Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy milyen fajta kaktuszom van? És tényleg nem lehet télen öntözni a kaktuszokat?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el gyűjteni őket és nagyon szeretem mindennap nézegetem őket hogy hátha változtak, és kéne egy kicsi segítség hogy hogyan tehetem nekik a legjobbat, előre is köszönöm!

2015. júl. 27. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Van kimondott könyv amivel be lehet azonosítani vagy amikor megveszed érdemes feljegyezni a nevét!


A kaktuszokat tartsd tűző napon (kivéve a karácsonyi kaktusz) lehetőleg kint de eső védett helyen .


A növekedési időszakban bőséges öntözést igényelnek.


Ha már öntözzük őket, mindig alaposan locsoljuk meg őket, viszont két öntözés között mindig várjuk meg, míg kiszárad a föld.


A teleltetés előtti 2-3 hétben már ne locsoljuk a kaktuszokat, hagyjuk őket teljesen kiszáradni, így nem lesz probléma a teleltetéssel. Ha nagyon meleg helyen vannak és nagyon megfonnyad akkor viszont lehet neki adni, nem tilos egyébként.


Tápoldatot meghálálja.

2015. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél! Az a baj hogy ahol vettem őket nem volt kkirva a nevük, de legközelebb talán megkérdezem az eladótól, tápoldatot szoktam rá locsolni vízzel elkeverve spriccelőből, úgy jó vagy csináljam máshogy?
2015. júl. 27. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Tápoldatozni 10-20 naponta inkább gyengébb koncentrációval érdemes, alulról felszívatni a legjobb, pangó víz viszont ne legyen alatta.
2015. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálás vagyok! :)
2015. júl. 27. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a kaktuszokat, magról is ültettem már, nem sok de azért keltek ki. Én gyöngykavicsotettem a cserépbe (tálcába) arra meg egy darab geotextilt. Így nem lehet túlöntözni.
2015. júl. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha télen meleg helyen tartod a kaktuszt, akkor megnyúlik a csúcsa, még öntözés nélkül is. Ezért kell hideg helyen, szárazon teleltetni. Az sem baj, ha teljesen sötét a hely, ha nem nő, akkor nem lesz baja.

De ez csak a kaktuszokra vonatkozik, a többi pozsgásra általában nem. (Sokan keverik a dolgokat.)

A tápoldatot azért nem jó ráspriccelni, mert a viaszos felszín meg a szőrök miatt nem tudja felvenni. Az öntözővízbe keverd.

Aláöntesz annyi vizet, amit felvesz a talaj, utána nem öntözöl addig, ameddig csontszáraz nem lesz a föld.

2015. júl. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!