Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miből és hogyan fogom berendez...

Miből és hogyan fogom berendezni új lakásunkat?

Figyelt kérdés
Nemsokára új lakásba költözünk, nem így terveztük, de sajnos így alakult. Viszont egyetlen árva vasunk sem marad az illeték kifizetése után. Bútorunk semmi, nulla. Egy gáztűzhelyünk van, talán egy hűtőt tudunk szerezni és ennyi. Lányomnak van két szekrénye, ahová az Ő ruháit berakom és ennyi. Ja, és egy ágy, és egy étkező asztal székekkel. De sem szekrényünk, sem fürdőszoba bútorunk, sem függönyünk nincs. Ezek horribilis összegek ha egybe rakom őket, és teljesen ki vagyok amiatt, hogy soha az életben nem fogom berendezni a saját lakásunkat. Annyira drága minden, akármit nézek. Egy normális szekrénysor 80ezer ft. A földről fogunk öltözködni? Hú, kemény lesz, nem tudom, hogy honnan tudnék bútorkat szerezni, legalább átmenetileg. Van olcsó bútoráruház, ahol be lehetne szerezni néhány holmit?
2013. febr. 14. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Használt bútort akár ingyen is szerezhetsz.

A jövedelmetekből nem tudtok berendezésre költeni?

2013. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
egyelőre nem tudom, hogy mennyi marad ha hitelt, és minden kötelezőt kifizetünk. de számításaim szerint olyan 160-170 ami megmarad. Persze ebből még kaja, és váratlan kiadások benne vannak.
2013. febr. 14. 18:35
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én 29 évesen tudtam egy saját, használt lakásra szert tenni, 80E-ből tartottam fenn magamat és a lakásomat, a felújítást az év végi 300E-s jutalmakból oldottam meg. 6 év alatt berendeztem. Egyetlen bútordarabom sem került újonnan 7E Ft-nál többe. Nem hiszem, hogy reális a félelmed.
2013. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
jó, hogy téged 300 ezrekkel jutalmaznak. engem egy fillérel sem... és mi hárman vagyunk, egy három éves gyerekkel....
2013. febr. 14. 18:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, most írod, hogy havi 160-170-etek marad a számlák után. Nekem 80 volt a számlák előtt, EBBŐL rendeztem be a lakást!:) 45 volt a rezsi, 35 a személyes szükségletek (étel, tisztálkodószerek, kontaktlencse, bérlet, stb.), a maradék 10-ből rendeztem be.:) Minden probléma nélkül.
2013. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
35 a rezsi.
2013. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
én is azért éírtam, hogy 160-170ből még a kaja, háztartás, és egyéb dolgok amik nem "kötelező csekkek", ennyi marad. Talán igazad van, ennyiből ha nagyon megszorítjuk menni fog:)
2013. febr. 14. 19:12
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, vaterán, teszveszen kell nézelődni. ismerőseim fillérekért fogtak ki marha jó ikeás cuccokat.


amúgy a szülői házból nem tudtok elhozni pár nélkülözhető dolgot?

az apróbb dolgok legalább megvannak? vállfák, ruhaszárító?

mosógép sem lesz? kézzel mosni bizony nem élmény 3 emberre.


amúgy ha a fővárosban éltek, akkor érdemes megnézni a szállítássérült, szépséghibás műszaki dolgokat árusító üzleteket. nekem onnan van a hűtőm és a mosógépem. a mosóval volt pár baj, de a hűtő kifogástalan.


a fürdőszoba bútor mi a faxnak? nekem egy kis 10ezres tükrös szekrényem van, és ennyi.


amúgy az én lakásom is kicsit szedett-vedett, van itt örökölt bútor, lányszobám maradéka, ajándékba kapott kiszanált dolgok a barátoktól, és néhány olcsóbb ikeás praktikus darab.


a szekrénysor sztem felesleges. nincs beépített gardrób? abban egy halom gúnya elfér. ha nincs, akkor is arra lenne érdemes gyűjteni nagy böszme szekrénysor helyett, ami csak a szoba terültéből vesz el, de igazán kihasználni nem tudod.

2013. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csekkek kifizetése után marad 160-170 ezer, az hármótoknak bőven elég. Kajára mi nem költünk 4-en, két kamasz gyerekkel 30.000.- ft-nál többet. Akciósan kell vásárolni, otthon főzni stb.

Nálunk használt bútor, háztartási gép ügyben sokszor tudna segíteni a plébániák, Családsegítő, védőnő is. (Címeket adnak)

2013. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
mások 160ból élnek úgy, h pl 2 gyerekkel, és ebből számlát fizetni, lakást fizetni, stb. baromira ne sírjál, mert kiakaszt h ezen az oldalon mindenki sírni tud, h jaj, 150ezer ftból h vegyek kaját egy hónapban??
2013. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!