A szobában tartott kaktuszokat mien időnként kell öntözni?
Miért nem olvasod el amiket küldtem?
(5 sor)
Télen a kaktuszok pihennek így ősztől tavaszig elég havonta egyszer locsolni őket!
Áprilistól emelhetjük a locsolást kéthetente egyszeri adagra, majd májustól, ha van kertünk vagy erkélyünk tegyük ki őket a szabadba és akár naponta is adhatunk nekik kevés vizet.
Áprilistól hetente egyszer az öntözővízhez adjunk egy kevés kaktusz tápoldatot, így pótoljuk számukra a szükséges tápanyagot is.
Kérdező:
Leírtam az előző kérdésednél (amire nem is reagáltál), hogy szobában NEM szabad kaktuszt tartani. Garantáltan megnyúlnak, elcsúnyulnak, mert a kaktuszok nagyon fényigényesek. Még ablakban (belső oldalon) tartva is kicsi az esélye, hogy tűrhetőek maradjanak. (Télre akkor is hűvös helyre kell tenni őket, és egyáltalán nem szabad öntözni, de ezt is leírtam.)
Előző: volt olyan, hogy telelőhely-felújítás miatt nem tudtam behozni a kaktuszokat, legalább egy hónapig voltak kint a hidegben, miközben rendszeresen megáztak, állt alattuk a víz, néha még hó is esett rájuk. A hőmérséklet volt -2 is, de 10 fok fölé csak néhány nap ment.
Ennek ellenére a kb. 300 kaktuszból 3 db halt meg tavaszra, de még azoknál sem biztos, hogy az őszi dolgok okozták a bajt.
"A kérdező kommentje:
Nem kapnak hőgutát a napos kertben?"
A kaktusz egy szárazság tűrő növény. Olyan környezetben fejlődött ki, ahol kevés, vagy csak nagyon ritkán fordul elő megfelelő mennyiségű csapadék. Többségük képes arra is, hogy hónapokig csak a tüskéiken kicsapódó párával túléljen évekig. Olyan környezetben fejlődtek ki, ahol általában nagy nappal és az éjszaka közötti hőmérséklet különbség. A tüskék és a barázdás felületük azon kívül, hogy védik őket már élőlények zaklatásaitól arra is jók, hogy jelentős mértékben megnövelik a növény felületét, melyen így jóval több vízpára tud kicsapódni amikor lehűl a levegő. Ezért fordul elő a legtöbb kaktuszféle a sivatagok környékén. A gyökérzetük főképp a laza talajban való kapaszkodásra, és a talaj legkisebb nedvességének is a hatékony felhasználására, és nedvesség tárolására szolgál, mint ahogy a növény külső felülete is arra a célra fejlődött ki, hogy a lehető legkisebbre csökkentse a párolgást, valamint ezért kocsonyás a kaktuszok belseje, ugyanis így köti meg és tárolja a begyűjtött nedvességet mindaddig amíg fel nem használja.
Mindent egybevetve, vannak olyan kaktuszok amik évekig is kibírják locsolás nélkül, mivel nem csak a talajból képesek vizet felvenni, hanem a növény egész felülete képes vízpára megkötésére, csapdába ejtésére. a tápanyagokat viszont a talajból oldja ki a tárolt víz segítségével. Utóbbi miatt képes megélni olyan helyen is, ahol szinte soha nincs eső, de a talaj ásványi anyagokban gazdag és a levegő párás.
A túlöntözést nem bírják, és a fagyot sem, hiszen tárolt víz megfagyásakor keletkező jégkristályok roncsolják a növényt. Kb. olyan nekik a fagy, mint amikor egy palackot megtöltesz vizel közvetlenül az előtt, hogy beraknád a mélyhűtőbe megfagyni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!