Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyit fogyaszt...

Normális, hogy ennyit fogyasztanak a kikapcsolt eszközök?

Figyelt kérdés
Tv, ps, és pc egy konnektorba vannak dugva, és kíváncsiságból rátettem egy fogyasztásmérőt. Minden eszköz teljesen ki van kapcsolva, nem standby vagy alvómód, és az usb-ről sem töltök semmit. Mindez így 11 wattot fogyaszt óránként kikapcsolva. Ez egy hónap alatt már közel 8kwh! Normális ez? Vagy ártana nekik, ha használaton kívül teljesen áramtalanítanám minden alkalommal? Arra gondoltam, hogy veszek egy kapcsolós elosztót, és mikor nem használom őket akkor lekapcsolom.

2023. aug. 19. 08:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Teljesen normális!

Az én tv-m 15W-ot fogyaszt kikapcsolva. Nem 0,0000001W-ot ahogy a gyártó írja.

Hangszóró, számítógép, konzol, mind mind csipeget az áramból kikapcsolt állapotban is. Érdemes áramtalanítani!

2023. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%
Érdemes áramtalanítani mindent amit nem használsz. Ahogy érdemes lenne egyesével is megmérni ezeket az eszközöket.
2023. aug. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

Ez a kényelem ára. Normális körülmények között ez akkor havi 250 Ft lenne. Annyit lehet, hogy megér, hogy ne kelljen felkelni az éjszakai film után az ágyból, keresni egy kattanósat a tévé alján a félsötétben, satöbbi (a pc-t nem tudom megideologizálni :D )

A másik meg az, hogy ez mekkora százaléka a havi számlának? Mert ha mondjuk kettő, akkor tökmindegy. Persze, mindig el lehet játszani a számokkal, hogy egymilliárd fogyasztónál ez egy egész erőmű.


Az is egy megoldás, ha az ember többet használja a készülékeket, akkor kevesebb lesz a standby energiafogyasztás.

2023. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%

"Ez egy hónap alatt már közel 8kwh"

És? Ezt egy közepes méretű háztartási naperőmű 1 óra alatt megtermeli.

2023. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hanem mennyit forog a villanyóra "kereke" vagy a villogó LEDje.

Amit azok mutatnak, annyit számol be.

2023. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

Nagyrészt kapacitív áramot mérsz (a készülékek bemeneti zavarszűrő köreinek kapacitása és egyebek), amit a lakás fogyasztásmérője nem mér, csak téged megtéveszt a kacat, amit használsz.


[link]


Sokszor elmondtuk már azt is, hogy a teljesítmény (W) nem értelmezhető óránként. A teljesítmény (az energia áramlási sebessége) épp olyan pillanatnyi fogalom, mint a sebesség.

Aki azt mondja, hogy egy autó sebessége 100 km/h óránként, azt is kinevetjük, ilyen nincs.

2023. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Vegyél olyan dugókat/elosztókat/hosszabbítókat, amiket le lehet kapcsolni, akkor az azon keresztül müködö készülékeket áramtalanítani lehet.
2023. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%

"És?"

Ez nagyon ostoba gondolkodás!

Az utcában mindenki így gondolkodik, az már 80kWh felesleges fogyasztás, egy falura vonatkoztatva meg 1000kWh teljesen feleslegesen elfogyasztott energia. Aztán utána meg sírtok, hogy magas a számla. Persze, mert ezek miatt kell fejleszteni a hálóztatot. Sokkal durvábbra kell tervezni mint ami amúgy a normál fogyasztások miatt indokolt lenne, mert a sok félkegyelmű feleslegesen járatja a berendezéseit és csak melegítik vele a levegőt... (amit persze klímával, árammal hűtesz le 😂).

Fejbe fel kellene nőni a tudatos energiafogyasztáshoz! De kb 100 évvel vagyunk lemaradva fejben.

2023. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"csak téged megtéveszt a kacat, amit használsz"

Én is azt hittem, de vagy igen, vagy nem. Tavaly, mikor jött a balhé, akkor olyant vettem, ami a cos fi-t is méri. Egész jó adja az összefüggéseket a készenléti állapotban, például 120 mA, 0,17 cos fi, 5 W.

Ami a fogyasztásmérést illeti, ezek után csak egy feltételezést megengedve, miszerint ha a készülék ismeri a fázisszög fogalmát, akkor a fogyasztást is jól méri, két régebbivel hasonlítottam össze, gyakorlatilag 12 órás igénybevételnél egyformát mutattak. (1 - 0,977 - 0,97, akkor leolvasva, mikor az új éppen 1-re ugrott)

Az egyik régebbi egy Conrados a 90-es évekből, a másikat 10 éve kaptam egy nyugdíjba menő elműs haveromtól, azokat kölcsönözték ki kekec fogyasztóknak.

2023. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
6# a nevetés? az még a trabant korszakában volt, mikor mesélték , hogy 140-160 száguldott.
2023. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!