Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a most felszedett...

Mit tegyek a most felszedett tulipán hagymákkal?

Figyelt kérdés
Évről-évre csak levelet hajt, nem virágzik (rossz helyen van), ezért most - míg látom, hol vannak - felszedtem. Néhány levél van a hagymán. Ha most elültetem, már úgysem fog virágozni, ezért el akarom rakni őszig. Hogyan és hol tároljam addig?
2016. márc. 18. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A kukában tárold szerintem.

A legkitűnőbb hűvös tárolóhelyen se sok az esélye, hogy életben maradjon őszig, de hogy még csodálatos életben maradás esetén sem lesz virágzás még vagy három évig, az biztos. Ha most visszaülteted, akkor is leghamarabb 3 év múlva.

A levelek elszáradása táján kellett volna felszedni, mikor még látod az elsárgult leveleket.


Biztos vagy benne, hogy ez valós kérdés, nem egy értelmi fogyatékos illető szórakozása?

2016. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sosem szedjük fel, és akkor nem feledjük visszaültetni sem .Nagyon szépen virágoznak minden évben .
2016. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1. "válaszoló". Most jobban érzed magad? De tényleg....Írásodból kiderül, ki a fogyatékos. Még jó, hogy manapság korlátlan az internet, így van időd és lehetőséged a rosszindulatú irományokra.
2016. márc. 18. 22:18
 4/7 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm válaszod. Ismerősöm minden elvirágzás után felszedte és évről-évre újra elültette, így szép volt, mert nem mentek mélyre. Én azért vetemedtem ilyen hatalmas galádságra, mert látom, hogy az örökzöldek és egyéb növények elnyomták szerencsétleneket.
2016. márc. 18. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: te tényleg ennyire korlátolt vagy, vagy tényleg csak egy fake kérdés?


A tulipán nem egy számítógép-alkatrész, hogy bármikor eszedbe jut, kiszeded, felrakod egy polcra, aztán ha fél év múlva eszedbe jut, visszateszed a gépbe, és működik.

A tulipán egy élő növény, aminek a fenológiai állapotát figyelembe kell venni, ha azt akarod, hogy a továbbiakban is élő növény maradjon. Kiszedni és tárolni csak akkor szabad, amikor élettanilag fel van készülve a nyugalmi állapotra, azaz az életműködését szinte nullára redukálta. Ilyenkor lehet tárolni.

Most jelenleg az az állapota van, amikor leggyorsabb az életműködése, mint ha egy rózsát ásnál ki nyáron, és bedobnád fél évre a sufniba.

A tulipán ilyenkor a tavaly eltárolt tápanyagokból kineveli a levelét és virágját, virágzási idő után pedig új anyagokat gyűjt, legfőképpen szénvegyületeket, a levele segítségével, fotoszintézissel.

Ha most ástad ki, akkor a tavaly összegyűjtött tápanyagot már elhasználta a levélhez, az újakat meg nem gyűjtötte még össze.

Ezért nem sok esélye van az életben maradásra. Ha mégis, akkor egy egészen pirinyó hagyma formájában marad meg őszig, és 3-4 év, mire eléggé felerősödik a virágzáshoz.


Pont, ahogy az első válaszban le van írva.

Legjobban jársz, ha kidobod, és ősszel kérsz vagy veszel újakat.

2016. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kutyám olyan édesen, összegömbölyödve alszik, mint egy cica. Lehet, hogy meg tudom tanítani nyávogni? Vagy: ha a házam mellé elásom a betontörmeléket, abból kinőhet egy szoba?

Na, ezek fake kérdések! De azért így leoltani, amit én kérdeztem, kissé túlzás. Kint voltam a kertben, ültettem a többi dolgot, szerencsétleneket megláttam és kiszedtem. Nem volt virágkezdemény, csak 1-1 db levél (mint írtam is). Tudom és felfogtam a válaszaitokból is, hogy jobb lett volna megvárni, míg a tápanyag visszahúzódik abból az egy csökött levélkéből. De nem vártam. Minő szarvas hiba! Hát fel is akasztom magam, mert én ilyen lelkiismeret-furdalással nem tudok élni! Hogy tehettem ilyet, miért nem hagytam ott szenvedni a földben, vagy miért nem dobtam ki egyből? Ilyenre vetemedni: megírni az okát, majd javaslatot kérni egy fórumon, hozzáértő és segítő szándékú emberektől? Én kérek elnézést, hogy ilyen lelki sokkot okoztam:) De tudod mit? Ennél nagyobb bosszúság sose érjen téged.

2016. márc. 20. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor én általános iskolába jártam, akkor úgy 6. táján tanították a hagymás növények életciklusát.

De ettől függetlenül, a kerttel rendelkező emberek 90 %-ának enélkül is van annyi esze, hogy feltűnik nekik, hogy nyáron nincs levele a tulipánnak, és elgondolkodnak, hogy mi az összefüggés.

Akinek nem tűnik fel, az nem képes az internetet használni. Vagy ha mégis, akkor az értelmi színvonala nagyon meglátszódik az írásán.

Te értelmesen fogalmazol, helyesen írsz, vagyis nem lehet valós a problémád.


Ettől függetlenül, kaptál két teljesen jó, hasznos, és részletes választ. Egyiket sem köszönted meg, csak háborogsz.

A hozzáállásodból arra következtetek, hogy a toplistára hajtasz, és a 3 pontokért teszel fel kérdéseket.

2016. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!