Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hegyoldalba milyen díszfát...

Hegyoldalba milyen díszfát ültessek, ami nem túl nagy növésű?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék egy fát ültetni a nemrég vásárolt Eger melletti telkemre. Csak hétvégente leszek kint, így olyan fa kell, ami bírja a heti egy öntözést amíg kicsi és nem igényel különösebb gondozást. Jó lenne, ha nem nőne nagyobbra, mint mondjuk egy gömbakác. Nem árnyékot adó, hanem díszítő szerepe lenne. Milyen fát válasszak?
2015. nov. 28. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ecetfát. (Nem bálványfát írtam.)

Ültetéskor elég megöntözni, többet nem kell. (Persze nem árt azért...)

Nekem Dél-Hevesben van, nagyjából mindent kibír.

Öregebb korban hajlamos sarjadzani, de nem veszélyesen és nem messzire, csak talajszint alatt kicsivel, könnyű megszabadulni a feleslegektől.

2015. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszönöm! Remélem árulják Egerben.

Közben megint tanultam, eddig én is kevertem a kettőt, mint szinte mindenki. :)

2015. nov. 28. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy olyan sejtésem, hogy eredetileg a bálványfát hívták ecetfának, erről ragadt a név a mostani ecetfára. Mivel hogy már száz évvel ezelőtt is ecetfának hívta a falusi nép a bálványfát, a díszfát meg ugyan honnan ismerték volna, hogy arról szállt volna a név a bálványfára?


Ha nem találsz, de jársz délnyugat felé, akkor tavasszal írj, nekem vannak sarjaim, bármiért cserébe.

2015. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!