Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen növénybetegség? Kép...

Ez milyen növénybetegség? Kép lent

Figyelt kérdés

Sárgulás következik be. Foltokban indul majd elterjed? Mi ez, mi okozza, mivel lehet permetezni? ( a növények schisandrák az egyik növény sárga volt alapból mikor kaptam..)

[link]


[link]



2015. máj. 11. 19:58
 1/10 A kérdező kommentje:
(A közelebbi képen a kék foltok csak levéltrágya)
2015. máj. 11. 20:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Elsőre tápanyaghiányt mondanék,nekem is volt ilyen problémám, mikroelem tartalmú műtrágyát/tápoldatot érdemes nekik adni (esetleg levéltrágyát).
2015. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
levéltrágya is volt, meg alapból komposztos virágföldbe lett ültetve, de továbbra is sárgulnak és esnek le a levelek..
2015. máj. 11. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Túlzott locsolás, talaj minősége miatt is lehet baja, +levéltrágyánál is néha sok idő kell mire elmúlik egy adott hiány.
2015. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Túl-gondozod őket.

A földjüket nézve rendszeresen túl vannak öntözve.

És a levéltrágyázás is túlzásba lett vive, ilyen kristályos kiválások nekem sosincsenek lombtrágyázás után. Nagyon durván néz ki... Szerintem az előírt koncentrációnak minimum a duplájával, triplájával dolgoztál, ha mérted egyáltalán...

2015. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg érdemes áttenni nagyobb cserépbe, mikor szárad a földje akkor egyszer be kell jól locsolni,de nem kell állandóan áztatni, pangó vizet kerüljük!


Levél trágyázni lehet de hogy ne legyen túladagolás max. 0,1%-os (pl. 1 liter vízbe 1ml Wuxal Super vagy 1g volldünger linz) töménységben, belocsolni tápoldattal szintén 0,1-0,05%-os oldattal kell. Gyógyszertárban lehet venni 2ml-es fecskendőt, azzal lehet pontosan mérni, a túladagolás sokszor még rosszabb mint ha nem kapna semmit.

2015. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A talajjal van valami probléma, ez egészen biztos.

Vagy valamiből kevés van, vagy valami másból sok, ami gátolja másvalami felszívódását.

Pl. a komposzt, ha még felismerhető növényi részek voltak benne, kikapja a nitrogént a földből egy időre, az is okozhat ilyen tünetet.

De túl meszes talaj, klóros vízzel való öntözés is okoz ilyet, az meg a vas felszívódását gátolja, hiába van a cserépben.

2015. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az első képen a háttérben lévő futó növénynek nem tudja valaki a nevét? Már mindenhol kerestem!
2015. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kis meténg(periwinkle)
2015. júl. 24. 14:37
 10/10 anonim válasza:
köszönöm szépen!
2015. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!