Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Pécsen miért van ilyen sok...

Pécsen miért van ilyen sok lambéria borításos ház?

Figyelt kérdés
Nézegettem egy rakás ingatlant és rengeteg olyan családi ház van, ahol a padlót kivéve mindent lambériával fedtek be. Szerintem elég csúnya, meg lehetett volna oldani szépen. Vagy akkoriban (60-80-as évek) nem volt rendes technológia a tetőtéri és emeleti plafonok borítására?

2020. szept. 14. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs sok. Valószínűleg régieket nézel, amiket azóta nem újítottak fel. Nagy divat volt egy időben a lambéria. Biztosan abból az időből maradt meg.
2020. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pécsi vagyok. A mi házunk a 80-as évek legelején épült, de egy deka lambéria nincs a házban. Nekem sem tetszik. Ismerőseimnél se nagyon látok ilyet.
2020. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem csak Pécsre jellemző. De amúgy ahogy az első is mondja, azok a házak vannak tele lambériával, amiket nem újítottak fel. Anno a régi házunk 1980 körül épült, nekem a saját szüleim raktak oda lambériát, mert tetszett nekik. Mármint a tetőtéri részre. Az oldalfalak nem voltak lambériásak szerencsére. Pécsen mikor néztünk házakat, egy lambériásat láttunk élőben is, 80 körül épült, de felújított volt amúgy, szóval nem volt elhanyagolt, csak hát a lambériát meghagyták. Ez még a jobbik eset, mikor maga a ház okés, felújított, a plafon lambéria csak. De anno egy csomó hirdetést (pécsi ház) néztem, rengeteg régi, erősen felújítandó háznál láttam azt, amit említesz, vagyis amikor a plafonon, oldalfalon is van lambéria, de azok mind azoknak a házaknak tűntek, amiket anno 50 éve megépítettek, és azóta 1 forint se lett ráköltve.. szóval nem tudom, egykor nagy divat volt a lambéria. Szerintem is csúnya amúgy. Az még a jobbik eset, mikor csak a tetőteres háznál a plafon lambéria. De amikor minden lambéria, azt nem tudom megérteni. Pláne, hogy neten ahogy látom, sokszor a sok lambériás házak mind elhanyagoltnak tűnnek.
2020. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!