Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanybojler éjszakai (vezére...

Villanybojler éjszakai (vezérelt) áramra kötve, vagy átfolyós gáz vízmelegítő (cirkó)?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, a fűtés mivel megy. Ha az gázzal, akkor talán jobb a villanybojler.

Nehogy átlépjétek az éves keretet.

2022. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg az sem mindegy, hogy mi az ami már meg van, vagy ki kell építeni újonnan egy vagyonért?!
2022. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Klasszikus rezsicsökkentett árakon a gáz olcsóbb. Az olcsóbb átfolyósak nem annyira jók, függ a hőfok a csap megnyitásától, bojlernél ez nincs.

Én most váltok bojlerre, mert a gázkémény tönkrement és drágán megcsináltatni nincs értelme, mert kondenzációs kéményre nem lehet, a régi gázkazán meg ha tönkremegy, akkor annyi, szóval zsákutca.

2022. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg gázcirkó van, a fűtés viszont klímáról fog menni H tarifával. A limit miatt gondoltam vezérelt áramra, hiszen annak egy saját limitje van, a bojlerrel meg éves szinten nem nagyon érném el a korlátot. Hátrány, hogy a pincében van a cirkó, s habár a csövek szigetelve vannak, a bojlernek a földszintre, valamint emeletre is el kellene szállítania a melegvizet..


Így nem tudom, hogy mi a megfelelő megoldás: kiépíteni a vezérelt áramot és a bojlert erre kötni, vagy kicserélni a 25 éves őrlángos régi cirkót (amiből még melegvíz nem jött ki :D) egy modernebb, gázos átfolyós rendszerre, vagy megnézetni a meglévő cirkót egy szakemberrel..

2022. szept. 13. 08:17
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt a gazos vizmelegitot lattam:


[link]

2022. szept. 13. 08:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Veszel egy ilyent: [link]

Felszereled a csapolási helyhez a legközelebb.

A fűtési rendszerre rákötve a csőkígyóját tudja a mostani gázkazán is fűteni (radiátorokat lezárni, melegedő csőszakaszokat polifoam csőhéjjal burkolni), meg tudod fűteni árammal is.

2022. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!