Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyóra csere/teljesítmény...

Villanyóra csere/teljesítmény növelés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Adott egy régi parasztház, amit megörököltem. Egyedül lakom benne, jelenleg az a problémám, hogy ha pl. a mosógépet meg a villany sütőt elindítom, lecsapja a biztosítékot. (vagy mit) Vagy bàrmi más nagyobb teljesítményű gépet. Hívtam egy (bunkó) villanyszerelőt, aki annyival elintézte, hogy teljesítményt kell növelni. Köszi.. 23 éves lány vagyok, fingom nincs ezekről. Azt tudom, hogy 2008-ban a villanyvezetékek cserélve lettek aluminiumról rézre. (Vagy fordítva?Mondom, buta vagyok ehhez..) A lenyeg hogy a vezetékek elvileg jók. A régi villanyóra szekrényben, az órán én 2 biztosítékot (vagy mit) látok, az egyikre 20 vagy 25 van írva, a másikra azt hiszem 10. Jelentsen ez bármit. A 10-eset szokta lecsapkodni. A kérdésem az lenne azokhoz akik eddig elolvasták.. hogy mit kellene nekem tennem, hogy megoldódjon a problémám? E-Onnak kell jeleznem? Azt olvastam, 32 Amperig dijmentes a bővités. Hogy tudom kideríteni, nekem mennyi van? Illetve ha nincs meg 32, kihivom az e-ont, díjmentesen megcsinálják? Gondolom ez túl szép lenne igy. Szóval.. kérlek, valaki, akinek van türelme egy ilyen idiótához mint én. Magyarázza el legyen kedves, mit kell nekem tenni, naaaagyon nagy vonalakba ez mennyi kiadással járna, hova forduljak, stb. Nagyon hálás lennék ha valaki felvilágosítana!

Köszönöm szépen előre is!!



jún. 18. 14:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

A képekből ítélve teljesen valószínűtlen, hogy a belső hálózat jó lenne bármire. Még az is lehet, hogy alumíniumból is másfeles van, pedig azt egy idő után a szocializmus is beismerte, hogy az semmire sem jó, le is álltak a gyártással.

Kicsi az esély arra, hogy van földelés - márpedig kéne. Elosztótábla csere normálisra, ÁVK beépítés, legyen mondjuk az említett öt áramkör.


"Ami bejön, most sincs kihasználva, hiszen 10+6 a biztosíték"

Amúgy te mit nézel?

jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, keresek egy normális villanyszerelőt és megbeszélem vele amiket írtatok! Megnyugtató, hogy mégsem százezrekről beszélünk.

Köszönöm mégegyszer, kedvesek vagytok!

jún. 20. 18:01
 23/38 anonim ***** válasza:
Messze lesz ez így is attól, hogy olcsó legyen, de azért ez nagy előny, hogy van 25A, mert annak untig elégnek kell lennie, ha nincs elektromos főzőlap, márpedig nincs. A 25A-t simán belehet osztani, még akkor is, ha esetleg a melegvizet villanybojler szolgáltatja. Szükséges volna pár új áramkör kiépítése, egy lakáselosztó elhelyezése, mert ez így semmit nem ér és ha már az megtörténik akkor legalább egy áramvédőkapcsoló felhelyezése, mégiscsak biztonságosabb úgy a történet. Túl olcsó ez se bír lenni, de már azzal kint vagy a vízből, ha innen 1 új áramkört kiépít neked a villanyszerelő mondjuk a mosógépnek és kap egy új biztosítékot az az áramkör, na és utána nekilehet állni gyűjtögetni a történetre, hogy valóban átlegyen vezetékezve a ház. Mondd meg a villanyszerelőnek, hogy egyelőre ennyit szeretnél csak, mert nem igazán van pénz (nyugodtan megmondhatod), és hogy a későbbiekben majd szeretnéd az egész házat átvezetékezni, csak most egyelőre a főgond legyen megszűntetve, mert a mosógépet és sütőt így nem tudod egyszerre használni.
jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Amúgy te mit nézel?"

Azt, ami fényképet kaptam:

Óra alatti bejövő: B25, óra felett saját: 10+6A kismegszakító.

Rosszul láttam?

jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

#21-nek:

Kérdezőtől származó információ:

"Azt tudom, hogy 2008-ban a villanyvezetékek cserélve lettek aluminiumról rézre."

Esélyes, hogy azért jó valamire, de mint utaltam rá, meg kell nézni, ellenőrizni, utána lehet(-e?) cserélni a kismegszakítókat.

jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"Kérdezőtől származó információ"

Tudok olvasni, de szerintem olyan nincs, aki ezt így hagyta volna vezetékcsere után.

jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Rosszul láttam?"

A bal oldali az 16 A-es.

jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Igaz, csak nem annak látszik.

A 22..15-ből azért rá lehet jönni.

jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
A 22-es számból, meg aki eleget szerelt ilyeneket, a szürke címkéből.
jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Kedves egybegyűltek!


A napokban sikerült kihívnom egy regisztrált E-on-os szakembert, aki felmérte mennyire szar a helyzet. (nagyon)

Kompletten, új hálózattal, új órával+szekrénnyel, teljes átépítéssel, teljesítménynöveléssel stb. mindennel együtt mondott rá 1-1.3 milliót. Ez reális lehet? Ismerősök szerint igen, de gondoltam itt is megkérdezem. Köszönöm szépen előre is!

júl. 4. 08:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!