gyümölcs ha a tetvek épp megeszik a fát.


Állatokból kisebbeket éri meg, nyúl, tyúk, kacsa, mert lesz otthoni hús, és tojnak tojást a tyúkok.


Na meg pár gyümölcsfáról le lehet szüretelni egy csomó szilvát, barackot, meggyet. És lehet belőle nem kevés befőttet csinálni. Mondjuk én meglepődtem mikor néztem boltban hogy milyen baromi drágák a befőttesüvegek, de ha tud az ember innen-onnan ingyen szerezni, akkor már megéri.


Mondjuk annyi, hogy panelban hazamész, rendbe teszed a 2 szobát és kész vagy, kertes házban ápolni kell a kertet, nyáron locsolni, télen havat lapátolni. Összességében elég sok meló van vele.

2015. jan. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Panelben élni sokkal olcsóbb. Már csak a kisebb térfogat és felület miatt is... Hogy csak a fűtésre meg a szobafestésre gondoljunk, a többi ezer dolog mellett.

Igaz, kertes házban én megtermelem a teljes zöldség-gyümölcsszükségletét a családnak, legfeljebb banánt meg ilyesmit veszünk, de ennyi idő alatt elmehetnék maszekolni valamit, ami tiszta és biztos (meg főleg több) pénz lenne, nem kellene azt nézni, hogy mikor veri el a jég a gyümölcsöt vagy a burgonyavész a permetezések ellenére is lerendezi a krumpliföldemet.

18 évet éltem panelben, úgyhogy az ottani körülményekkel is tisztában vagyok.

2015. jan. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Panel olcsóbb de kit érdekel. Az emberek nem ez alapján döntik el hol éljenek. Én nem költöznék panelba akkor se ha ingyen élhetnék ott egy fillér költség nélkül.
2015. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
57%

Panelban olcsóbb.

Viszont olyan szűrővel nézd, hogy melyik jobb az élet szempontjából.

Ha panelban laksz, lehet hogy az egészséged rovására megy, mert valszeg lusta disznó vagy (tisztelet a kivételnek). Ha pedig kertesben, akkor rá vagy szorulva, hogy havat lapátolj, ha növényt termesztesz, gondoznod kell, ha fával fűtesz fát vágnod, hordanod.

2015. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 valaci válasza:
100%

Tíz évig éltem panelban, nyolc éve élek kertesben. Állítom, hogy a kertes ház fenntartása olcsóbb, a megélhetésről nem is beszélve!

A panelben azért is fizetsz, amit lehet nem is használsz.

A kertesben azt a plusz költséget a saját javadra fordíthatod, akár rezsiben, vagy termelésben.

Ez persze hozzáállás kérdése...

2015. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Panelben olcsóbb az élet.
2015. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!