Nektek mekkora a nappalitok, furdotok, szobaitok, ebedlotok+konyha, es ahol a kabatot/cipot tartotok?
egyesek azt mondjak hogy 6-7m napali az nagy, mas hogy pont jo hisz egesz nap ott toltod az idod legnagyobb reszet,
a szomszed szerint jo a nagy ebedlo (4x4), mert a csalad csak bovul es kell a hely, (foleg ha a gyerek is felno, meghazasodik es hazajonnek es megvendegeled)
+a konyha 3.5x4m
furdoben nm tudom mi az idealis, (kad, zuhanyzo, wc, mosogep, 2xkagylo)
es egy haloszobanak illetve gyekerszobanak, mekkora szoba kell 4x4m,? 5x5m? 3x4m?
szeretnenk emeletet, de meg nem tudjuk hova tegyuk a lepcsot legyen neki kulon hely vagy a nappalibol, sokat tunodunk ezen hogy melyik lenne a jobb, aztan az emelet elrendezese kovetkezne, de itt csak halok lesznek, es egy mozsdo wc-vel,
ezekrol is szivesen fogadok tapasztalatokat, mint a konyharol es a berendezeseirol
tenyleg igazad van hogy egy haznak kell a fel ev tervezes
Lépcső az alapból lehet vagy a bejáratnál vagy helyiségek között vagy nappaliban. Szerintem mindhárom megoldás lehet jó. Ha nappaliban van akkor arra érdemes figyelni hogy kicsit bútorszerűbb szebbített egyedi tervezésű legyen, ami illik egy nappaliba. Ha lépcsőházi kinézete van az elrontja a nappalit, viszont passzol a bejárathoz. Nappalinál érdemes a nem előre gyártott elemeket használni mert azok stílusa inkább sima lépcsőházi jellegű. A korlátoknál is. A stílusában nehezebb tanácsot adni de én nem vennék előre gyártott faragott korlátokat, mert azokat esztétikailag csak alapvetően csinálják, ez látszik is rajtuk. Példa:
Asztalos választásnál azt érdemes nézni hogy az asztalosok egy része az nem designer hanem asztalos és ez nagy különbség. Ez lépcsőre bútorra egyaránt érvényes és nem sértésként mondom és bocsánat ha furán jön ki az asztalosok felé. Egy jó asztalos akármit szépen meg tud csinálni de a stílusérzék az megint más. Sokan alapkészlet szerint dolgoznak és tudnak ötleteket adni mit hogy lehet megcsinálni. Majd a konyhaszekrényre mutatok példát hogy sajna belementünk az ötletébe, megcsinálni meg is csinálta de praktikátlan és nagyon nem vált be. A stílusok meg többnyire készletdolgok. Viszont nem is érdemes elvárni minden asztalostól extra ízlést hiszen többségük jó szakember és elkészíti amit mondanak nekik, ha kérik ad ötletet, ha nem saját szokásai szerint alapvetően megcsinálja. Szerintem érdemes a lépcsőt alapos netezés után egyedileg csináltatni tervezni.
Ha modernebb és egyszerűbb a formájuk az univerzálisabb, megunhatatlanabb. Az is jó ha kicsit igazodik a bútorokhoz. Az előbbi faragott lépcső kicsit népies jellegű ami modernebb vagy egyszerűbb formájú szekrényekhez nem fog jól passzolni.
Alapdolgok lépcsőkről:
Azt is be kell tervezni hogy emeleten milyen bútorok lesznek. Ha egy nagy szekrény egészbe van készítve akkor is felférjen a lépcsőkön, alján tetején és a fordulókban, szóval végig. Ha helyszínen szerelik össze a bútorokat akkor elég a hosszabb darabokat nézni. Aztán ott van az is hogy ha van nagy ablak vagy erkély ott is rutinból felhúzzák a bútort ha nem férnek be. Ja amúgy a bútorok be kell férjenek a bejárat/ok/nál és folyósókon is. Így lépcső az lehet 1-2-3 személy széles is. Megfelelni mind megfelel a kérdés mi lesz fent és oda hányan mennek? Ha a háló van fent és csak 1db akkor forgalomban elég az 1 személyes lépcső is, de bútornak megfontolandó. Aztán a lépcső lehet egyenes és 1-2-3... fordulós is. Vagy csiga de ott bútort vinni többnyire lehetetlen. A lépcsőfordulóban lehet függőleges középső szabad tér is, vagy fordulhat egymás mellett is.
Ha jönnek a babák kell majd egy csomó gyerekbiztos dolog pl lépcsőnél, konnektor fedők, késesfiók nyitásgátló stb. Babások kapásból elsorolják ezeket. :) Példa lépcsőre:
Bátyám befürdött egy ilyen korláttal de nem is gondolta hogy figyeljen rá. Ezen a képen meredekebb a lépcső de neki ilyen ferdén csinálták pedig normál emelkedésű a lépcsője.
Ezt az utóbbi lépcsőkorlátot egy asztalosnak csak a nagyon meredek emelkedésű lépcsőknél kellene csinálniuk. De ha nem mondják meg nekik milyen legyen akkor csinálnak valamit, mert ugye nem designerek. A minőségével persze valószínűleg nem lesz gond. Sok asztalos pl lapszabászatoknál úgy dolgozik hogy lényegében összeszerelnek.
Pár példa rá, ezen az előbbin látszik hogy a korlátjaik csak összeszerelve vannak oldalról, ennyi. Rácsavarozták és kész is. Ez nem igazi asztalos munka ez összeszerelés:
Ez már rendesebb de teljesen alap darab, olyan mint egy szauna lépcső, ami szaunánál jól odaillik de lépcsőnek nagyon sima:
Ezek is egyszerű szinte asztalos vizsgadarabok, kb csak összeszerelések. Nincs süllyesztés, csapolás:
Ezek már kellemesebb munkák bár nem beton alpúak:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!