Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit fogyasztanak az...

Mennyit fogyasztanak az alábbi eszközök?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mist költöztünk saját albérletbe. Szeretnénk megtudni a sima álló ventillátorunk fogyasztását. Annyit tudok, hogy a maximális fogyasztás 55W, ami a 3-as fokozatra értendő, mi általában az 1-esen használjuk, de számolhatunk ennyivel is.

Valaki le tudná írni ennek a menetét? Hogy mondjuk egy óra alatt mennyit fogyaszt forintban? (Nem tudom mennyire más az ár vidéken mint pl Pesten, mi Szegeden vagyunk)

Lehet, hogy gáz, hogy ezt nem tudom viszont jó lenne ha ki tudnám számolni, ez legalább hasznos dolog.

Klímánk is van, viszont annak csak a márkáját tudom, hogy Midea amit így lehetetlen. Viszont ha tudom a menetét, akkor gondolom azt is ugyanúgy ki lehet.

Ne kövezzetek meg és köszi ha válaszoltok!



jún. 18. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Egy 55 W-os készülék fogyasztása 1 óra alatt éppen 55 Wh. Arra meg már rá is kereshetsz, hogy a szolgáltató mennyiért ad 1 Wh áramot. Amúgy 1 kWh kb. 30 Ft, szóval egy 55W-os ventilátor szinte semmit sem fogyaszt így magában. Persze ha egész hónapban 0-24 megy, akkor az olyan 1000 Ft lesz.


A klíma az valamivel többet fogyaszt. Nézd meg, hogy hány W-os, és azt órára vetítve lesz Wh-ban a fogyasztás. Mondjuk a klíma legalább hűteni ténylegesen hűt, cserébe akár 20x többet is megeszik.

jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Ha jártál gimibe, akkor minden csak egy ujjgyakorlat..nekem pont annyi összeszedni az adatokat, mint neked.


aztán egy kockás papír a gyerek füzetéből, és kész.minden fogyasztónak van gyártója. A gúglin rákeresel, és már meg is vannak az adatok.

én nem akarok ezzel több órát eltölteni. meg nincs is kockás papirom..


jó számolást

jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 "A klíma az valamivel többet fogyaszt. Nézd meg, hogy hány W-os, és azt órára vetítve lesz Wh-ban a fogyasztás."


Egy klíma fogyasztását így a büdös életben nem számítod ki, ugyanis a klíma nem folyamatosan és nem ugyanolyan teljesítménnyel működik, a fogyasztása függ a külső hómérséklettől, a beállított hőmérséklettől, sőt a fűtő és fűtő funkció fogyasztása között is eltérés van.


Kérdező: Lehetetlent kérsz, a legtöbb háztartási cikk fogyasztását nem tudod így kiszámítani.(klíma, hűtő stb...)


A matek egyébként a következő: fogyasztás(W)/ (osztava)1000=ebből lesz az egy órás fogyasztás. Ventillátor esetén 55W/1000=0,055 kWh <-ezt szorzod az áram árával, ami a rezsicsökkentett keretig 35 ft. azaz a ventillátorod óránként 1,925 Ft.-of fogyaszt.


A te esetedben az adott körülmények között a legpontosabban úgy tudod kiszámolni a fogyasztásodat, ha mondjuk egy hónap fogyasztását leírod a villanyóráról és azt szorzod fel az áram árával.

jún. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyeld naponta az óra állást, a napi fogyasztást könnyebben forintosítod (vagy hetit), ès nem èr meglepetès hó vègèn.


Több kèszülèket nehèz forintosítani a villamos adatai alapján, mert függ a használattól, önmagát szabályozza stb.(egy klímának van hűtèsi, fűtèsi teljesítmènye-amit lead; de a hálózatból kevesebbet vesz fel)

Inkább a napi óraleolvasás ès figyelès a jó.

jún. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A mai klímák inverteresek: folyamatosan az igényhez igazítja a teljesítményét. Tehát csúcson eszik mondjuk 10A-t, de jellemzően 3-4A körül vesz csak fel, ha meg csak a ventilátor megy éppen akkor 0,1A-t. Lehet kapni fogyasztásmérőt, ami egy dugaljba dugható dugalj, rajta kijelzővel, az mutatja a pillanatnyi fogyasztást(W) és az elfogyazstott kWh-t is.
jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van. Nincs megkövezés, de a kérdés teljesen értelmetlen. Hát mikor? Hol? Mi? :D

Amikor bejött ez az energiamizéria, 2 éve nyár vége felé, akkor méregettem háztartási készülékeket, a mi klímánk enyhe hűtési üzemmódban bekapcsolástól számított 4 óra alatt 1,7 kWh-t evett. A bekapcsolás után 2,7 A körüli volt az árama, a harmadik óra után meg 1,8 A (más és más cos fi mellett).

Kikapcsolás után a készenléti állapotban 5 W teljesítményigénye volt.

jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!