Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd telektől hány m-re...

Szomszéd telektől hány m-re lehet gyümölcsösfát ültetni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A heyi jegyzö vagy az építési hatóság tudja.

Nálunk nincs korlátozva vagyis itt a kerítéstövébe is ültethető lenne.

2016. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, egy ideje önkormányzati hatáskörbe lett ez utalva. Van olyan önkormányzat, ahol van ilyen szabályozás, van ahol nincs.

Mindenestre azért régebben az volt az ajánlás, hogy 6 méternél magasabbra nővő fát (dió, cseresznye) a telekhatártól legalább 6 méterre ültess. Közepes növekedési erélyű fát legalább 3-4 méterre. És egy-másfél méter magas sövény már egy méterre is ültethető.


Nekem a diófa például 7 méterre van a szomszéd telekhatártól. És a szomszédtól látványban elválasztó szőlősort egy méterrel a kerítésem mellé telepítettem. Így az ápolása, permetezése is kényelmesen megoldható...

2016. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamikor törvényben volt megszabva, ha jól emlékszem, kis méretű gyümölcsfa (4 m alatt) 2 m, nagyobb gyümölcsfa 4 m, diófa 7 m.

De ennek már nincs jelentősége, mert ahogy írják is, az önkormányzatokra van bízva manapság, és egészen különböző távolságokat szabtak meg.

Városokban szerintem már mindenhol van ilyen, és sok faluban is.

Általában a Helyi Építési Szabályzatban van leírva, vagy egyes településeken külön rendeletben. Mindenesetre, a gugliba beírva a HÉSZ-t, mellé a település nevét, jó eséllyel meg lehet találni. (Ha nem, akkor meg rákérdezni a jegyzőnél.)

2016. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!