Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Honnan lehet megállapítani,...

Honnan lehet megállapítani, hogy egy szőnyeg perzsa szőnyeg-e?

Figyelt kérdés

El szeretnék adni egy nagyon régi szőnyeget,ezért kellene tudnom biztosra milyen. Két embert kérdeztem,egyik azt mondta,hogy perzsa a másik meg,hogy nem. Tanácstalan vagyok.

Van valami jellegzetessége a perzsa szőnyegnek? Minta vagy hátoldal??



2013. márc. 7. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Csomózásról.
2013. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Rá van írva hogy "Made in Iran".
2013. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az érdekel, hogy mi az értéke, értékes pedig más keleti, kézi csomózású szőnyeg is lehet, nem csak A perzsa (pl. török, kínai, nomád). Attól függetlenül, hogy konyhanyelven minden keleti mintájú csomózott szőnyeget perzsának hívnak :) Neten biztos találsz valami kisokost vagy akár egy kereskedés honlapját, amit végigbogarászva lehet esélyed nagyjából meghatározni, milyen tájról való lehet a tiéd mintája. Google-ból ezeket találtam pl: [link] , [link]

Ha elég régi, bitos nem gépi :), de legegyszerűbb, ha megfodítod és látni fogod, mennyire egyenletes vagy se a sorok között futó szövés illetve a szélek mennyire egyenesek.

Egyébként meg biztos vannak ezzel foglalkozó becsűsök vagy esetleg megkérdezhetnél szőnyegkereskedőket, -javítókat is, hogy hová fordulhatnál.

2013. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!