Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel tudom hatásosan és...

Mivel tudom hatásosan és észrevétlenül kiirtani a bálványfát?

Figyelt kérdés
Panelban lakom. Elottunk van egy kis kert, amiben sajnos van 2 nagy balvanyfa. Mar lassan gutat kapok a faktol mert egy csepp napfeny sem jon be a lakasba, a kert teljesen elgasodott es egyetlen viragot sem lehet ultetni mert kipusztul, raadasul mindenhol a kertben es korulotte ennek a nyamvadt fanak a kis utodjai vannak. A szomszedokkal beszeltem, kerdezgettem oket, de egyik sincs benne a kivagatasaba, mert nekik fent az emeleten arnyekot tart nyaron. Mivel tudnam kiirtani, lehetoleg eszrevetlenul?
2018. szept. 25. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát mivel körbekérdezgettél, így gyanítom, hogy ha esetleg egyik napról a másikra baja lenne a fának, akkor téged vesznek elő majd. Egyrészt. Másrészt, a fákat kifejezetten védik, vannak helyek, ahol még magánterületen is engedélyt kell kérni egy fa kivágásához. Harmadrészt, vegyél házat, ott azt teszel a kertedbe, amit szeretnél. Ezt most nem bántásból írom, csak úgy megjegyeztem.
2018. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem tudnak rambizonyitani ha mire lecsendesedik a dolog szepen lassan kiszarad a fa. Masreszt meg a balvanyfakat nem vedik, mert invaziv faj es kiirtja az oshonos fajtakat, tudtommal. Hidd el, egy kisebb meretu nem pisiszagú fával semmi bajom nem lenne, sot en is szeretek kerteszkedni!
2018. szept. 25. 23:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy sokaknak telik arra, hogy hazat vegyenek, ha valami nem stimmel a panelban de a magamhoz hasonlo templomi egerek egy kicsit csórik hozzá. Majd ha lesz folos penzem veszek egy hazat. Azert koszonom szepen. Ment a zold kez.
2018. szept. 25. 23:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon okosakat írnak: [link]


Észrevétlenül úgy tudod, hogy mondjuk éjjel 2-kor kisettenkedsz és leszórod a permetezővel. vagy nappal csinálod, és ha valamelyik szomszéd akadékoskodik, megmondod, hogy csak lombtrágya van a permetezőben. A kekeckedő szomszédoknak esetleg felajánlhatnád, hogy a kiirtott fák helyére ültetsz szép díszfákat, befüvesíted a helyüket, telepítesz szép dísznövényeket, parkosítasz. Megmutathatsz nekik cikkeket, amikben leírják, milyen káros növény, és hogy mindenkit a kiirtásukra buzdítanak.

2018. szept. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A bálványfa lombhullató. Nyáron direkt örülnék a minél kevesebb napfénynek, télen meg ugye nincs lombja. A gaz meg a magoncok? Tessék irtani!
2018. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem szép a szomszédok helyett dönteni, másrészt meg ha nem is tudják rád bizonyítani, akkor is sejteni fogják, ki volt, és ők is ki tudnak ám tolni veled.


Ettől függetlenül azt elmondhatom, hogy a bálványfa talán a legkártékonyabb inváziós növény Magyarországon, pont azért, mert sarjad mindenfelé, és egyfajta gyomirtót választ ki a gyökere, ami elnyomja az őshonos növényeket, az egész ökoszisztémát. Igazából irtani kéne, mint a parlagfüvet. Én is ezzel a problémával küzdök a telkemen.


A kifejlett bálványfa irtására megoldás: derékmagasságban ferdén lefelé lyukakat fúrni a fatörzsbe, ebbe glifozáttartalmú gyomirtót juttatni. A cucc felszívódik, és kihal a bálványfa. Kapnak belőle a gyökerek is, de a sarjadékok megmaradhatnak, azokat is le kell kezelni (fiatal állapotában elég az ecsetelés is). Szóval nehéz meló, nem tudom, hogy tudnád észrevétlenül elvégezni.

2019. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!