Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kellemetlen probléma - 1tűleve...

Tupaccc kérdése:

Kellemetlen probléma - 1tűlevelű fát hogyan tudok észrevétlenül "kivégezni"?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy házunk előtt van egy nagyon ronda,óriás, görbén növő, közvilágítást eltakaró tűlevelű fa. Csak a gond van a tobozokkal, az ingatlanunkra potyogó levelekkel stb.

Mikor fúj a szél, mindig attól tartok mikor vágódik a házra...

Kérvényeztem hát városházán kivágását, amit visszautasítottak, max. visszanyírhatom, mást nem.


A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám a fát láthatatlanul mérgezni-kivégezni, mert szerintem teljesen elhalna, akkor engedélyezniük kellene, hogy kivágjam.

Ismét egy olyan dolog, amikor az állam megengedi, hogy az emberek házuk elé bármit ültessenek, de ugyanazon fa kivágásáért, már bebörtönöznék az embert...



2015. jan. 23. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Megvizsgálták konkrétan a fát?

Ha nem, csak úgy megszokásból utasítottak el, akkor lehetne kérvényezni balesetveszélyre és vagyonbiztonsági okokra hivatkozva.

Bár tudok konkrét esetet, ahol a tulaj ötször kérvényezte hiába egy házhoz közel álló gesztenyefa kivágását. Az utolsó elutasítás után egy héttel a vihar kidöntötte. Vitte magával a kerítést meg a tető szélét a csatornával. Akkor már persze a hivatal mosta kezeit.

2015. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy ismerősöm akkumulátor savat öntött rá. Állítólag ettől szép lassan elsorvad-szétmállik a gyökere.
2015. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagyományos,vagy hosszú/tűlevelű?


Azért kérdezem,mert nálunk az előkerben van egy óriási,40éves ezüstfenyő. Mikor a beállót,és a garázst csináltam,nagyapám figyelmezetett,hogy vigyázzak,mert ha elvágok 2~3 vastagabb,jó karvastagságú gyökeret, a fa "vérmérgezést kap"-és kipusztul. Vigyáztam,ez 2,5 éve volt,- a fa él.

2015. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt mondtak, hogy majd kijonnek meglesni, ami szerintem nem tortent meg.3honapig vartam, mire jott a level, hogy ki nem vaghatom, csak visszavaghatok az agakbol. Csak tudnam ez mire jo.

Most azon gondolkodom, mi lenne, ha a fa felet levegnam, es agakat visszanyirnam. Kaphatok ezert valami buntetest? Csak azt mondanam visszavagtam, ahogy irtam, de nem vagtam ki :-)


Amugy borokafenyo, nem mondanam meg csak oreg mukincsnek se, mert ugy saccra 4-5m magas lehet.

Utolsonak - lehet ez mukodne, de eleg feltuno lenne, ha elkezdenem korbeasni a fat, elvagni nehany gyokeret, majd idovel csodalkozni, hogy hoppa, baj van :-)

2015. jan. 23. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam (de nem biztos információ), hogy visszavághatod annyira, hogy kis szerencsével kipusztuljon - tehát szinte az összes zöld részt levághatod, és akor elkorhad magától, nem te vágtad ki, visszavágni meg szabad.
2015. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tömény sós víz segíthet .
2015. jan. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A visszavágásnak nem szabad túl erősnek lenni, mert ha láthatóan a fa halálát okozza, akkor büntetnek érte. Elméletileg. Mert ha tényleg azt írták, hogy saját kezűleg vághatod vissza, és ezt nem részletezték, akkor téged senki nem kötelez erdészeti szakiskola elvégzésére, hogy tudd, mennyi ág levágása okozza a fa pusztulását...

Borókát nem tudom, de pl. lucfenyő elég könnyen elpusztul a túl erős visszavágástól, bár ehhez a lombnak talán 2/3-át is le kell vágni, ami már gyanús lehet.


Ha olyan helyen áll, hogy megközelíthető géppel, és nincsenek a szomszédban haragosaid, akkor beszélj egy markolóssal, hogy egy nagyobb vihar másnapján tolja meg kicsit a fát, hogy megbillenjen, úgy értem, elkezdjen oldalra kidőlni a földből. Fenyőféléknél ez amúgy is könnyen megy. Ekkor csinálsz róla pár fotót bizonyítéknak, hogy veszélyben volt a házad, és elő a fűrészt.

(A markoló meg ugye csak azért kellett, hogy a gyökerek által okozott gödröt betemesse...)

2015. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!