Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Üvegtégla szerintetek jó egy...

Üvegtégla szerintetek jó egy ablaktalan helységbe fény szempontjából?

Figyelt kérdés
Egy szobát ketté akarunk választani mert nagy alapterületű.Egy nappalit meg szobát akarunk csinálni
2011. febr. 25. 08:59
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Szoba meg nappali.De az ajtón is üveg van ami a szobán van.Jön be fény azért!!
2011. febr. 26. 20:53
 32/39 anonim ***** válasza:
Milyen szoba? Dolgozó, olvasó, háló..?
2011. febr. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Hálószoba,de avval nincs gond ott van erkély nagy ablak minden.Hanem ami le lesz választva nappalinak az a gáz.:)
2011. febr. 27. 10:06
 34/39 anonim ***** válasza:
Miért nem fordítva csináljátok? Egy hálószobában nem tartózkodik annyit az ember és leginkább aludni jár oda, vagy pihenni, ahhoz meg nem kell sok fény, sőt.
2011. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Mert egybenyíló két szoba volt.Azt semmiképp ne szeretnék:)
2011. febr. 27. 20:20
 36/39 anonim ***** válasza:

Gondolom azért nem, mert akkor a hálón át kéne menni a nappaliba, az gáz.. Szerintem jó ötlet az üvegtégla, esetleg csinálhatnátok úgy is, hogy alul+felül egy csík üvegtégla (nem tudom mennyire megvalósítható:)) vagy hogy a fal egy része az, csíkban. Úgy elég nagy felület üveg, valószínűleg sok fény bejön majd.

Még egy pár tippem azért van, hátha bejön valamelyik:)

A falakat próbáljátok meg világosra festeni, de pár sötétebb bútor nem akadály, kiemeli a szoba világosságát

A tükrök a falon nemcsak a teret növelik, hanem a hely "mélységét" is, hasonlóan egy ablakhoz. Az üvegtéglás fallal szembe tegyetek mondjuk két egyforma méretű, keretes tükröt egymástól nem túl közel, olyan hatást kelt majd, mint egy ablak. Valami ilyesmi: [link]

A fő fényforrás ne egy csillár legyen, mert az nagyon mesterséges, hanem pl beépített, de nem túl feltűnő padló- vagy mennyezetvilágítás (esetleg valami érdekes megoldás falra). Válasszatok inkább fehéres fényű lámpát, annak természetesebb a színe.

A növények is feldobnak egy ilyen szobát, csak arra figyelj, hogy ne legyen túl nagy a fényigényük.

Még egy ötlet, nálunk lehet kapni ún. daylight bulb-ot, mo-n nem tudom, lehet-e, az a lényege, hogy teljesen természetes színe van, tükör helyett használhatsz olyat egy falilámpában, amit pl reluxával takarsz el, olyan lesz, mint egy ablak. Ilyesmire gondoltam: [link]

2011. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon jó ötletet adtál.Hát nem igazán jönne be az egybenyíló szoba.Az gáz lenne.
2011. febr. 28. 07:16
 38/39 anonim válasza:
szerintem sem jo fényforrásnak az üvegtégla,csak dísznek..
2011. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Érdekelne, hogy hogyan oldottátok meg a dolgot az üvegtéglákkal. Mi a nappali és a fürdőszoba közti falat akarnánk ezzel megoldani.
2013. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!