Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Magyaroszágon gyakori a bidé...

Magyaroszágon gyakori a bidé a lakásokban vagy nem?

Figyelt kérdés
Az én rokonaimnál nincsen egynél se. De mi vagyunk rendkívüliek itthon, vagy itthon nagyon ritka a bidé?
júl. 20. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok csillagos szállódákon kívül nem nagyon van sehol. De még ott se jellemző.
júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka ahol van.
júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm akinél van, de a legtöbbnél nincsen. tervben volt hogy a második fürdőszobánkba idővel majd az is kerül amikor meg tudjuk majd csinálni, de a fűtési rendszerhez kellett egy plusz víztároló tartály ami elvitte a helyet és így már nem fért be. Pedig lehet jó lenne. Ismerősöm is azért csináltatta mert már idősek voltak és könnyebb volt a tisztálkodás vécézés után bidével. de nem próbáltam, lehet hogy utálnám. :)
júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
100%
Kb. a lakások 2-3%-ban lehet. Nem tudom ez mennyire kiindulási alap, de a legnagyobb magyar szaniter gyártónak mióta eszemet tudom mindig ott volt a kínálatában a bidé. A jobb tüzépeken is mindig van kis darabszámban (1-2) készleten a WC-k mellett.
júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen az Alföldi régóta gyártja, de jópár külföldi gyártó is gyártja, pl. Duravit,Jika,Laufen
júl. 20. 23:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A bidé jóság, manapság meg van már wcdeszkába épített is - nem kell külön
júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakori.

Két ismerősömnél van, de egyiknél sem használják rendeltetés szerint: az egyik helyen foltos, szennyezett ruhát áztatnak be benne (bedugaszolva persze), a másik helyen meg kényelmes lábmosónak földes kerti munkák után.

aug. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem új házam van, de nem kértem. Meg már ki ment a divatból, és sok helyet is foglal. Viszont egyre gyakoribb, hogy a wchez van kialakítva egy mini kézi tusoló, vagy pedig a wc csészébe beépítve. Ilyenem sem lett.

(a kézi tusolóval egy gyerek csodákat tud művelni, főleg ha azzal játszik kaki közben. Olyan korura gondolok aki már egyedül megoldja, de még nagyon szeret rosszalkodni)


Saját vélemény, de nekem higiéniai problémáim vannak vele. Tudom fura, sokan nem érten egyet ezzel, hogy jobb a papírnál. DE én akár hány bidés házban voltam, mindig csak egy törölköző volt oda rakva, azaz azt használta mindenki. Pedig itt szerintem 1 alkalom/ 1 törcsi a megoldás.

A másik bajom a szappan, persze tudom öntisztuló a hagyományos. Na képzeljétek el mikor jön egy vendég használja a szappanod, jól megdörgöli vele a popó lyukát, majd vissza teszi a helyére. Vagy a folyékonyszappan adagolót nyomkodja a félig kakis kezével.

Ha elmentek a vendégek az az első dolgunk, hogy fertőtlenítjük a wc-t (ha használta valaki). Nem hiányzik nekünk semmilyen fertőzés. Van némi tisztaság mániám, lehet csak velem van a probléma :)))

aug. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok éve, amikor egy építővállalatnál a beruházási osztály vezetője voltam, építettünk magunknak egy új üzemet. Egy ezzel kapcsolatos összejövetelen felvetettem a kérdést, legyenek-e bidet-ek ( bidék) a WC-k mellett. Leginkább a nők, de a fériak is többségükben jónak találták. Ez külföldön volt, nem Magyarországon.
aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Munkahelyen jól jöhet. A fiaméknál van olyan WC-be utólag beépített. Kipróbáltam, de nem voltam elragadtatva tőle.
aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!