Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipán hagyma meddig bírja...

Zoli17 kérdése:

Tulipán hagyma meddig bírja szunnyadva? (szatyorba)

Figyelt kérdés

összel vettem 300 hagymát, hogy majd nekem fain kertem lesz...

oktoberben kell ültetni az van ráírva.

márciusban hajt.


hát... február van, és a tulipán kert helyén még mindig építőanyag hever!


mitévő legyek?

kibír 1 évet a szatyorban? bolti zsákja, hüvös száraz helyen van.


vagy mentsem a menthetőt?

szabad föld?

vagy temperált szobai láda? hány fokos helységben mentsem ha menteni kell?


van benne jácint is, kardvirág is, meg az a sárga izé...


a kardvirág haggyán mert arra áprilisi ültetés van írva.

de azt is hogy csinálnátok? ládába, és a ládát tenni az udvarra? mert tömör a talajom, nem áskálodok hagyma után! agyagos darás hegyi teteji telek. 3 nap alatt összetömörödik a talaj magátol.

balkon ládában gondolkodom azt kicsit beásom. meg milyen mélyen? stb...

gyorsabban kikapható télire, mint a szabadföld...



2016. febr. 14. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én már az ősszel elültettem volna egy edénybe (vödör, láda,kosár, bármi jó )és akkor most tavasszal virágozna is. De ha már nem így történt, akkor tedd meg most, hogy ne menjen tönkre. Ha nem kapott hideget a télen, akkor nem biztos, hogy ki fog hajtani, és nem fog virágozni, legfeljebb 1-2. És majd ha tiszta lesz a tulipános kert területed, akkor kiveszed az edényből ősszel, átválogatod,(mert fog nevelni apró sarjhagymákat is, amit külön kell ültetni, hogy nőjön) és kiülteted. Jövő tavasszal virágozni fog.
2016. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kell edényestől sehová sem vinni, hagyd kinn, mintha ki lenne ültetve. Én dekorációnak is szoktam edénybe tenni ősszel, a kerti vasasztalon jól mutat, meg a kinti lépcső mellett is.
2016. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!