Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek a földemmel? Mit...

Mit kezdjek a földemmel? Mit ültessek rá?

Figyelt kérdés

Apámtól kaptam egy szelet földet.

Mindenképpen használatba akarom venni hogy a leg hozamozóbb legyen számomra.

Mit ültessek rá?

Ez a föld árterületen van minden évben elárasztja a nyár végére a Duna. Nagymamám meg tudta művelni de már nem él hogy tanácsot kérjek tőle.

A ház körül a rózsáit rendbe raknám mert tudom milyen drága egy rózsacsokor.

És evvel szemben van a föld ami 10x30méter.

Mit tanácsoltok mit vessek ami meghozza az árát mint a rózsa és mikor érdemes?



2015. dec. 27. 22:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Gyógynövényt, fűszernövényt (a termeszthető változatokat) sokan csinálják, és kizárólag szerződéssel érdemes, mert kicsiben nem tudod eladni, de ismereteim szerint csak nagytermelőkkel kötnek szerződést.


Gombából szerintem szabadban csak laskát lehet, de ahhoz állandó figyelem kell, mert ha beindul, és két napig nem figyeled, akkor tönkremegy. Egyébként is kínos, és el sem tudod adni senkinek, nem tudod tárolni, ha nincs hűtőkapacitásod meg felszerelésed.


Ilyen apró helyen gyakorlatilag legérdemesebb saját részre termelni, komoly pénz semmiből sem jön be, legalább tudod, mit eszel.

2015. dec. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2015. dec. 29. 09:48
 13/15 anonim válasza:

Figyi, tényleg csak azért told, mert örömet okoz, egyrészt amikor csinálod, másrészt ahogy szépül és növekszik, harmadrészt mert magas minőségűt kapsz a végére a piacihoz képest is.


A fűszernövény jó buli, és keveset kér enni, de így, hogy nem ott laksz, a legnagyobb (igazából egyetlen) előnyét veszíted el a boltihoz képest, miszerint friss.

Ráadásul éíthetsz fűszerspirált, ami nagyon dekoratív, és az árví csak hozzátesz, nem elvesz.


( [link]


Ártérre én bokrokat ültetnék (ribizli, málna, ilyesmi), de kérdezősködj a fb permakultúra csoportban, az egy nagyon jó kis csapat


[link]

2015. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Tamasi Daniel Istvan válasza:
Ha mindenáron be akarod varratni magad, annak van gyorsabb módja is, mint a kenderültetés. Lévén, hogy erre telepített progik színkód alapján műholdról küldik az illegális ültetések/növények GPS koordinátáit a szakhatóságoknak a nyugatabbi kultúrákban, mint E.U. Amúgy a yard is levesz vidéken mint a sicc, nem hülyék. A torma például úgy elszaporodik egy idő után, hogy írtani kell, és nekem személy szerint az egyik kedvenc gyógynövényem, a csalán is jól szaporodik, és ha tiszta, el tudod adni a Herbáriának. Tehetősebbek és merészebbek sikeresen próbálkoztak ananásszal az alföldön, bár ez lehet, hogy csak legenda...Zúzzál fel Bálint gazda oldalára, nagyon pálya! Tuti, találsz valamit.
2016. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Bab rózsa szőlő és fokhagymánál maradok. De azóta lett egy fólia sátram fúrt kúttal.
2016. márc. 3. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!