Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tulipán cserépben vagy...

A tulipán cserépben vagy ládában áttelel, vagy csak a földbe kiültetve?

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs nagyon-nagyon kemény tél, akkor nagyobb edényben is áttelel.

Ha erkélyen, vagy falhoz tolva telel a láda, akkor meg kemény télen sincs sok esélye a kifagyásnak.

Az öntözésre figyelni kell.

2015. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én láttam egy helyen kiásva virághagymákat. Egész télen a föld tetején voltak, tavasszal kihajtottak. Tehát, a hagymások elég szívósak, hogy cserépben teleljenek át. Plusz láttam már ilyenről képeket is, ahol direkt ebbe ültették.
2015. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mindenképp kipróbálom, esetleg betakarom a cserepet valamivel, mivel nincs pincém, ahova tehetném....
2015. szept. 30. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Pincébe semmiképpen sem szabad, beindul a növekedése, és megnyúlik.

Betakarni sem érdemes állandóra, csak a -10-15-nél nagyobb fagyok idejére, vagy tedd közvetlenül a fal mellé.


Szabad föld tetején azért másabb, mint ládában, mert a különösen nagy fagyok idején általában van hó (ezért is van nagyon hideg), ami leszigeteli a talajhőt, és a föld tetején lévő tulipánhagymát megvédi.

Nálam is volt már párszor egész télen a föld tetején olyan, amit kikapart a kutya. Csak az egészen nagy hidegekben szenvedett fagykárt, ha nem is pusztult el teljesen, de részlegesen igen. A kiszáradás általában több kárt tett benne, nem virágzott visszaültetve sem.

2015. okt. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!