Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem hoz virágot a...

Maja51 kérdése:

Miért nem hoz virágot a kertben a tulipán?

Figyelt kérdés
Az idei évben, nem fognak virágozni a tulipánjaim, sem amelyeket tavaly kiszedte és újra ültettem, sem pedig melyek egy két éve már a földben vannak.De ezt figyeltem meg, itt Pécsett ismerőseim kertjében is!
2016. márc. 13. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán a talajt kellene kicsit felturbózni tápanyaggal .

Igy csak vegetál a virág.Áldozni kell rá,a kertészetben is így van .

2016. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem ez az igazi ok, mert mint írtam másoknál is ugyanez a helyzet,sokakkal beszélte erről!
2016. márc. 13. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Felszedés előtt meg kell várni, hogy a virág és levél is teljesen elszáradjon. Ha idő előtt szeded fel jövőre nem fog virágozni.
2016. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így történt!
2016. márc. 13. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyósomnak mániája, hogy amikor valami elvirágzik, már a levelét is vágja lefelé a földfelszínen, hogy "ne csúfoskodjon" ott...

Pedig hagynia kellene magától elszáradni, mert a hagymát éppen azon időszak alatt táplája tápanyagokkal a levélzet, amikor már elvirágzott.

De teljesen feleslegesen mondom neki, mert nem akarja megérteni. Amikor aztán nálunk szétnéz mindig "szörnyülködik", hogy lehet az, hogy nálunk a tulipánok gyönyörűek, nála meg satnya és csenevész :-)

2016. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!