Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Legális e újonnan PB gázos...

Legális e újonnan PB gázos parapetes konvektort kiépíteni egy családi házba?

Figyelt kérdés
2 cserépkályha van a Kádár-kockánkba, szeretjük, de sajnos van hogy sokáig nem vagyunk otthon télen. Gáz nincs az utcában, arra gondoltam hogy vaterán veszek kb 20k ért egy paraptetes konvektort, szerelővel Pb-re átszereltetem, és felszereltetem. Fogja vállalni így, hogy Pb palackról üzemeltetném? Tudtommal ehhez nem kell gáz terv?
jún. 1. 15:02
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szabályos lenne (de lehet, hogy nem is lehetséges) parapetes konvektort átszerelni PB gázra.


Akkor inkább vegyél egy- két ilyet:


[link]


Ez tuti működik PB gázzal és tuti nem kell engedély hozzá.

jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]

Itt felszerelt a cikkíró egyet házilag, ami már PBre volt alakítva. Csak nem akarom megütni a bokám. A sziesztatól félek, mert a szoba levegőjét használja és az égésterméket is oda engedi

jún. 1. 15:53
 3/6 A nagy Levin ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről, az a biztos, ha megkérdezel egy gázszerelőt.
jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan van hogy PB gáztartályt raknak az udvarra, és arról működik a gázkazán, meg a tűzhely, de palackból engedik-e vagy sem azt nem tudom, meg van-e konvektorhoz PB fúvóka.

Miért nem rakatsz fel klímát, szerintem olcsóbb lenne azzal fűteni, mint PB gázzal.

jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Új parapet elvileg nem lètesíthető jó règóta. Másik, ha szabálytalan, egy gázos el sem vállal ilyesmit, mert simán visszavonhatják az engedèlyèt.
jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Műszakilag megoldható a konvektor átalakítása PB gázos üzemmódra, de nagy munka meg nem is olcsó mert a teljes égősort ki kell cserélni. És nem is igazán érdemes mert néhány nap alatt kifogy a palack. És nem is legális...

A szieszta gázkályha is hamar kifogyasztja a palackot folyamatos üzemen, sőt a füstgáz is a beltérben marad... Szieszta kályha csak felügyelet mellett használható.

Gáz hiányában, temperáló fűtésre elektromos fűtést lehet használni: villanykályha, klíma.

jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!