Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyivel lett több a rezsi...

Mennyivel lett több a rezsi mosogatógép vásárlása után?

Figyelt kérdés
Szeretnénk mosogatógépet venni de azt néztem hogy egy B kategóriás fogyasztása kb 65kwh ami elméletileg 2400 forintra jön ki/mosogatás.... ez így egy hónap alatt nagyon sok extra kiadás. Tényleg ennyit zabálnak ezek?
2024. márc. 14. 11:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg elírták a Mediamarkt oldalán mert az van írva hogy 65kwh/ciklus. Mondjuk múltkor még olyat is találtam hogy edények helyett ruhák volt írva. Köszönöm a válaszokat mindenkinek, meggyőztetek.
2024. márc. 14. 21:22
 12/21 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Én vettem egy porszívót a minap ami 7 tonna volt a bolt szerint.

Ilyen ez sajnos :/

2024. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Mosogatógépet só nélkül nem szabad használni. Akkor sem, ha tablettában van vízlágyító. Ha lehetne, akkor egyetlen-egy gépet sem gyártanának úgy, hogy abban van vízlágyító, mert minek? Drága dolog, enélkül lényegesen olcsóbb lenne a mosógépek gyártása és versenyelőnybe tudná hozni magát egy gyártó. Nem véletlen, hogy egy gyártó sem jelent meg olyan géppel, amiben nincs vízlágyító. Ha nem teszel bele sót, végérvényesen tönkreteszed benne a vízlágyító gyantaszűrőt, és a beáramló víz útján vízkövesedés előfordulhat, továbbá a fűtőszál is vízkövesedhet. Egy helyen nem fordulhat elő vízkő ilyen esetben, és az a használati víz útja, tehát a fúvókák, a mosogatótér, a mosogatott étkészlet és edényzet. A vízlágyítót tartalmazó tabletta egy parasztvakítás és egy célt szolgál csupán, hamarabb tönkre menjen a mosogatógép.

Gondolkodni kellene tudni ahhoz, hogy ezt belásd. Egy mosogatógépbe lágy víz érkezne abban az esetben, ha használunk sót, mivel lágyítja és valóban lágyítja azt a gyantaszűrő. A só regenerálja a gyantaszűrőt (ez a só szerepe, az a mosogatótérbe nem jut be, nem sós vízzel mosogatsz, visszaöblítéssel regenerálja a gyantát). A beáramló víz amennyiben nem szűri meg a gyantaszűrő, kemény víz. A kemény víz útja mire eljut a mosogatótérbe és ott találkozik a hiperszuper tablettával, átmegy egy kib.... labirintuson, majd felfűtésre kerül és csak ezután jut be a mosogatótérbe. Na és onnantól működik a tabletta, de a cirkulált víz van csak azzal "lágyítva", (még csak ez sem igaz, de lényegtelen).

Szóval amennyiben kemény víz van nálatok, ne menjetek bele ebbe, hogy nem használjátok a gép vízlágyítóját. Ha lágy víz van nálatok (alföld egyes részei), akkor elégséges a tabletta avagy ha eleve van vízlágyító a rendszerben (a házban/lakásban).

2024. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%
#13 köszi de a mienk mukodik 21 éve és soha semmilyen sót nem tettünk bele. Éljen az all in one quantum...
2024. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan drága a só tényleg, hogy azon kell spórolni. 🤦

2 kg 600 Ft az aldiból és egy évig tart kétnaponta hasznalva a gépet.

2024. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hol laksz? 21 évvel ezelőtt még nem volt all in one, de mindegy.
2024. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"2 kg 600 Ft az aldiból és egy évig tart kétnaponta hasznalva a gépet."


Vagy tovább. Nekem kb. 2 év után jelzett, hogy kér. Függ a víz keménységétöl is nagyon.

2024. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
20%

#13 Szerintem te nem igazán érted mit jelent a vízlágyítás és mire való. A mosogatógép nem fog tönkremenni a kemény víztől, ahogy a mosógép sem. Ez egy reklámfogás - pont mint a mosógépnél a "vegyél Calgont" mese és te túlmisztifikálod.

Az ország jelentős részén alapból olyan lágy a víz amihez felesleges bármiféle vízlágyító használata. A háztartások jelentős részében eleve van is vízlágyító - a miénkben is - mert a padlófűtés előtt meg kell oldani, hogy ne váljon ki a vízkő könnyen a rendszerben.

A kemény víz pedig pont annyit árt a mosogatógépnek, mint a vízforralónak - lesz benne egy vízkő réteg esetleg a fűtőszálon.

Az ország két olyan területén éltem vagy 20 éven keresztül mosógépet használva ahol a lehető legkeményebb a víz. Ami probléma ebből adódott azt meg lehetett oldani évente egy ecetes mosással. A mosogatógépnél sem lenne másképpen.

Ahol kemény a víz és nem egy komplex tablettát használnak, ott előfordulhat, hogy sok év alatt kicsit elvízkövesedik a rendszer - akkor ezt kell tisztítani és ennyi.

A vízkő nem rombol, nem teszi tönkre, csak esetleg csúnya ha látod a poháron vagy több mosogatószerre van szükséged, néha tisztítanod kell a készüléked tőle.

Sok-sok éve már mikor próbálták szakemberek elmagyarázni a Calgon reklámok értelmetlenségét. Amiben "kárt okozhat" az a fűtőszál. Azt kicserélni egy 200 ezres mosógépnél is csak pár tízezer forint, miközben tök feleslegesen ennek többszörösét elköltöd erre a vegyszerre. Ráadásul a mosópor összetételének nagyobb része az szimplán vízlágyító szer.

A sima só persze nem ilyen üzlet, de ha megnézed, hogy 1k konyhasó ára kb. 300-400Ft, te meg megveszed a gépi regeneráló sót (ami 100% nátrium-klorid = konyhasó) ennek minimum a duplájáért, akkor máris látható miért is akarják, hogy te mindig használj a mosogatáshoz belőle.

2024. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Mi is elég sokat használjuk(főleg én) ilyen 3 órás ciklusokra rakom be,amibe benne van a mosogatás és edényszárítás és így se használ nagyon 1-2 kwh-nál többet.
2024. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) már meg is vettük a gépet, alig várom hogy be legyen kötve:)
2024. márc. 28. 10:40
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!