Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Parkettát /pl. lamináltat/...

Parkettát /pl. lamináltat/ vagy padlócsempét rakassak le a lakótelepi 2. emeleti lakásom nagy konyhájába és nagy előterébe? Midkét helységbe egyformát akarok. Csak nem tudom melyik és miért jó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 16:33
 1/8 anonim válasza:
Bár kétségkivül a parkett jobban mutat, de nem praktikus a konyhába. Tudom tapasztalatbol:-(( Padlócsempét tetessél.
2010. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A padlócsempét könnyebb tisztán tartani, nem károsítja, ha gyakran éri felmosóvíz. A laminált padló pedig melegebb. A konyhában zsír, az előszobában sár érheti, sokat kell takarítani, én padlócsempét tennék.
2010. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk laminált padló van a konyhában is és szőnyeg, nagyon jól mutat és nem hideg.
2010. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 éve van alakótelepi lakásunk konyhájában,és előszobában laminált parketta.A legolcsóbb fajta,de nekem nincs gond vele.Rendszeresen főzök,ezért sokat is van takarítva.Szeretem,mert melegebb mint a csempe és jól mutat,viszont óvatosnak kell elnnünk a hűtőkihúzásnál,nehogy felkarcoljuk.Az előszobán,meg hosszú futósz. van,saras cipőt kinn veszünk,ezért nem saras.A pvc-ben nem gondolkodtál?Olyan helyes,szines kockásak,vagy csempemintásak vannak már manapság.Ha cserélném,én most lehet ilyet választanék.
2010. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Konyhába én azért nem raknék, mert ott sokkal többet kell felmosni, és az annyira nem tesz jót a lamináltnak. Nem 1-2 év után látod, hanem utána. Szerintem jobb oda a járólap!
2010. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem csak a 2 szobában van laminált, a konyha, elő, és fürdőben járólap.

sima barna greslap, nem nagyon látszik rajta a kosz, és melegebbnek is tűnik, mint a sima padlócsempe.


vannak amúgy parkettamintás járólapok, vagy láttam egy szakmai kiállításon egyszer valami vízálló laminált lapokat, de nem olyan mint a parkett, hanem csempeméretű lapok, azokat kell clikesen összeilleszteni.

ötvözi a csempe és a lamiparkett előnyeit. gondolom az ára viszont nem olyan mosolyfakasztó :)

2010. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Egy kérdés: a padlócsempe nem hideg?
2010. jan. 25. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha padlófűtés van alatt, akkor nem. Akkor simán lehet mezítláb is járkálni. Ha nincs, akkor azért kell a papucs, mert hideg. De a laminált is hideg. A parketta az, ami nem annyira, de az jóval drágább is.
2010. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!