Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol ellenőrizhető, hogy...

Peter_69 kérdése:

Hol ellenőrizhető, hogy igénybe vették-e egy adott területre a terüle alapú támogatást?

Figyelt kérdés
Van egy fél hektáros gyümölcsösöm, melyre én nem vettem igénybe terület alapú támogatást. Bizonyos okok miatt most viszont az a gyanúm, hogy a szomszéd megtette ezt helyettem. Hol tudnám ezt ellenőrizni?

2015. nov. 3. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pontosan nem tudom de ez nem így működik hogy az veszi igénybe aki akarja. kell hozzá hogy a tulajdonodba legyen vagy érvényes bérleti szerződésed legyen. Csak úgy beadni biztos nem adnak pénzt. Akkor ezek szerint aki csak akarja benyújt egy kérelmet hogy ő igénybe akarja venni a támogatást a semmire és megkapja??? ez nem így megy.

Meg ha nem vetted igénybe a te károd mert ennyivel kevesebbed van. jövőre add be és kiderül hogy ad-e valaki többet be mint ami az ővé mert ha több a benyújtás mint az adott parcella visszadobják a tulajdonosoknak és újra be kell majd nyújtani csak már akkor tudni naggyából hogy ki az aki többet adott be mint az övé és el lehet menni megkeresni és megmagyarázni neki hogy csökkent a beadandó kérelmi területen vagy ismét ha beadja nem fog senkise kapni és ezt nemhiszem hogy jószemmel néznék hogy miatta nincs támogatás, az ilyennel utánna elszoktak beszélgetni hogy téríti az okozott kárt vagy bíróság is lehet mivel visszaélés és fedezetlen támogatás beadásért meg is vonhatják majd tőlle a továbbiakban.

Mindenki tisztában van azzal hogy mennyi a tulajdona meg a bérlete és csak annyit szokás beadni.

2015. nov. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azért nem adom be, mert a fél hektár a támogatási minimum alatt van, neki 2 hektár a saját része és bizonyos dolgokból arra következtetek, hogy 2,5 hektár területre veszi igénybe a támogatást!
2015. nov. 4. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes földhivatalban megmondják.
2015. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyümölcsösre 0,3 hektár a minimum. Sőt, a támogatás is ennyivel több, azaz amennyit 1ha szántóra adnak,ugyan annyi pénzt adnak 0,3ha gyümölcsösre.
2016. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Benyovszky Oszkár válasza:
Még érdekel?
2021. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!