Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fát lehet ültetni gyomirtózott...

Fát lehet ültetni gyomirtózott területre?

Figyelt kérdés
Szóval van egy kis kertem beszeretném fával telepíteni,de füvet is szeretnék arra a területre vetni.De ha beszeretném fűvel vetni akkor először is le kell gyomirtózni(hogy ne legyen semmi lim-lom gaz a nemes közt),s az lenne a kérdésem,hogy utána erre a területe ültethetek fát??? Nem lesz a fának semmi baja???
2016. márc. 25. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Előbb nézz utána gyomirtóknak. A gyomírtót zöld növényi részre kell permezni, mert onnan szívódik fel és hatása a zöld növényen kb. 2 hét múlva észlelhető sárgulással, száradással. A talajban levő magvakra, nyugvó vegetatív részekre nincs hatással, ezért növénymentes területre értelmetlen kijuttatni. Fa ültetéséhez elő kell készíteni a helyet, gödröt kell ásni, a kiásott földet meg kell rostálni és a csemete beültetése után a kiásott föld felső részét kell legalulra visszahelyezni. Ahogy kelnek ki a gyomnövények, úgy lehet a már kizöldült talajt gyomirtóval kezelni megfelelő terelő harang alkalmazásával, amivel elkerülhető, hogy a permetszer a facsemetére jusson. A vegyszeres gyomirtást azonban érdemes elhagyni és a gyomokat mechanikus agrotechnikai módszerekkel irtani: gyomlálás, kapálás, talaj lefedése fekete fóliával, mulcsozás. Mivel a gyommagvak akár évtizedekig is elfekszenek a talajban, ezért meddő dolog folyamatos kémiai beavatkozással próbálkozni. A füvesítésnél érdemes a felásott talajt átszitálni és a tarack, gyökértörzs és egyéb vegetatív szaporodó részek jelentős része mechanikusan is eltávolítható, de mindenképpen érdemes jó minőségű kerti földet teríteni legfelülre. Vegyszeres gyomirtást csak végső esetben szabad alkalmazni.
2016. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok amit az előző írt. Vegyszerezéssel nem tenném kockára a faültetésbe fektetett munkát és pénzt. És hát az időt is ha netán elszáradna és lehetne újra telepíteni.

A szülőfalumban aki géppel erdőt szokott telepíteni, ő sem szokott vegyszert használni telepítés előtt. Hanem alászántja a gyomot majd elmunkálja a földet. Majd a fák között kihajtott gyomot és vad cserjét (bozótvágó késes) fűkaszával vagy rotációs kapával irtja.

A szülők házánál én sem szoktam soha vegyszerezni, ahogy aktív korukban a szüleim sem. Hanem "mechanikus" módszerrel irtom amit kell.

2016. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én biza lepermeteztem a területet,csak a kis fák környékét nem .Még a szőlőben is ezt csináltam .Semmilyen károsodás nem érte őket .Zőldre hatóval kell permetezni,nem olyannal ami győkérről szivódik fel .A zöldre ható azonnal bomlik le a földben .A kis fáknál arra kell vigyázni permetelésnél,hogy ebből a gyomirtóból még a törzsre se menjen .
2016. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utána akarsz fát ültetni?? Mégis, mikor? Már erősen szezon vége van, most még lehet ugyan, de mire odaérsz, hogy nekifognál, már le is késted. Különben már az sem biztos, hogy tudsz venni, legfeljebb valami maradékot.


Ha gyepet szeretnél a fák alá, akkor megteheted, hogy glifozáttal lepermetezed a most ott lévő leveles gazokat (ha évelő kétszikűek is vannak, akkor ne az egyszikűekre való dózissal, ugye), de ami nincs még kihajtva, pl. szulák, azzal nem mész semmire így.


A fáknak semmi bajuk nem lesz, ha utána ide ülteted őket, a talajra kerülve semlegesítődik a szer.


Viszont ameddig a csemeték törzse nem lesz legalább 5-7 cm átmérőjű, addig alattuk ne legyen fű, hanem legalább 1 m-t kapálj.

2016. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!