Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi az oka,hogy Magyarországon...

Mi az oka,hogy Magyarországon nem túlzottan elterjedt a bidé?

Figyelt kérdés
Régen azt mondták,hogy a helyhiány miatt,de már vannak bidés wc ülőkék hagyományos és elektromos változatban,amit bármilyen wc csészére egyszerűen fel lehet szerelni. A hidegvíz mellett a hagyományos bidés wc deszkának a melegvíz,az elektromosnak pedig az áram az igénye. Ezt aláírom,hogy nincs minden wcben,de felújításkor illene azért erre is gondolni. Mégis nagyon ritkán látni akár különálló bidét,akár bidés wc ülőkét Magyarországon. Oké van a lehúzható nedves törlőkendő,de a bidé akkor is praktikus és kényelmes találmány. Még jómódú embereknrél is nagyon ritka. Ennyire nincs igénye rá a Magyaroknak?
2020. dec. 1. 10:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Mert praktikátlan:


- hideg viz folyik belőle az elején

- a vizzel csak szétfröcskölöd az apró fekáliákat, rettentő higienátlan

2020. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És száraz papírral szétkenni az higiénikusabb?
2020. dec. 1. 10:07
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Na, most gondolj csak bele: amikor a rómaiak már padlófűtést és gőzfürdőt használtak, a kínaiak meg porcelánból szürcsölték a teát... nos akkor magyarok ősei még a jurta tövébe kakiltak.

Egyszerűen áthidalhatatlan az évezredes lemaradás a fejekben, igényekben.

2020. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Ha lenne bidet akkor hanyszor hasznalnad? Lehet hogy nehanyszor egy evben.

Amerikaban egy helyen sem lattam meg bidet pedig itt lenne hely neki es penzuk is van ra.

2020. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Miss Endzsi ***** válasza:
63%
Nekem higiénikusabb, ha nedvessel törölgetem.
2020. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom kedves Kérdező, hogy honnan veszed a "bidéstatisztikát", de én pont azt tapasztalom, hogy az új építésű lakások 90%-ában már természetes dolog a bidé.

A régiekben meg tényleg lehet helyhiány, vagy pénzhiány annak a beépítése. Amiről te beszélsz a "bidés vécédeszka" az egy ócskaság - nekem is volt - amellett ahhoz is kellett bontás. Gyakorlatilag teljesen rossz szögben jön belőle a víz, a hátad közepéig vizes leszel, miközben a tenyered meg szaros. Ennél még az is hatékonyabb, ha a kád szélére ülsz és zuhannyal kimosod a feneked.

Azt is vedd számításba, hogy sok helyen külön van a vécé és a kis helyiségbe nem fér el a bidé. Letolt gatyával eltipegni a fürdőig a bidéhez, hát elég érdekes lenne.

Sajnos ameddig alaphangon milliós tétel egy meglévő fürdő felújítása, addig sokaknak marad a kád szélén kuporgás, bár igényük lenne bidére.

2020. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha elég erős vízsugár jön a zuhanyrózsából, akkor felesleges.
2020. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én se sok helyen szoktam látni bidét. Nálunk pl. van, több rokonnál is. Az én anyukámnak pl. az a hozzáállása, hogy egy fürdőszoba nem fürdőszoba bide nélkül. :D


Amúgy szerintem alapból sokaknak nem jut eszükbe a bide, mikor pl. fürdőszobát újítanak fel, meg ilyesmi. Mármint az alap a kád/zuhanyzó, wc, mosdó. Sokak szerintem alapból csak ezeken gondolkodnak, nem is jut eszükbe a bide. De szerintem sokan azt se tudják mi az. Én is tudok olyat, aki konkrétan megkérdezte, hogy miért van két wc a fürdőszobában... hát, oké. :D


Meg aztán úgy vettem észre, hogy sok új építésű háznál sincsenek akkora fürdőszobák. Legalábbis ezt abból gondolom, hogy mi is nemrég költöztünk, és jó pár házat megnéztünk, voltak új építésűek is, és hát ott se nagyon láttam nagy fürdőszobát, hanem épp akkorát, amiben elfért egy zuhanyzó/kád, mosdó, wc. Az ember egy akkora fürdőszobában egy bidéről álmodni se merne.


Meg szerintem ez attól is függ, hogy ki hogy nőtt fel. Mármint, ha tegyük fel, valaki egy olyan házban nőtt fel, ahol kis fürdőszobák voltak vagy csak szimplán nem volt bide, akkor a bide egy tök ismeretlen dolog számára, és a későbbiekben sem lesz rá igénye, nem fog egy fürdőszobafelújítás kapcsán bidét akarni.

2020. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
4-es: Én nedveset majdnem minden nagydolog után használok. Ha lenne bidém,ugyanúgy tennék.6-os: Milyen márkájú bidés wc deszkám volt?Mert pl. Ennek a videó alapján jó szögben jön a vize:www.easybid.hu/bide/mechanikus-bide/design-bid-bide-funkcios-wc-uloke
2020. dec. 1. 11:32
 10/20 A kérdező kommentje:
Bocs a linket másolni kell majd.
2020. dec. 1. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!