Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyóra csere/teljesítmény...

Villanyóra csere/teljesítmény növelés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Adott egy régi parasztház, amit megörököltem. Egyedül lakom benne, jelenleg az a problémám, hogy ha pl. a mosógépet meg a villany sütőt elindítom, lecsapja a biztosítékot. (vagy mit) Vagy bàrmi más nagyobb teljesítményű gépet. Hívtam egy (bunkó) villanyszerelőt, aki annyival elintézte, hogy teljesítményt kell növelni. Köszi.. 23 éves lány vagyok, fingom nincs ezekről. Azt tudom, hogy 2008-ban a villanyvezetékek cserélve lettek aluminiumról rézre. (Vagy fordítva?Mondom, buta vagyok ehhez..) A lenyeg hogy a vezetékek elvileg jók. A régi villanyóra szekrényben, az órán én 2 biztosítékot (vagy mit) látok, az egyikre 20 vagy 25 van írva, a másikra azt hiszem 10. Jelentsen ez bármit. A 10-eset szokta lecsapkodni. A kérdésem az lenne azokhoz akik eddig elolvasták.. hogy mit kellene nekem tennem, hogy megoldódjon a problémám? E-Onnak kell jeleznem? Azt olvastam, 32 Amperig dijmentes a bővités. Hogy tudom kideríteni, nekem mennyi van? Illetve ha nincs meg 32, kihivom az e-ont, díjmentesen megcsinálják? Gondolom ez túl szép lenne igy. Szóval.. kérlek, valaki, akinek van türelme egy ilyen idiótához mint én. Magyarázza el legyen kedves, mit kell nekem tenni, naaaagyon nagy vonalakba ez mennyi kiadással járna, hova forduljak, stb. Nagyon hálás lennék ha valaki felvilágosítana!

Köszönöm szépen előre is!!



jún. 18. 14:18
1 2 3 4
 11/38 A nagy Levin ***** válasza:
48%

Maga a teljesítménynövelés nem olyan eget verő összeg. 32 Amperig a szolgáltató részéről ingyenes. Keresel egy regisztrált villanyszerelőt, megmutatod neki, a többit ö intézi (a szolgáltató felé is). Nekem tavaly 25-ről 32 Amperre váltás esetére 30-35 ezres költséget mondtak. (Végül is nem csináltattam meg, mert elköltözünk).

Probléma kettő lehet. Az egyik, hogy a belső (óra utáni) rendszer nem bírja el a terhelést. Mivel azt írtad, hogy 2008-ban ki lett cserélve a rendszer, ezért jó eséllyel ez nem áll fenn (ha rendesen meg lett csinálva).

A másik probléma lehet, ha az oszlopról bejövő rendszer elavult. Ez nekünk tavaly 450000- Ft-ba fájt.

Ennél többet akkor lehet mondani, ha lefotózod és felteszed ide.

jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve de itt vannak a fotók.


[link]

[link]

jún. 20. 07:22
 13/38 A kérdező kommentje:
Egy takarítás ràférne a szekrényre, én is tudom.. :)
jún. 20. 07:23
 14/38 anonim ***** válasza:

Szóval két kismegszakító van a villanyórán, írtad. :D Miközben egy van. És összesen nem kettő, hanem három. :D

Neked tehát 25 A van. Nagy valószínűséggel az ejon ragaszkodna a mérőhely szabványosításhoz, ha 32 A-re kívánnád felbővíteni. Ami a fentiek szerint fél-egy millió lenne. Esetleg találsz egy jószívű regisztrált szerelőt, aki el tudja intézni másképpen... Ennek hiányában a belső hálózatot kéne rendbetetetni, mert 25 A-el azért meg lehet élni. Hát, az is pénzbe kerül. Megkérdeztem ugyan a #2-ben, milyen gépeid vannak még, és mi van a másik kismegszakítón, de természetesen eszed ágában sem volt válaszolni.

jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Nem “eszem ágában sem volt válaszolni”, nyugi van. Egyszerűen átfutottam a kérdés felett.

Alapdolgok, semmi extra. Mosógép, szárítógép, mosogatógép, villanysütő, mikró, hűtő. Ebből a szárító-és mosogatógép kb 2 havonta van használva.


Köszi a választ.

jún. 20. 07:53
 16/38 A kérdező kommentje:
Szóval röviden tömören, nem oldhatom meg a problémámat sehogy kb 2-300 ezerből, ugye?
jún. 20. 07:55
 17/38 anonim ***** válasza:
Csak a pontosság kedvéért, a főzés ezek szerint gázzal megy?
jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Igen.
jún. 20. 11:55
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Szóval alapesetben: van 25A bejövő terhelhetőséged.

Ezzel egész jól el lehetne lenni, elegendő ami bejön, de a sütő összes gombját nem lehet maximumra rakni, de tudni kéne mennyi a teljesítmény (netán A) felvétele.

Ami bejön, most sincs kihasználva, hiszen 10+6 a biztosíték.

Fontos: a kismegszakítókról (a 2 db az óra felett) elmenő vezetékek keresztmetszetét ellenőrizni kell és ha megfelel, lehet cserélni a kismegszakítót nagyobb értékűre.

És: Mindenképpen célszerű szétválasztani (átkötni) a sütőt és a mosógépet, ez a két legnagyobb fogyasztó.

Ha a feltételek megvannak az anyagköltség csak 4 számjegyű + kell hozzá hozzáértés..

jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A nagy Levin ***** válasza:

Az előző válaszolóval (#19) értek egyet. A bejövő 25 Amper az sok mindenre elég. Nálunk is 25 A a bejövő, van mikró, tv, mosó, -mosogató- szárítógép, hűtő, asztali számítógép, villanysütő, bojler és villanyfűtő panelek, plusz még barkácsgépek. Nyilván soha nem megy az összes egyszerre, de több igen, és nem szokta lecsapkodni. El van osztva öt körre, plusz a bojler.

Summa summarum, ha a vezetékek tényleg normálisak, akkor keress egy rendes villanyszerelőt, vagy valakit, aki (tényleg!!!) ért hozzá és akár pár tízezresből is megúszhatod.

jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!