Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek a földemmel? Mit...

Mit kezdjek a földemmel? Mit ültessek rá?

Figyelt kérdés

Apámtól kaptam egy szelet földet.

Mindenképpen használatba akarom venni hogy a leg hozamozóbb legyen számomra.

Mit ültessek rá?

Ez a föld árterületen van minden évben elárasztja a nyár végére a Duna. Nagymamám meg tudta művelni de már nem él hogy tanácsot kérjek tőle.

A ház körül a rózsáit rendbe raknám mert tudom milyen drága egy rózsacsokor.

És evvel szemben van a föld ami 10x30méter.

Mit tanácsoltok mit vessek ami meghozza az árát mint a rózsa és mikor érdemes?



2015. dec. 27. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ilyen kis területtel az a baj, csak piacon lehet eladni az árut.

A kukoricát ajánlom, szüleim is azt ültettek, egy kb 3x ekkora telekre

2015. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Marihuánát.
2015. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nézz körül a környéken, hogy hasonló adottságú helyen mit termesztenek a szomszédok, közelben lakók.
2015. dec. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen haver is marihuánát mondott! 2500 grammja mondja.

A szomszédban senki nem műveli kulák orvosok a szomszédok és részegre inni mennek ki ezekre a szomszédos telkekre.

Vagy nyugdíjas horgász és főzőhelynek rendezte be a telkét.

Az én telkem teljesen el van rejtve útról nem látszik és félárnyékos. Marihuánának jó lenne ha nem egy régi rendőr lenne a szomszédom 2x becsület érdemjeggyel és K9 kiképzőivel. Szóval az bukta. Bár bevallom őszintén tudok magot hozzá.

Nagymamám egy dinnyét némi répát és egyéb gubós növényt termesztett. JA és a virágok. A rendőr szomszéd is virágot termeszt. Annyit amennyit az asztalra tesznek.

Szóval ezért nem tudom.

A kukorica számomra értéktelen. 50ft-ot lehet elkérni egy darabért a helyi piacon és a teljes terület bevetéséből adódó termény értéke egy tő kender értékével felelne meg szóval hasztalan. Viszont a rózsát a városban szálanként 500ft-ért is el tudom adni virágüzleteknek. Én valami hasonló értékrendű növényt keresek. Biztos van csak elfelejtettem. Amúgy kertesítő parkosító település karbantartó végzettségem van és évtizedek óta vonzz a kertészet. Jövő januártól nyugdíjas lettem! Szóval időm mint a tenger.

Mit ültessek?

2015. dec. 28. 00:20
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja annyit hozzáfűznék nem kimondottan ehető dolgokban gondolkodom. Inkább gyógynövény vagy nemes-növény!
2015. dec. 28. 00:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyen apró területen nem nagyon lehet semmit termelni, ami nagy pénzt hozna. Talán még ahogy a másik kérdezőnek írtam, a fokhagyma, amiből trágyázással, némi öntözéssel, rengeteg kapálással és odafigyeléssel 300 m2-en megteremne 400 kg. Ha el nem lopják, meg ha el nem önti a víz. (Melyik hónapban jön az árvíz?)

Szabad földi rózsából egy szálat nemigen lehet díszítéssel 100-150-nél többért eladni. A drága rózsák speciális hibridek, amiket üvegházban termelnek, és 70 cm a száruk.

2015. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem és az árvíz nyár végén szüretidőben jön.
2015. dec. 28. 21:05
 8/15 anonim ***** válasza:
A tavaszi fokhagymát éppenséggel legkésőbb július végéig ki lehet szedni, de inkább hó közepéig.
2015. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És gyógynövényekből nincs valami értékes? Vagy fűszernövényekből?
2015. dec. 28. 22:14
 10/15 A kérdező kommentje:
Gomba termesztés?
2015. dec. 28. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!