Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi hihető egy 77 nm lakás...

Mi hihető egy 77 nm lakás éves gázfogyasztására?

Figyelt kérdés
Megvan az a lakás, amiben hosszabb távon el tudnánk képzelni a jövőnket. Sajnos ingatlanos árulja, és a tulajdonosok a gyerekükkel épp sielni vannak, így kénytelenek vagyunk csak vele tartani a kapcsolatot. Szóval amiben kissé kételyeink vannak az éves 600-650 m3 gázfogyasztásnak, legalábbis az ingatlanos szerint. Annyiben korrekt volt, hogy az orrunk előtt hajlandó volt felhívni a tulajt, aki 22 fokot mondott állandó téli hőmérsékletnek. Sajnos pedig akkor le kellett volna csapni a másik kérdéssel, hogy évente hány m3 gáz megy így el???? Nagyon keveseltük, pont duplájának hittük, igaz panellakásban éltünk eddig. A házon van szigetelés, talan 10 cm és két rétegű ablakok vannak, a U érték 1,0 volt, lapradiátorok vannak és padlófűtés is van. 18 lakásos ház, II. emeleti. Hogyan derítehetem ki, hogy igazat mondd-e az ingatlanos? Sajnos csak január végén erkeznek haza a tulajdonosok. Lecsapnánk a lakásra, ha tudnánk mennyi a reális.
2023. jan. 8. 18:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Te ilyen körülményes vagyok kérdező, hogy ezen rúgózol? Ha kétszer annyi lenne a gazfogyasztas, az is kevés.


Plusz vasárnap este hívogatod az ingatlanost?? 🤔😲

2023. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Simán igazat lehet. Nekünk a 84 négyzetméteres lakásban volt a tavalyi évben 900 köbméter, állandó 22 fokkal. Úgy hogy ócska ablakok vannak. Egy szigetelt ház, komoly jó nyílászárókkal sokkal kevesebbet fogyaszt. Esetleg kérd, hogy mutassák meg az előző évi gázszámlákat a-z-ig.
2023. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Persze, ismerős az ingatlanos, osztálytársam volt, és bármikor keressük egymást. Ő volt, hogy este 10 kor keresett másik lakás ügyében. De akkor is neki az üzlet az üzlet és pont nem fogja érdekelni, hogy egy vásárlót átvert. Nem érzem magam körülményesnek, de a panellakásunk fele ekkora ezért félünk, hogy rezsivel nagyon mellényúlunk.

Nem kell várni rá, mert azt mondta neki is decemberben volt éves elszámolós számlájuk.

2023. jan. 8. 19:12
 14/31 anonim ***** válasza:
68%

Január végéig síelnek:)


Kíváncsiságból megnéztem a miénket. Padlófűtésünk van, kb 20-21 fok. Kondenzációs kazán, 3 rétegű ablak, szigetelés mindenhol, sorház. 3 szintet fűtünk, a ház alapterülete kb 110 m2. Ez x3. A tetőtér nem fűtött. Az elszámoló decemberben volt. 1520 m3-t fogyasztottunk az elszámolt 12 hónapban.


Jó feltételekkel jók a fogyasztási számok. Egyre több a passzívház, ami szintén nem lehetetlen.

2023. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%

Most akkor lakás vag yház? Nem mindegy!

Belvárosi lakás 6 emelets házak között 6 méter széles utcában, vagy családi ház kint a szélben a pusztában?

A kettő között egy olyan ötös szorzó van.

Mi megy gázzal?

2023. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

#14 Hol írtam vagy vagyot? Azt írtam, hogy 18 lakásos társasház. Annyit nem, hogy téglalakás, de a többi le van írva.

Megnéztem, ahogy adtátok az ötletet! Köszönöm Nektek! A szinten ez a legnagyobb lakás, itt 2340 m3 van a gázórán, ami 2018 ban volt hitelesítve. Illetőleg valmelyikőtök írta, hogy az is érdekes mikor költöztek be. De 2008 ban óta ők az első lakók. Ezek szerint nem átverés a gázfogyasztás.

2023. jan. 8. 21:07
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem az. Itt az elszámolónk, a 82 nm + 7 nm erkélyes lakás éves gázfogyasztásáról: [link]

Üdv: #5-ös voltam.

2023. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

16: Azt írtad, a házon van szigetelés. Társasházat nem szoktak szigetelni, azért gondoltam, hogy családi ház.


Mi megy gázzal a lakásban?

2023. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

16: Azt írtad, a házon van szigetelés. Társasházat nem szoktak szigetelni, azért gondoltam, hogy családi ház.

Társasházat nem szoktak szigetelni? Elég érdekes. Kb 2003 óta szigetelik minden épülő társasházat minimum 5 cm EPS homlokzati szigetelővel. Mára ezt 15 cm-re emelték... Szólj, ha tévedek... Minden erről megy, a fűtés, főzés, melegvízhasználat.

# 17 nagyon köszi, ez nagyon hasznos!!! Áttanulámányozom!

2023. jan. 8. 21:22
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
simán reális lehet ekkora fogyasztás
2023. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!