Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik olcsóbb: főzni, vagy...

Melyik olcsóbb: főzni, vagy kifőzdében/étteremben napi menüt venni?

Figyelt kérdés

jan. 21. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Főzni
Napi menüt venni
31 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Régebben olcsóbb volt a napi menü szerintem mint a főzés, főleg ha az idődet is beleszámolod.

Most már nem vagyok benne biztos.


Viszont abban biztos vagyok, hogy a minőséggel nekem mindig gondom volt ezekkel a menükkel. Talán pár főzelék volt ami ízlett, de pl a csirkemell rágós volt. A szaftos húsok undorítóak voltak, stb.


Így szerintem inkább kényszer max, ha valakinek nincs ideje, vagy lusta rá.

jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Hány emberre?


Egy emberre változatos főzni rengeteg idő, sokféle alapanyag. Egy főnél még esetleg megérheti a kifőzde, főleg ha az idődet is beleszámolod.


Míg egy 2 fős, vagy nagyobbacska gyerekkel 3-4-5 fős háztartásban 1 ember megfőz mindenkire, közben a többiek viszik a házimunka egyéb részeit, addig 1 embernél a főzés ideje alatt nem sok mindent tud csinálni.


Bizonyos ételeket lehetetlen egy adagban elkészíteni (levesek, rakott, tepsis ételek), mert pl. egyszemélyes serpenyőt még csak-csak lehet venni, de egyszemélyes tepsit nem nagyon kapsz.

jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

2-es: kicsit vitatkoznék veled, mindenböl lehet egy adagot készíteni.

Nem feltétlen egy személyes tepsi kell, bármilyen tüzálló edény jó, és kisebb üveg vag kerámiatál simán van.

Mivel elég speciális étrenden kell élnem, és csak frissen készült éteket tudok megenni komolyabb rohamok nélkül, ezért tapasztalatból tudom, nem gond az egy személyre fözés, semmilyen szempontból sem.

jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

#2 Egy emberre is úgy kell főzni mint sokra, csak a többi adagot egyenként le kell csomagolni és be kell tenni a fagyasztóba. Persze nem lehet mindent fagyasztani, de ha csinálsz egy adag pörköltet 2-3 személyre valót, abból 2 nap tudsz enni, a harmadikat lefagyasztod és később csak tésztát vagy krumplit kell főzni hozzá.

Ott van a gond, hogy 1 fős adagot próbál az illető készíteni, ami nem sikerül, kicsit mindig több lesz. 2 kajára már nem elég, de 1-nek meg sok, így megy a kukába. Ha eleve többet készítesz és a többletet kis zacskókban beteszed a fagyasztóba, akkor elég hétvégén főzni és hétköznap csak kiveszel belőle valamit amihez épp kedved van.

jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Cirka 15 éve rendelgettünk, mert akkor még lehetett a céges juttatást erre fordítani, és csak ketten voltunk. Akkor ha jól emlékszem 300Ft volt egy adag főzelék, miközben ennyiért kaptál egy kiló mirelitet, és egy egész családra való adagot lehetett belőle főzni.
jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Mintha azt kérdeznéd melyik olcsóbb vizet inni vagy sört. Általában akik lusták vagy utálnak főzni bizonygatják hogy rendelni olcsóbb. Semmi baj nincs a rendeléssel aki ezt választja csak csak ne áltassa magát meg másokat azzal hogy olcsóbb mint főzni.
jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Kb harmadannyiba kerül főzni mint a kifőzde. Persze nem akkor ha kirelit pizzát eszel meg mirelit rantott hust stb. Hanem ha tenyleg fozol
jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés arra irányult, hogy melyik az olcsóbb. Általában valóban olcsóbb a főzés, de az, hogy 1-2 főre tényleg megéri-e, ebben nem vagyok biztos.


1. Ha főzni akarsz, akkor vásárolni kell. Lehetőség szerint pont annyit, amennyit el fogsz készíteni. Ha többet veszel lehet, hogy nem fogod tudni felhasználni és megromlik, kidobásra kerül, tehát veszteség.

2. Ha nem akarsz naponta sajtos tésztát enni, akkor komolyan rá kell készülnöd a menüre. Nem lehetetlen, de időbe telik. Vagy egyszer kitalálsz magatoknak heti vagy kétheti menüt, és tudod, hogy páros héten kedden paprikáskrumpli van. Tutira! Amíg a gyerekek kicsik voltak, így csináltuk, mert egyik gyerek sem tudta megenni az menzakaját.

3. Meg kell szeretned a fagyasztott dolgokat és jól kell tudnod őket elkészíteni! Sajnos az 1-2 személyes főzés lefagyasztás nélkül nagyon macerás. Nem az edények méretén múlik, hanem a vásárolható alapanyagok mennyiségén, és a befektetett munkán.

4. Időben kb. ugyanannyi, ha 1 főre főzöl, mintha 4-re. A befektetett idő megoszlik a 4 adagon. A fagyasztott kaját, csak bizonyos ételekből tudom elviselni. Két személyre még hajlandó vagyok, mert alapvetően szeretek főzni, és szeretem a saját készítésű ételeket. Csak magamnak viszont akkor főzök, ha kreatív akarok lenni, és ki akarok próbálni valamit.

jan. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden készen vett dolog akkor éri meg, ha a ráfordított idő alatt ténylegesen szignifikánsan több pénz ütné a markodat, tehát ettől az összegtől (pontosabban a különbözettől) esnél el, ha magad csinálnád. Persze ezzel folytonos jó minőséget is feltételezünk, és annak is megvan a maga árazása a piacon.

Ezen felül természetesen akkor éri meg, ha belefér. Ha nem arányos a hasznod az időddel, akkor gond nélkül eldöntöd, hogy mikor honnan rendelsz, hova ülsz be, vagy hogy mikor lenne öröm a konyhádat megtöltened egy kis valódi önkifejezéssel. Ami nem ez, az mind kompromisszumos. :)

jan. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszemélyes háztartást vezető középkorú pasi vagyok, aki viszonylag alapfokon tudok főzni, azaz komplikált ételekbe nem vágok bele, de alapvető dolgokat megcsinálok magam is. Úgy nagyjából úgy látom, hogy nyilván függ attól, hogy milyen igényességgel étkezünk, de hozzávetőlegesen ekvivalens a kettő. Ha hideg kosztot eszem, vagy főzöcskézek, vagy elmegyek egy napi menüt megenni kifőzdébe, néha hozatok pizzát vagy egyéb melegételt, nagy vonalakban ugyanúgy jönnek ki az élelmezésem költségei. De mondom: nem konyhatündér, egyedüli pasi vagyok.

Ha valahol nagy a család, és az asszony mondjuk főz egy nagyon nagy fazék húslevest vagy főzeléket és két napig is azt eszi a család, akkor ott minden bizonnyal sokkal gazdaságosabb lesz a házikoszt személyenként nézve, mintha kifőzdéből étkeznének. De ha egy emberre csináljuk a kosztot, akkor versenyképes a házival a kifőzdei.

jan. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!