Minden szaki meg tudja csinálni, nem ördöngősség, de nem tudom újonnan csinálnak-e. .
2023. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
Manapság szerintem már szivattyú nélkül nem csinálnak ilyent. Az én házamban eredetileg az volt mikor építették, de ehhez megfelelőlen elég vastag csövezés is kell, ami mai viszonlatban csak növeli a költségeket, ha jól tudom 3/4"-osak voltam minimum. Én felújítás során kicseréltem vékonyabb rézcsövekre, viszont itt már gravitációsan nehezen indul meg a keringés. gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a 2 szintes házamban, mikor nem indult el a szivattyú, akkor csak az emeleten kezdtek el melegedni a radiátorok, annyira nehezen és lassan akart megindulni gravitációsan a víz. Szóval egy keringetőszivatyún, és egy csőtermosztáton nincs értelme spórolni.
2023. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Az ilyen gravitáció rendszerű fűtésnek borzasztó nagy a tehetetlensége és ezért minden elemét ehhez méretezték. Öntöttvas radiátorok bazi vastag csövek. Amikor megraktad a kazánt és beindult akkor gatyára lehetett vetkőzni aztán meg éjszaka kihült az egész vagy akkor is le kellett járni a kazánhoz hogy ne aludjon ki a tűz.
Nem energiahatékony megoldás.
2023. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
#3 Dehogy hült ki éjjel! Eleve nagyobb mennyiségű víz volt a rendszerben, ezt pótolják most a puffertartályokkal, illetve éjjel mindig jól megpakoltuk a kazánt, és csak egy kis legrést hagytunk, így éjjel szép lassan égett a tűz, reggelre pedig maradt parázs is. Hetekig nem kellett újra begyújtani,csak rakni a kazánt.
2023. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Egy előnye van: nem kell hozzá áram. Na de az általában van. Egyébként nálam is az van, kicsit megbonyolítva.
2023. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
#4
Hát én akivel eddig beszéltem mindenki azt mesélte hogy télen vacogva szálltak ki a takaró alól reggel. Amikor megvettem a házam ahol ilyen fűtés volt azzal kezdtem hogy kidobtam az egészet. Nem fogok sem fagyoskodni sem folyamatosan a kazánhoz rohangálni a 21. században.
2023. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
#6 Én meg egy ilyenben nőttem fel. Vegyestüzelésüvel tudni kell fűteni, és nem azon fog múlni, hogy van-e szivattyú a rendszerben vagy sem. Ráadásul akkoriban, a 70-es,80-as években a szigetelés is ismeretlen fogalom volt.
2023. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
#6: Ott valami egyéb baj volt, olyanban nőttem fel én is, szigeteletlen kádár-kocka gravitációssal, sose volt ilyen gond. Egyébként most is abban lakok, csak már gázkazánt használok meg hozzá lett csapva egy cirko, minden más maradt.
2023. okt. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Sokszorosa lesz az ára az 5 rétegű csövezéshez képest, ráadásul hegesztéssel egy komplett ház simán 2 hetes munka lesz, 2 nap helyett.
2023. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
Így van, drága a vascső, drága a szakember. Nagyon nem mindegy, hogy 2 nap alatt összerakja présidomokkal a rendszert vagy 2 hétig hegesztgeti. A munkabért te fizeted.
Azon túlmenően se a kazánokra, se a radiátorokra nem adnak garanciát amennyiben nyitott rendszerben használod.
És akkor még arról nem beszéltünk, hogy nagyon nehéz a gravitációs rendszerben a ház hőmérsékletét szabályozni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!