Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehet tapétacsíkot...

Hogyan lehet tapétacsíkot szépen felragasztani?

Figyelt kérdés
Gyerekszobába lenne, elég alul, padlótól úgy 1/3 fal magasságban egy elég széles bordűr szalag. Máskor tapétaragasztóval raktunk fel ilyet de az magasan volt, nem látszik annyira ha kifolyik a ragasztó. Ezt viszont nem tudom hogy fogjak hozzá, nagyon szépnek kell lennie mert szem előtt van.
2010. febr. 8. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi tapétaragasztóval raktuk fel, közvetlen a bordűr szélére ne kenj belőle, és akkor nem tud kifolyni oldalt. Amúgy, ha egyből letörlöd, akkor nem szabadna meglátszódnia.

Mi egy kicsit sűrűbbre csináltuk a ragasztót, és így nem tudott folyni. Amúgy van kimondott bordűr ragasztó is, csak drága, azzal a legkönnyebb felrakni.

Régen tapétaboltban dolgoztam:)

2010. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, így fogom csinálni. Ti előre beragasztózzátok és feltekeritek vagy felrakás közben egy valaki keni hátul ragasztóval?

Amúgy a bordűrragasztó szerintem is méregdrága lenne ennyire hosszú és széles csíkra .

2010. febr. 8. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én is tapéta ragasztóval raktam!Mivel egyedül csináltam, teljesen kezdőként (még sosem láttam hogy csinálják), így olyan darabokra vágtam amilyenre szét tudtam tárni a kezem!Bekentem a bordűr közepét, összehajtottam úgy hogy a 2 szélét a közepe felé, aztán megcsináltam még 2 ilyen csíkot, addig puhult a bordűr!Aztán felragasztottam a falra!Egy száraz rongy volt a kezembe, amivel ha kijött a ragasztó valahol, akkor rögtön letöröltem!Arra figyelj hogy a minták egyezzenek az illesztéseknél.Nő létemre olyan jól sikerült hogy ezen felbuzdulva a hungarocell csíkot is felraktam, és azutáni héten a másik 2 szobánat is megcsináltam!
2010. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

húú hát ne vágd szét darabokra lehetőleg mert az később meglátszik. Az egész tekercset bekened ragasztóval, felhajtogatod úgy hogy a színe ne érje a ragasztós felét mert nem tesz jót neki. Harmonika módszerrel kell egyébként hajtogatni. Kicsit pihenteted aztán rakhatod is és közben puha nedves ronggyal pedig a már felragasztott felületet át kell törölgetni. Oldal falanként csináld a sarkokban el is vághatod ott nem feltűnő az illesztés.

sok sikert

2010. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22.23-as vagyok!Tényleg megfog látszani ahol elvágtam??ÚÚÚ az gáz mert elég sokból raktam össze!Igaz nem feltűnő, mert nem középen van, hanem fent mennyezetnél!Na eztán én sem vágom majd szét!Csak hogy a francba lehet az egész tekercset fogni miközben a másik felét rakod a falra?Én próbáltam hosszabb csíkokkal is, de ahogy elengedtem (mert mind a 2 kezem kellett, az egyikkel ragasztottam a falra, a másikkal simítottam a ronggyal, )Akkor az a lelógó rész kinyílt, szétcsúszott, és összekente a falam!Na jó lehet hogy ez talajon könnyebb mint 8-as létrán állva.Hiszen ott addig is el kellett engednem, míg arrébb tettem a létrát, és volt hogy addig a lelógó tapéta lehúzta a már felragasztott csíkot!Nos szóval nálam is volt ám izzadás, káromkodás, meg ilyesmi, de alapjába véve szép lett, és ez a lényeg!Én is sok sikert kívánok!Legközelebb megpróbálom nem elnyírbálni darabokra!
2010. febr. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenképpen megvárom hogy legyen segítség, nem próbálkozom egyedül. Minden elismerésem annak a válaszolónak aki egyedül rakta fel! Én sem vágnám el mert ez eléggé lent van, ha magasra van ragasztva akkor viszont nem lehet gond, amint mi tavaly fentre ragasztottunk ott nem látszik egyáltalán az illesztés.
2010. febr. 9. 07:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

első válaszoló vagyok.

Mi ketten csináltuk. Az első 2 métert előre bekentük, és utána ahogy haladtunk úgy kente a férjem, én meg egy ronggyal simítottam fel a falra. Berajzoltuk pár helyen, hogy hol legyen a felső része nehogy ferde legyen. szépen sikerült.

Ne vágd el szerintem, főleg középen, mert biztosan meg fog látszódni.

Sok siker hozzá,

üdv

2010. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!