Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd fáinak kivágatása?

Szomszéd fáinak kivágatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A házunk egyetlen szobája a szomszéd telkére néz, persze olyan üvegkristályos az ablak, hogy nem lehet se ki sem belátni. Nem is volt eddig semmi gond vele, amíg nem ültetett a kertjének a közepére egy fát, ami azóta már magasabbra nőtt, mint a házunk de nem vészesen árnyékolt be a szobámba. Azóta viszont 2 éve asszem 2 db bodza is valahogy kinőtt a kertjében amelyikből egyik szó szerint az ablakomtól van fél méterre, a másik pedig attól távolabb de az pedig az ereszcsatornánk alatt nőtt ki és 1 év múlva szerintem elkezdi nyomni azt.


Mit lehet tenni? A szobám már kora reggel olyan sötét, mint másnál szerintem sötétedéskor.. Nem nagyon történt cselekedet mióta beszéltem vele, de a jogsi úttól sem riadok vissza. Van valami jogom azzal kapcsolatban, hogy ne egy sötét lyuk legyen a szobám, a közel ültetett fái miatt?



#fa #kert #szomszéd #otthon #árnyék #túl közeli ültetés
2016. máj. 11. 13:42
1 2
 11/17 hell-ikon ***** válasza:
85%

Első körben próbálj meg beszélni vele, érdeklődd meg, hogy van-e valami terve a bodzákkal. Ha igen, akkor kérd meg, hogy ültesse át valahova máshova, mert ott a házatoknak útban lesz (minden lehetséges negatív következményét érdemes felsorolni annak, ha marad a fa.) Ha nincs akkor meg, hogy nem-e lehetne kivágni. (megjegyzem a bodza nagyon könnyen és gyorsan szaporodik magról, lehet nem is tudja, hogy ott vannak).


Ha minden normális érvre, kérésre negatív a reakciója, akkor jöhet a jegyző és érdemes birtokvédelmi eljárást indítani. Helyi szabályozást is érdemes lenne megnézni, mert általában szabályozva van, hogy telekhatártól milyen távolságra lehet fát ültetni.

2016. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egyes kommentelők itt jobban ismerik a körülményeket, mint én magam, csak tudom már milyen világos volt itt a 3 fa előtt, és most milyen..


lezártam a kérdést, mert csak butaságokat irkáltok, tisztelet a kivételnek aki hozzátett érdemleges választ :)

2016. máj. 11. 19:06
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Országos rendelet nincs már jó ideje, helyi rendelet van legtöbb településen.

Első körben mondjuk beírhatod a keresőbe a településed nevét, mellé ilyesmiket, mint telepítési távolság, fák telepítése, ültetési távolság, meg ami eszedbe jut. Vagy hogy helyi építési szabályzat. Hátha megtalálod, sok kicsi falu rendelete is fent van a neten.

Ha nem jön össze, akkor az önkormányzatnál érdeklődj.

Az egész biztos, hogy a szomszéd növénye nem érhet a házadhoz.

Ha az ültetési távolság nálatok nincs szabályozva, akkor a PTK valamelyik törvénye miatt kell rendet tennie a szomszédnak, vagy ha ő nem, felszólításod ellenére sem, akkor neked lesz rá jogod.

Birtokvédelmet lehet, hogy nem kérhetsz, mert az csak 1 éven belül kérhető, a növények meg nem 1 éve kerültek oda. Legfeljebb arra lehet hivatkozni, hogy most nőttek meg zavaró mértékben.

2016. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%

lezárhatod, attól még te vagy a birka.

ez az ablak nem lakószobára való, nem normális állapot.

ha ennyire életképtelen vagy, akkor magadra vess.

remélem, egy ilyen birka miatt nem kell fákat kivágatni.

ha valaki ennyire hülye, azzal nem lehet mit kezdeni.

kaptál érdemi válaszokat, nem is egyet, de te nem vagy hajlandó elfogadni.

csak azt az egyet látod megoldásnak, hogy más alakítsa olyanná a telkét, ami neked megfelel. önző módon.

hát nem.

az ő kertjáhez semmi közöd, ha a fák megfelelő helyen vannak.

egyszerű lenne a megoldás, saját magadon segíthetnél, de ez már nem tetszik, a lényeg, hogy mások tegyenek meg érted midnent, te meg magadéásrt se teszel semmit.

utálom az ilyen önző embereket, akik másoktól mindent elvárnak, de ők semmire nem képesek.

még szerencse, hogy a jog nem az ilyenek mellé áll.

egyesek minden apró dologba bele akarnak szólni, majd ők megmondják a szomszédnak, hogyan élje az életét.

el vannak tévedve, helyre kell tenni őket.

2016. máj. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%

"Egyes kommentelők itt jobban ismerik a körülményeket, mint én magam"


Akkor légyszi fényképezd le a nyitott ablakot is, hogy mi is jobban megismerjük a körülményeket, és lássuk milyen közel van az a fa (vagy bokor, mert ugye a bodza nem fa...)

2016. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem :

1. megkéred, hogy vágja le azokat az ágakat amik átlógnak hozzád. Ezt mindenféle jogi hacacáré nélkül meg fogja csinálni. Ha mégse teszi meg, akkor levágod te.

2. Kicseréled az üveget. Úgyis ott a bodza, nem fog senki belátni.


Probléma megoldva.

2016. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos van egy két dolog ami nem tiszta.

Szabadon álló a beépítés (a szomszéd telekhatár legalább 3,0m-re van az épület homlokzatától?)

Ha nem akkora az ablak nyíló felülete maximum 0,6m2 lehet 1,80m parapet magassággal. Lehet ennél nagyobb a bevilágító felület, de annak fixnek és oylan kialakításúnak kell lennie, hogy ne lehessen belátni/kilátni (mint most a tied).

Ha ez még régi építés (valószínűsítem) akkor van szerzett jogod, ezt az állapotot megtartani, de ezzel nem zavarhatod a szomszédot.

Másik, nem tudom hogyan alakult ki a szoba, de gyanítom, hogy ez eredetileg nem az volt. Nos, ha így van akkor ne fenyegesd a szomszédot, mert lehet neki lesz igaza.

2016. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!